Sari la conținut
FirmoscopFirmeBacău › PERFECT CONSTRUCT SRL

PERFECT CONSTRUCT SRL

Înființată în 2007 · 18 ani vechime · Mun. Oneşti
CUI 22576617 · J2007001806042
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PERFECT CONSTRUCT SRL
Cod fiscal (CIF) RO22576617
Nr. Reg. Comerțului J2007001806042
Sediu social Aleea Prieteniei nr. 5, sc. A, ap. 1, Mun. Oneşti, jud. BACĂU, 601125
Telefon 0745418240

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

TOEA ALEXANDRU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRELUARE ACTIVITATE din data 02.09.2011
CAEN4299 · Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PERFECT CONSTRUCT SRL după CUI 22576617 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 99/100
Cifră de afaceri 2025
8.703.641 lei
-30.0% vs 2024
Profit net 2025
2.457.742 lei
-10.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă28.2%
Față de sectorpeste 67% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 432 de firme din Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,5%.

Mărime față de sector34 angajați · peste 95% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 476 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 784.313 lei20142015: 1.827.360 lei20152016: 1.350.104 lei20162017: 2.099.215 lei20172018: 14.639.953 lei20182019: 12.847.329 lei20192020: 6.874.697 lei20202021: 25.583.989 lei20212022: 11.995.828 lei20222023: 14.915.913 lei20232024: 12.457.537 lei20242025: 8.703.641 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 8.703.641 lei 2.457.742 lei 34
2024 12.457.537 lei 2.749.112 lei 60
2023 14.915.913 lei 4.956.257 lei 55
2022 11.995.828 lei 818.812 lei 47
2021 25.583.989 lei 4.199.139 lei 67
2020 6.874.697 lei 1.442.449 lei 45
2019 12.847.329 lei 4.108.137 lei 68
2018 14.639.953 lei 3.605.820 lei 70
2017 2.099.215 lei 409.041 lei 22
2016 1.350.104 lei 354.250 lei 10
2015 1.827.360 lei 355.067 lei 22
2014 784.313 lei 420.169 lei 14
2013 92.390 lei 52.551 lei
2012 15.309 lei 7.469 lei 0
2011 40.557 lei 17.675 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 142 zile+10 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 204 zile+13 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 28,24%+6,17 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 57,95%−4,13 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,73×+0,12 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,38×−0,26 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,95%−0,16 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 42,03%+4,07 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 42,05%+4,13 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 255.989 lei+48.363 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,49×−0,23 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 46,66%+9,13 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

7,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă medie sau mare — 61 din 772 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 0,8% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 50 din 543 firme active cu bilanț depus (CAEN 4299)
Vechime relativămai veche decât 70% dintre cele 926 firme active din sector
SectorCAEN 4299 · Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PERFECT CONSTRUCT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PERFECT CONSTRUCT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PERFECT CONSTRUCT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PERFECT CONSTRUCT SRL, cu sediul în Mun. Oneşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 22576617, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2007001806042. Firma a fost înființată la data de 16 octombrie 2007 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN 4299).

La ultima verificare, PERFECT CONSTRUCT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 8.703.641 lei și un rezultat net de 2.457.742 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PERFECT CONSTRUCT SRL?

PERFECT CONSTRUCT SRL (CUI 22576617) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PERFECT CONSTRUCT SRL în sectorul său?

PERFECT CONSTRUCT SRL ocupă locul 50 din 543 firme active cu bilanț depus în CAEN 4299 (Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PERFECT CONSTRUCT SRL față de firmele din același domeniu?

PERFECT CONSTRUCT SRL este mai veche decât 70% dintre cele 926 firme active cu CAEN 4299.

Este PERFECT CONSTRUCT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PERFECT CONSTRUCT SRL (CUI 22576617) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PERFECT CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PERFECT CONSTRUCT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PERFECT CONSTRUCT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PERFECT CONSTRUCT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PERFECT CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da, PERFECT CONSTRUCT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PERFECT CONSTRUCT SRL?

În anul 2025, PERFECT CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 8.703.641 lei și un număr mediu de 34 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PERFECT CONSTRUCT SRL?

Firmoscop analizează PERFECT CONSTRUCT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bacău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Bacău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.