Sari la conținut
FirmoscopFirmeDâmbovița › BAB CONSTRUCT SRL

BAB CONSTRUCT SRL

Înființată în 2007 · 18 ani vechime · Sat Aninoasa Com. Aninoasa
CUI 22587136 · J15/1337/2007
Verifică înainte Re-verificat · 6 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BAB CONSTRUCT SRL
Cod fiscal (CIF) RO22587136
Nr. Reg. Comerțului J15/1337/2007
Sediu social Str. Aleea Sinaia nr. 45, Sat Aninoasa Com. Aninoasa, jud. DÂMBOVIŢA, 137005
Telefon 0722401717

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 6 septembrie 2026.

Reprezentanți

GHEORGHE ELENA ADELINA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 17.10.2007
CAEN4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 6 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 6 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 6 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 6 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 6 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 6 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BAB CONSTRUCT SRL după CUI 22587136 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 49/100
Cifră de afaceri 2025
4.500.970 lei
+22.0% vs 2024
Profit net 2025
175.120 lei
-0.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă3.9%
Față de sectorpeste 52% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 8.918 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,2%.

Mărime față de sector8 angajați · peste 93% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 8.701 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 574.856 lei20142015: 769.241 lei20152016: 813.470 lei20162017: 1.203.307 lei20172018: 1.193.771 lei20182019: 1.085.209 lei20192020: 1.242.884 lei20202021: 1.341.804 lei20212022: 1.457.865 lei20222023: 2.096.019 lei20232024: 3.674.976 lei20242025: 4.500.970 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 4.500.970 lei 175.120 lei 8
2024 3.674.976 lei 176.422 lei 8
2023 2.096.019 lei 28.800 lei 4
2022 1.457.865 lei 45.764 lei 2
2021 1.341.804 lei 25.403 lei 3
2020 1.242.884 lei 21.395 lei 3
2019 1.085.209 lei -9.698 lei 5
2018 1.193.771 lei 38.092 lei 6
2017 1.203.307 lei 28.517 lei 5
2016 813.470 lei 40.795 lei 3
2015 769.241 lei 36.341 lei 2
2014 574.856 lei -83.793 lei 2
2013 586.647 lei -28.494 lei 4
2012 529.600 lei -37.511 lei 3
2011 448.921 lei 887 lei 3
2010 493.869 lei 12.995 lei 3
2009 247.280 lei 7.567 lei 3
2008 149.125 lei 1.451 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 101 zile+45 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 6 zile+1 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 3,89%−0,91 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 108,67%+39,94 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,92×−0,54 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 15,34%−6,25 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -8,67%−39,94 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 562.621 lei+103.249 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,94×−0,56 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 5,44×−2,31 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 67 zile+20 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 4,97%−0,99 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

8,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 571 din 6.401 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 87 din 6.683 firme active cu bilanț depus (CAEN 4719)
Vechime relativămai veche decât 64% dintre cele 15.001 firme active din sector
SectorCAEN 4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BAB CONSTRUCT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BAB CONSTRUCT SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

BAB CONSTRUCT SRL, cu sediul în Sat Aninoasa Com. Aninoasa, are codul unic de înregistrare (CUI) 22587136, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J15/1337/2007. Firma a fost înființată la data de 17 octombrie 2007 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4719).

La ultima verificare, BAB CONSTRUCT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4.500.970 lei și un rezultat net de 175.120 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 6 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BAB CONSTRUCT SRL?

BAB CONSTRUCT SRL (CUI 22587136) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 6 septembrie 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă BAB CONSTRUCT SRL în sectorul său?

BAB CONSTRUCT SRL ocupă locul 87 din 6.683 firme active cu bilanț depus în CAEN 4719 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BAB CONSTRUCT SRL față de firmele din același domeniu?

BAB CONSTRUCT SRL este mai veche decât 64% dintre cele 15.001 firme active cu CAEN 4719.

Este BAB CONSTRUCT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare BAB CONSTRUCT SRL (CUI 22587136) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este BAB CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, BAB CONSTRUCT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în BAB CONSTRUCT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BAB CONSTRUCT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BAB CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da, BAB CONSTRUCT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BAB CONSTRUCT SRL?

În anul 2025, BAB CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 4.500.970 lei și un număr mediu de 8 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BAB CONSTRUCT SRL?

Firmoscop analizează BAB CONSTRUCT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Dâmboviţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Dâmbovița →

Mergi mai departe

Firme din Dâmbovița

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 6 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.