Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › HASIM CONSTRUCT SRL

HASIM CONSTRUCT SRL

Înființată în 2007 · 18 ani vechime · Sat Luna Com. Luna
CUI 22613324 · J2007004567128
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire HASIM CONSTRUCT SRL
Cod fiscal (CIF) RO22613324
Nr. Reg. Comerțului J2007004567128
Sediu Sat Luna Com. Luna, Cluj
Telefon 0744446146

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 23.10.2007
CAEN4663 · Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută HASIM CONSTRUCT SRL după CUI 22613324 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
40.289.118 lei
+33.0% vs 2024
Profit net 2025
7.985.651 lei
+6.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă19.8%
Față de sectorpeste 61% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 284 de firme din Lucrări de demolare a construcțiilor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,4%.

Mărime față de sector11 angajați · peste 89% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 319 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 4.444.838 lei20142015: 3.345.074 lei20152016: 3.119.029 lei20162017: 3.457.414 lei20172018: 4.189.571 lei20182019: 10.643.856 lei20192020: 17.021.696 lei20202021: 18.814.666 lei20212022: 18.200.309 lei20222023: 22.081.219 lei20232024: 30.346.616 lei20242025: 40.289.118 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 40.289.118 lei 7.985.651 lei 11
2024 30.346.616 lei 7.522.401 lei 10
2023 22.081.219 lei 1.803.195 lei 10
2022 18.200.309 lei 585.725 lei 7
2021 18.814.666 lei 1.450.736 lei 7
2020 17.021.696 lei 1.063.342 lei 5
2019 10.643.856 lei 1.831.681 lei 6
2018 4.189.571 lei 773.891 lei 4
2017 3.457.414 lei 404.795 lei 5
2016 3.119.029 lei 36.993 lei 6
2015 3.345.074 lei 43.168 lei
2014 4.444.838 lei 207.084 lei 6
2013 3.816.271 lei 174.627 lei
2012 344.655 lei -32.179 lei
2011 0 lei 0 lei
2010 853 lei
2009 9.988 lei -32.028 lei 1
2008 -11.018 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 194 zile−179 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 66 zile−76 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 19,82%−4,97 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 47,26%−18,82 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,12×+0,61 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,9×−1,05 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 33,37%−13,81 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 17,61%+1,6 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 52,76%+18,82 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 3.662.647 lei+627.985 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,89×+0,24 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,15× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 316 zile−15 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 32,61%−1,76 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 23 din 347 firme active cu bilanț depus (CAEN 4663)
Vechime relativămai veche decât 70% dintre cele 491 firme active din sector
SectorCAEN 4663 · Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)2
Valoare totală (2024)378.000 lei

Autorități: COMUNA GIROC

Achiziții directe (SEAP)5
Valoare totală (2024–2025)679.958 lei

Cumpărători: COMUNA DOBARLAU, COMUNA BALSA, Regia Autonoma a Domeniului Public Cluj-Napoca

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2025.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 august 2026Schimbare număr de înmatriculare: J12/4567/2007 → J2007004567128

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru HASIM CONSTRUCT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți HASIM CONSTRUCT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru HASIM CONSTRUCT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

HASIM CONSTRUCT SRL, cu sediul în Sat Luna Com. Luna, are codul unic de înregistrare (CUI) 22613324, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2007004567128. Firma a fost înființată la data de 23 octombrie 2007 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții (CAEN 4663).

La ultima verificare, HASIM CONSTRUCT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 40.289.118 lei și un rezultat net de 7.985.651 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are HASIM CONSTRUCT SRL?

HASIM CONSTRUCT SRL (CUI 22613324) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă HASIM CONSTRUCT SRL în sectorul său?

HASIM CONSTRUCT SRL ocupă locul 23 din 347 firme active cu bilanț depus în CAEN 4663 (Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții), după cifra de afaceri.

Cât de veche este HASIM CONSTRUCT SRL față de firmele din același domeniu?

HASIM CONSTRUCT SRL este mai veche decât 70% dintre cele 491 firme active cu CAEN 4663.

Este HASIM CONSTRUCT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare HASIM CONSTRUCT SRL (CUI 22613324) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este HASIM CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, HASIM CONSTRUCT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în HASIM CONSTRUCT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru HASIM CONSTRUCT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este HASIM CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da, HASIM CONSTRUCT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a HASIM CONSTRUCT SRL?

În anul 2025, HASIM CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 40.289.118 lei și un număr mediu de 11 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu HASIM CONSTRUCT SRL?

Firmoscop analizează HASIM CONSTRUCT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.