Sari la conținut
FirmoscopFirmeCovasna › PAL SYSTEM SRL

PAL SYSTEM SRL

Înființată în 2007 · 18 ani vechime · Mun. Sfântu Gheorghe
CUI 22632474 · J2007000561140
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PAL SYSTEM SRL
Cod fiscal (CIF) RO22632474
Nr. Reg. Comerțului J2007000561140
Sediu social Str. Borviz nr. 103, Mun. Sfântu Gheorghe, jud. COVASNA, 520015
Telefon 0740018768

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

PÁL JÓZSEF · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 25.10.2007
CAEN4323 · Lucrări de izolații
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PAL SYSTEM SRL după CUI 22632474 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
659.203 lei
-10.0% vs 2024
Profit net 2025
88.594 lei
-11.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă13.4%
Față de sectorpeste 45% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 887 de firme din Alte lucrări de instalații pentru construcții care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 15,5%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 79% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 911 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 83.628 lei20142015: 44.679 lei20152016: 91.285 lei20162017: 177.964 lei20172018: 241.484 lei20182019: 225.910 lei20192020: 231.115 lei20202021: 435.526 lei20212022: 275.908 lei20222023: 408.381 lei20232024: 732.893 lei20242025: 659.203 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 659.203 lei 88.594 lei 5
2024 732.893 lei 99.907 lei 3
2023 408.381 lei -4.971 lei 4
2022 275.908 lei 5.962 lei 2
2021 435.526 lei 108.745 lei 3
2020 231.115 lei 41.748 lei 4
2019 225.910 lei 50.618 lei 1
2018 241.484 lei 97.014 lei 2
2017 177.964 lei 2.642 lei 1
2016 91.285 lei 25.104 lei
2015 44.679 lei -23.186 lei
2014 83.628 lei 10.012 lei
2013 57.738 lei -64.843 lei 1
2012 226.999 lei -27.671 lei 9
2011 264.422 lei 4.600 lei 6
2010 201.152 lei 55.012 lei 2
2009 41.774 lei 11.134 lei 1
2008 98.274 lei 45.078 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 65 zile+2 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 77 zile+25 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 13,44%−0,19 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 21,32%−3,63 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,69×+0,68 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,24×−0,06 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 17,79%−5,97 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 16%−3,71 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 89,93%+6,99 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 131.841 lei−112.457 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,19×−0,26 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,78×−1,61 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 97 zile+29 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 15,96%−1,67 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 59 din 197 firme active cu bilanț depus (CAEN 4323)
Vechime relativămai veche decât 92% dintre cele 343 firme active din sector
SectorCAEN 4323 · Lucrări de izolații →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume8
Dintre care radiate (închise)5

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PAL SYSTEM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PAL SYSTEM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PAL SYSTEM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PAL SYSTEM SRL, cu sediul în Mun. Sfântu Gheorghe, are codul unic de înregistrare (CUI) 22632474, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2007000561140. Firma a fost înființată la data de 25 octombrie 2007 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de izolații (CAEN 4323).

La ultima verificare, PAL SYSTEM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 659.203 lei și un rezultat net de 88.594 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PAL SYSTEM SRL?

PAL SYSTEM SRL (CUI 22632474) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PAL SYSTEM SRL în sectorul său?

PAL SYSTEM SRL ocupă locul 59 din 197 firme active cu bilanț depus în CAEN 4323 (Lucrări de izolații), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PAL SYSTEM SRL față de firmele din același domeniu?

PAL SYSTEM SRL este mai veche decât 92% dintre cele 343 firme active cu CAEN 4323.

Este PAL SYSTEM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PAL SYSTEM SRL (CUI 22632474) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PAL SYSTEM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PAL SYSTEM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PAL SYSTEM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PAL SYSTEM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PAL SYSTEM SRL plătitoare de TVA?

Da, PAL SYSTEM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PAL SYSTEM SRL?

În anul 2025, PAL SYSTEM SRL a raportat o cifră de afaceri de 659.203 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PAL SYSTEM SRL?

Firmoscop analizează PAL SYSTEM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Covasna

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Covasna

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.