Sari la conținut
FirmoscopFirmeArad › LAVINAMIX CONSTRUCT SRL

LAVINAMIX CONSTRUCT SRL

Înființată în 2007 · 18 ani vechime · Mun. Arad
CUI 22651590 · J02/1966/2007
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului și starea fiscală la ANAF: firma e în funcțiune și activă fiscal. Nu are bilanțuri publice depuse — evaluarea financiară nu e posibilă încă. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Plafonul de credit, termenul de plată sugerat, dosarele din instanță — toate în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă — pentru oricâte firme urmărești.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LAVINAMIX CONSTRUCT SRL
Cod fiscal (CIF) RO22651590
Nr. Reg. Comerțului J02/1966/2007
Sediu social Str. Ovidiu nr. FN, Mun. Arad, 310163

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

BAJNOK LAJOS · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.10.2007
CAEN2363 · Fabricarea betonului
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LAVINAMIX CONSTRUCT SRL după CUI 22651590 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Date insuficiente
fără bilanțuri publice
Cifră de afaceri 2025
0 lei
ultimul bilanț
Profit net 2025
-242.905 lei
+30.7% vs 2024

Bonitate financiară

Mărime față de sector0 angajați · peste 2% din sector

Mediana sectorului: 10 angajați, din 251 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.9×
Termen de plată sugeratdoar avans

Fără bilanțuri publice suficiente: cere un avans sau garanții până se dovedește istoricul. · Pierdere în ultimul an raportat. · Bilanțul nu conține cifra de afaceri — scorul financiar nu poate fi calculat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2008: 9.191.530 lei20082009: 23.551.007 lei20092010: 26.187.981 lei20102011: 27.820.943 lei20112012: 41.184.736 lei20122013: 21.231.052 lei20132014: 18.620.586 lei20142015: 12.153.705 lei20152016: 10.800.317 lei20162017: 330.727 lei20172018: 70.053 lei20182025: 0 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 0 lei -242.905 lei 0
2024 -350.686 lei 0
2023 -285.660 lei 0
2022 -338.701 lei 0
2019 -419.335 lei 1
2018 70.053 lei 1.205.966 lei 1
2017 330.727 lei 1.056.620 lei 1
2016 10.800.317 lei -3.330.118 lei 42
2015 12.153.705 lei 59.399 lei 46
2014 18.620.586 lei 24.411 lei 67
2013 21.231.052 lei 136.501 lei 82
2012 41.184.736 lei 146.447 lei 88
2011 27.820.943 lei 357.228 lei 81
2010 26.187.981 lei 31.211 lei 82
2009 23.551.007 lei 509.506 lei 75
2008 9.191.530 lei 18.479 lei 24

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2013 și 2014, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20132014
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leinunu
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Gradul de îndatorare 74,2%+1,34 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,35× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,88×+0,2 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -4,66%+1,77 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -1,2%+0,54 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 25,8%−1,34 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor cifra de afaceri ÷ stocuri
Rentabilitatea costurilor -99,38%+0,62 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 286 din 307 firme active cu bilanț depus (CAEN 2363)
Vechime relativămai veche decât 73% dintre cele 488 firme active din sector
SectorCAEN 2363 · Fabricarea betonului →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LAVINAMIX CONSTRUCT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LAVINAMIX CONSTRUCT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru LAVINAMIX CONSTRUCT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LAVINAMIX CONSTRUCT SRL, cu sediul în Mun. Arad, are codul unic de înregistrare (CUI) 22651590, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J02/1966/2007. Firma a fost înființată la data de 30 octombrie 2007 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea betonului (CAEN 2363).

La ultima verificare, LAVINAMIX CONSTRUCT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și un rezultat net de -242.905 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LAVINAMIX CONSTRUCT SRL?

LAVINAMIX CONSTRUCT SRL (CUI 22651590) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului și starea fiscală la ANAF: firma e în funcțiune și activă fiscal. Nu are bilanțuri publice depuse — evaluarea financiară nu e posibilă încă. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă LAVINAMIX CONSTRUCT SRL în sectorul său?

LAVINAMIX CONSTRUCT SRL ocupă locul 286 din 307 firme active cu bilanț depus în CAEN 2363 (Fabricarea betonului), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LAVINAMIX CONSTRUCT SRL față de firmele din același domeniu?

LAVINAMIX CONSTRUCT SRL este mai veche decât 73% dintre cele 488 firme active cu CAEN 2363.

Este LAVINAMIX CONSTRUCT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare LAVINAMIX CONSTRUCT SRL (CUI 22651590) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este LAVINAMIX CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, LAVINAMIX CONSTRUCT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în LAVINAMIX CONSTRUCT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LAVINAMIX CONSTRUCT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LAVINAMIX CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da, LAVINAMIX CONSTRUCT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LAVINAMIX CONSTRUCT SRL?

În anul 2025, LAVINAMIX CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LAVINAMIX CONSTRUCT SRL?

Firmoscop analizează LAVINAMIX CONSTRUCT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Arad

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Arad

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.