Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Prahova › DAPOLINI CONSTRUCT SRL

DAPOLINI CONSTRUCT SRL

Înființată în 2007 · 19 ani vechime · Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani
CUI 22681701 · J2007002835292
Verifică înainte Verificat la ANAF · 3 noiembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele, termenul și plafonul — deblochezi cu emailul, gratuit.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DAPOLINI CONSTRUCT SRL
Cod fiscal (CIF) RO22681701
Nr. Reg. Comerțului J2007002835292
Sediu social Andrei Şaguna nr. 19, Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani, jud. Prahova
Telefon 0732638566

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Reprezentanți

POPA DANIEL-LUCIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 4 noiembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 3 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 4 noiembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 3 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DAPOLINI CONSTRUCT SRL după CUI 22681701 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 49/100
Cifră de afaceri 2025
1.340.304 lei
+36,0% vs 2024
Profit net 2025
47.303 lei
+112,7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă3.5%
Față de sectorpeste 36% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 1.051 de firme din Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,3%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 88% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.171 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 169.427 lei20142015: 263.995 lei20152016: 369.248 lei20162017: 308.606 lei20172018: 223.119 lei20182019: 146.530 lei20192020: 662.352 lei20202021: 816.113 lei20212022: 1.117.207 lei20222023: 1.219.258 lei20232024: 982.813 lei20242025: 1.340.304 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.340.304 lei 47.303 lei 5
2024 982.813 lei -373.047 lei 7
2023 1.219.258 lei -122.152 lei 6
2022 1.117.207 lei 82.911 lei 4
2021 816.113 lei 122.609 lei 4
2020 662.352 lei 64.174 lei 4
2019 146.530 lei -17.053 lei 1
2018 223.119 lei -27.248 lei 4
2017 308.606 lei 9.331 lei 3
2016 369.248 lei 73.259 lei 3
2015 263.995 lei -2.291 lei 3
2014 169.427 lei -39.019 lei 1
2013 117.476 lei -3.048 lei 2
2012 42.597 lei -22.032 lei —
2011 27.901 lei -5.161 lei —
2010 14.384 lei 1.925 lei —
2009 — -9.494 lei —
2008 10.392 lei -2.207 lei —

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 230 de zile−68 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 51 de zile+15 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 3,53%+41,49 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 136,86%−13,44 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,73×+0,06 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 7,67%+77,47 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -35,92%+14,38 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 268.061 lei+127.659 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,17×+0,33 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 4,43%+29,98 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

8,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 571 din 6.401 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 144 din 1.985 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4334)
Vechime relativămai veche decât 83% dintre cele 5.358 de firme active din sector
SectorCAEN 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)4
Valoare totală (2025–2026)83.497 lei

Cumpărători: SERVICIUL PUBLIC DE ALIMENTARE CU APA ARICESTII RAHTIVANI S.R.L., SERVICII DE GOSPODARIRE COMUNALA ARICESTII RAHTIVANI SRL, CLUB SPORTIV ARICESTII RAHTIVANI

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2025–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume5
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DAPOLINI CONSTRUCT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DAPOLINI CONSTRUCT SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

DAPOLINI CONSTRUCT SRL, cu sediul în Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani, are codul unic de înregistrare (CUI) 22681701, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2007002835292. Firma a fost înființată la data de 2 noiembrie 2007 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN 4334).

La ultima verificare, DAPOLINI CONSTRUCT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.340.304 lei și un rezultat net de 47.303 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DAPOLINI CONSTRUCT SRL?

DAPOLINI CONSTRUCT SRL (CUI 22681701) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 3 noiembrie 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă DAPOLINI CONSTRUCT SRL în sectorul său?

DAPOLINI CONSTRUCT SRL ocupă locul 144 din 1.985 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4334 (Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DAPOLINI CONSTRUCT SRL față de firmele din același domeniu?

DAPOLINI CONSTRUCT SRL este mai veche decât 83% dintre cele 5.358 de firme active cu CAEN 4334.

Este DAPOLINI CONSTRUCT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare DAPOLINI CONSTRUCT SRL (CUI 22681701) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DAPOLINI CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DAPOLINI CONSTRUCT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DAPOLINI CONSTRUCT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DAPOLINI CONSTRUCT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DAPOLINI CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da, DAPOLINI CONSTRUCT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DAPOLINI CONSTRUCT SRL?

În anul 2025, DAPOLINI CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.340.304 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DAPOLINI CONSTRUCT SRL?

Firmoscop analizează DAPOLINI CONSTRUCT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4334 din Prahova, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.