Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Cluj › CORAMET IMPORT EXPORT SRL

CORAMET IMPORT EXPORT SRL

Înființată în 1992 · 33 de ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 226874 · J1991003410125
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 26 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CORAMET IMPORT EXPORT SRL
Cod fiscal (CIF) RO226874
Nr. Reg. Comerțului J1991003410125
Sediu social Str. TRACTORISTILOR nr. 2, Municipiul Cluj-Napoca, 3400
Telefon 417075

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Reprezentanți

PAŞCALĂU SILVIU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4683 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 26 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 26 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CORAMET IMPORT EXPORT SRL după CUI 226874 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
47.349.386 lei
-5,0% vs 2024
Profit net 2025
2.001.583 lei
-40,8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă4.2%
Față de sectorpeste 53% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 4.804 firme din Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,5%.

Mărime față de sector115 angajați · peste 99% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 4.666 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 35.427.302 lei20142015: 36.276.094 lei20152016: 38.374.562 lei20162017: 40.071.027 lei20172018: 39.189.720 lei20182019: 41.965.963 lei20192020: 42.429.071 lei20202021: 42.806.764 lei20212022: 47.132.289 lei20222023: 49.965.187 lei20232024: 49.809.121 lei20242025: 47.349.386 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 47.349.386 lei 2.001.583 lei 115
2024 49.809.121 lei 3.378.392 lei 119
2023 49.965.187 lei 3.476.096 lei 125
2022 47.132.289 lei 3.937.772 lei 123
2021 42.806.764 lei 2.591.903 lei 128
2020 42.429.071 lei 2.219.371 lei 125
2019 41.965.963 lei 1.877.721 lei 130
2018 39.189.720 lei 2.445.270 lei —
2017 40.071.027 lei 2.532.411 lei 134
2016 38.374.562 lei 1.367.948 lei 144
2015 36.276.094 lei 1.553.891 lei 144
2014 35.427.302 lei 478.038 lei 135
2013 37.513.519 lei 1.794.651 lei 122
2012 39.945.321 lei 2.781.743 lei 104
2011 38.306.723 lei 2.268.012 lei 112
2010 38.248.140 lei 2.084.357 lei 100
2009 37.712.744 lei 3.407.144 lei 102
2008 40.692.621 lei 3.316.284 lei 99

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 33 de zile+17 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 21 de zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 4,23%−2,55 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 9,55%+4,47 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 10,47×−9,22 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,11×+0,06 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 4,99%−3,38 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 4,52%−3,45 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 90,65%−4,5 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 411.734 lei−6.830 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,07×−0,1 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4,39×+0,14 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 83 de zile−3 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 5,12%−3,34 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 121 din 4.341 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4683)
Vechime relativămai veche decât 100% dintre cele 5.504 firme active din sector
SectorCAEN 4683 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)437
Valoare totală (2024–2026)637.457 lei

Cumpărători: Municipiul Orastie, REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RA, Serviciul Public de Intretinere si Gospodarire Municipala Deva

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume5
Dintre care radiate (închise)4

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CORAMET IMPORT EXPORT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CORAMET IMPORT EXPORT SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

CORAMET IMPORT EXPORT SRL, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 226874, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1991003410125. Firma a fost înființată la data de 27 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN 4683).

La ultima verificare, CORAMET IMPORT EXPORT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 47.349.386 lei și un rezultat net de 2.001.583 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CORAMET IMPORT EXPORT SRL?

CORAMET IMPORT EXPORT SRL (CUI 226874) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 26 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CORAMET IMPORT EXPORT SRL în sectorul său?

CORAMET IMPORT EXPORT SRL ocupă locul 121 din 4.341 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4683 (Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CORAMET IMPORT EXPORT SRL față de firmele din același domeniu?

CORAMET IMPORT EXPORT SRL este mai veche decât 100% dintre cele 5.504 firme active cu CAEN 4683.

Este CORAMET IMPORT EXPORT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CORAMET IMPORT EXPORT SRL (CUI 226874) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CORAMET IMPORT EXPORT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CORAMET IMPORT EXPORT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CORAMET IMPORT EXPORT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CORAMET IMPORT EXPORT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CORAMET IMPORT EXPORT SRL plătitoare de TVA?

Da, CORAMET IMPORT EXPORT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CORAMET IMPORT EXPORT SRL?

În anul 2025, CORAMET IMPORT EXPORT SRL a raportat o cifră de afaceri de 47.349.386 lei și un număr mediu de 115 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CORAMET IMPORT EXPORT SRL?

Firmoscop analizează CORAMET IMPORT EXPORT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4683 din Cluj, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.