Sari la conținut
FirmoscopFirmeOlt › DC TECH SOLUTIONS SRL

DC TECH SOLUTIONS SRL

Înființată în 2007 · 18 ani vechime · Mun. Slatina
CUI 22752241 · J28/936/2007
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DC TECH SOLUTIONS SRL
Cod fiscal (CIF) RO22752241
Nr. Reg. Comerțului J28/936/2007
Sediu social Bld. Nicolae Titulescu nr. 17, bl. 17, sc. A, ap. 1, Mun. Slatina, jud. OLT, 230091
Telefon 0744223587

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

STĂNCIOIU GEORGEL CLAUDIU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 15.11.2007
CAEN6202 · Activități de consultanță în tehnologia informației
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DC TECH SOLUTIONS SRL după CUI 22752241 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
5.174.500 lei
+31.0% vs 2024
Profit net 2025
1.159.203 lei
+255.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă22.4%
Față de sectorpeste 33% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 4.429 de firme din Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 44,6%.

Mărime față de sector10 angajați · peste 94% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 4.246 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 562.190 lei20142015: 655.293 lei20152016: 746.378 lei20162017: 769.733 lei20172018: 709.899 lei20182019: 1.392.041 lei20192020: 986.127 lei20202021: 1.142.811 lei20212022: 2.361.905 lei20222023: 3.730.679 lei20232024: 3.948.277 lei20242025: 5.174.500 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 5.174.500 lei 1.159.203 lei 10
2024 3.948.277 lei 325.887 lei 11
2023 3.730.679 lei 1.476.241 lei 8
2022 2.361.905 lei 909.099 lei 7
2021 1.142.811 lei 340.172 lei 6
2020 986.127 lei 197.625 lei 4
2019 1.392.041 lei 822.403 lei 5
2018 709.899 lei 342.849 lei 6
2017 769.733 lei 360.719 lei 5
2016 746.378 lei 164.222 lei 5
2015 655.293 lei 96.616 lei 3
2014 562.190 lei 61.711 lei 5
2013 556.174 lei 25.379 lei 5
2012 315.007 lei 10.624 lei 6
2011 165.067 lei 9.592 lei 6
2010 134.736 lei 379 lei 4
2009 121.546 lei 17.601 lei 4
2008 87.312 lei 26.288 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 167 zile+8 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 179 zile+18 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 22,4%+14,15 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 62,43%+10,48 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,6×−0,33 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,65×+0,58 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 80,53%+60,29 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 30,48%+20,63 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 37,85%−10,84 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 517.450 lei+158.516 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,36×+0,17 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 36,85%+24,08 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 53 din 2.756 firme active cu bilanț depus (CAEN 6202)
Vechime relativămai veche decât 92% dintre cele 12.029 firme active din sector
SectorCAEN 6202 · Activități de consultanță în tehnologia informației →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)4
Valoare totală (2025)2.883.995 lei

Autorități: DIRECTIA DE SANATATE PUBLICA ARGES, DIRECTIA DE SANATATE PUBLICA JUDETEANA TIMIS, Comuna Cirlogani

Achiziții directe (SEAP)89
Valoare totală (2024–2026)5.239.673 lei

Cumpărători: COMUNA POBORU, Comuna Tia Mare, COMUNA VULTURESTI

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DC TECH SOLUTIONS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DC TECH SOLUTIONS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru DC TECH SOLUTIONS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DC TECH SOLUTIONS SRL, cu sediul în Mun. Slatina, are codul unic de înregistrare (CUI) 22752241, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J28/936/2007. Firma a fost înființată la data de 15 noiembrie 2007 și are ca obiect principal de activitate Activități de consultanță în tehnologia informației (CAEN 6202).

La ultima verificare, DC TECH SOLUTIONS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 5.174.500 lei și un rezultat net de 1.159.203 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DC TECH SOLUTIONS SRL?

DC TECH SOLUTIONS SRL (CUI 22752241) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă DC TECH SOLUTIONS SRL în sectorul său?

DC TECH SOLUTIONS SRL ocupă locul 53 din 2.756 firme active cu bilanț depus în CAEN 6202 (Activități de consultanță în tehnologia informației), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DC TECH SOLUTIONS SRL față de firmele din același domeniu?

DC TECH SOLUTIONS SRL este mai veche decât 92% dintre cele 12.029 firme active cu CAEN 6202.

Este DC TECH SOLUTIONS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare DC TECH SOLUTIONS SRL (CUI 22752241) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DC TECH SOLUTIONS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DC TECH SOLUTIONS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DC TECH SOLUTIONS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DC TECH SOLUTIONS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DC TECH SOLUTIONS SRL plătitoare de TVA?

Da, DC TECH SOLUTIONS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DC TECH SOLUTIONS SRL?

În anul 2025, DC TECH SOLUTIONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 5.174.500 lei și un număr mediu de 10 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DC TECH SOLUTIONS SRL?

Firmoscop analizează DC TECH SOLUTIONS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Olt

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: IT & Software în Olt →

Mergi mai departe

Firme din Olt

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.