Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › IMO INVEST TOTAL SRL

IMO INVEST TOTAL SRL

Înființată în 2007 · 18 ani vechime · Sector 1 Mun. Bucureşti
CUI 22767544 · J40/21680/2007
Fără probleme găsite Re-verificat · 2 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire IMO INVEST TOTAL SRL
Cod fiscal (CIF) RO22767544
Nr. Reg. Comerțului J40/21680/2007
Sediu social Şos. Bucureşti-Ploieşti nr. 42-44, bl. CLADIREA B, sc. B1, et. 2, IN CADRUL BANEASA BUSINESS & TECHNOLOGY PARK, CLADIREA B, ARIPA B1, Sector 1 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Telefon 723621101

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 2 septembrie 2026.

Reprezentanți

BARANGĂ ALINA-NICOLETA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 10.01.2023
CAEN4110 · Dezvoltare (promovare) imobiliară
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 2 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 2 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 2 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 2 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 2 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută IMO INVEST TOTAL SRL după CUI 22767544 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 99/100
Cifră de afaceri 2025
17.006.441 lei
+31.0% vs 2024
Profit net 2025
4.601.644 lei
+330.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă27.1%
Față de sectorpeste 66% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 3.176 de firme din Dezvoltare (promovare) imobiliară care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,5%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 86% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 3.981 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 2.846.714 lei20142015: 2.266.669 lei20152016: 2.921.138 lei20162017: 4.321.740 lei20172018: 6.787.366 lei20182019: 9.384.322 lei20192020: 8.639.399 lei20202021: 9.142.789 lei20212022: 10.772.605 lei20222023: 10.190.216 lei20232024: 13.000.528 lei20242025: 17.006.441 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 17.006.441 lei 4.601.644 lei 3
2024 13.000.528 lei 1.069.644 lei 4
2023 10.190.216 lei 1.086.608 lei 4
2022 10.772.605 lei 1.748.008 lei 3
2021 9.142.789 lei 669.617 lei 3
2020 8.639.399 lei 2.237.132 lei 3
2019 9.384.322 lei 1.090.244 lei 5
2018 6.787.366 lei 10.040.176 lei 4
2017 4.321.740 lei 4.496.028 lei 6
2016 2.921.138 lei 1.728.119 lei 5
2015 2.266.669 lei 404.518 lei 3
2014 2.846.714 lei 727.745 lei 3
2013 1.800.901 lei 308.773 lei 4
2012 526.573 lei -507.875 lei 4
2011 173.434 lei -506.609 lei 1
2010 146.892 lei 4.662 lei 1
2009 47.847 lei 3.051 lei
2008 44.218 lei -2.313 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.109 zile−131 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 279 zile+204 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 27,06%+18,83 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 39,22%+3,13 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,55×−0,22 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,64×+0,09 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 5,67%+4,33 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 3,49%+2,62 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 61,58%−3,48 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 5.668.814 lei+2.418.682 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,13× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 52,57×+19,68 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 7 zile−4 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 46,23%+35,46 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 47 din 2.316 firme active cu bilanț depus (CAEN 4110)
Vechime relativămai veche decât 79% dintre cele 5.563 firme active din sector
SectorCAEN 4110 · Dezvoltare (promovare) imobiliară →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 10.01.2023

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru IMO INVEST TOTAL SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți IMO INVEST TOTAL SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru IMO INVEST TOTAL SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

IMO INVEST TOTAL SRL, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 22767544, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/21680/2007. Firma a fost înființată la data de 19 noiembrie 2007 și are ca obiect principal de activitate Dezvoltare (promovare) imobiliară (CAEN 4110).

La ultima verificare, IMO INVEST TOTAL SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 17.006.441 lei și un rezultat net de 4.601.644 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 2 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are IMO INVEST TOTAL SRL?

IMO INVEST TOTAL SRL (CUI 22767544) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 2 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă IMO INVEST TOTAL SRL în sectorul său?

IMO INVEST TOTAL SRL ocupă locul 47 din 2.316 firme active cu bilanț depus în CAEN 4110 (Dezvoltare (promovare) imobiliară), după cifra de afaceri.

Cât de veche este IMO INVEST TOTAL SRL față de firmele din același domeniu?

IMO INVEST TOTAL SRL este mai veche decât 79% dintre cele 5.563 firme active cu CAEN 4110.

Este IMO INVEST TOTAL SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare IMO INVEST TOTAL SRL (CUI 22767544) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este IMO INVEST TOTAL SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, IMO INVEST TOTAL SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în IMO INVEST TOTAL SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru IMO INVEST TOTAL SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este IMO INVEST TOTAL SRL plătitoare de TVA?

Da, IMO INVEST TOTAL SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a IMO INVEST TOTAL SRL?

În anul 2025, IMO INVEST TOTAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 17.006.441 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu IMO INVEST TOTAL SRL?

Firmoscop analizează IMO INVEST TOTAL SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 2 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.