Sari la conținut
FirmoscopFirmeNeamț › FORT N & A SRL

FORT N & A SRL

Înființată în 2007 · 18 ani vechime · Orş. Târgu Neamţ
CUI 22796353 · J27/1553/2007
Fără probleme găsite Re-verificat · 24 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FORT N & A SRL
Cod fiscal (CIF) RO22796353
Nr. Reg. Comerțului J27/1553/2007
Sediu social Str. 1 Decembrie 1918 nr. 16, Orş. Târgu Neamţ, 615200
Telefon 0723118163

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 24 august 2026.

Reprezentanți

TĂNASE NICOLETA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 22.11.2007
CAEN5610 · Restaurante
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 24 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 24 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 24 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 24 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 24 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 24 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FORT N & A SRL după CUI 22796353 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 79/100
Cifră de afaceri 2025
1.232.760 lei
+10.0% vs 2024
Profit net 2025
10.347 lei
+281.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.8%
Față de sectorpeste 41% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 11.214 de firme din Restaurante care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,3%.

Mărime față de sector8 angajați · peste 74% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 12.068 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital10.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 488.083 lei20142015: 615.108 lei20152016: 709.910 lei20162017: 772.136 lei20172018: 824.889 lei20182019: 877.315 lei20192020: 605.845 lei20202021: 1.031.646 lei20212022: 1.064.513 lei20222023: 1.091.126 lei20232024: 1.125.311 lei20242025: 1.232.760 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.232.760 lei 10.347 lei 8
2024 1.125.311 lei 2.712 lei 9
2023 1.091.126 lei 2.327 lei 10
2022 1.064.513 lei 1.508 lei 10
2021 1.031.646 lei 143.954 lei 8
2020 605.845 lei 33.365 lei 8
2019 877.315 lei 35.555 lei 9
2018 824.889 lei 33.798 lei 9
2017 772.136 lei 30.518 lei 9
2016 709.910 lei 16.110 lei 9
2015 615.108 lei 8.369 lei 11
2014 488.083 lei 7.007 lei 12
2013 428.558 lei 626 lei 11
2012 429.823 lei 488 lei 9
2011 380.683 lei 668 lei 9
2010 397.280 lei 332 lei 7
2009 434.008 lei 939 lei 9
2008 442.525 lei 10.434 lei 9

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 31 zile+16 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 5 zile+4 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,84%+0,6 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 90,92%+23,25 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,1×−0,38 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 10,01×+9,38 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 98,1%+94,47 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 8,91%+5,04 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 9,08%−97,65 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 154.095 lei+29.060 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 10,62×−5,45 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 37,27×+19,25 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 10 zile−10 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,02%+0,68 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 975 din 9.590 firme active cu bilanț depus (CAEN 5610)
Vechime relativămai veche decât 86% dintre cele 21.147 firme active din sector
SectorCAEN 5610 · Restaurante →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume19
Dintre care radiate (închise)8

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FORT N & A SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FORT N & A SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru FORT N & A SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

FORT N & A SRL, cu sediul în Orş. Târgu Neamţ, are codul unic de înregistrare (CUI) 22796353, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J27/1553/2007. Firma a fost înființată la data de 22 noiembrie 2007 și are ca obiect principal de activitate Restaurante (CAEN 5610).

La ultima verificare, FORT N & A SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.232.760 lei și un rezultat net de 10.347 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 24 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FORT N & A SRL?

FORT N & A SRL (CUI 22796353) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 24 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă FORT N & A SRL în sectorul său?

FORT N & A SRL ocupă locul 975 din 9.590 firme active cu bilanț depus în CAEN 5610 (Restaurante), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FORT N & A SRL față de firmele din același domeniu?

FORT N & A SRL este mai veche decât 86% dintre cele 21.147 firme active cu CAEN 5610.

Este FORT N & A SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare FORT N & A SRL (CUI 22796353) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este FORT N & A SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, FORT N & A SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în FORT N & A SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FORT N & A SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FORT N & A SRL plătitoare de TVA?

Da, FORT N & A SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FORT N & A SRL?

În anul 2025, FORT N & A SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.232.760 lei și un număr mediu de 8 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FORT N & A SRL?

Firmoscop analizează FORT N & A SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Neamţ

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Restaurante & HoReCa în Neamț →

Mergi mai departe

Firme din Neamț

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 24 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.