Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Vâlcea › MAROTIS SRL

MAROTIS SRL

Înființată în 2007 · 18 ani vechime · Mun. Râmnicu Vâlcea
CUI 22826314 · J2007001180384
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 26 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MAROTIS SRL
Cod fiscal (CIF) RO22826314
Nr. Reg. Comerțului J2007001180384
Sediu social Str. Calea Bucuresti nr. 223, Municipiul Râmnicu Vâlcea
Telefon 0250744007

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Reprezentanți

PĂUN OTILIA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN5611 · Restaurante
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 26 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 26 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MAROTIS SRL după CUI 22826314 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
14.947.694 lei
+19,0% vs 2024
Profit net 2025
912.520 lei
-10,9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă6.1%
Față de sectorpeste 63% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 11.214 firme din Restaurante care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,3%.

Mărime față de sector46 de angajați · peste 98% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 12.068 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital5.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 2.625.365 lei20142015: 3.998.530 lei20152016: 6.355.084 lei20162017: 6.708.749 lei20172018: 7.138.395 lei20182019: 8.009.352 lei20192020: 5.453.977 lei20202021: 6.395.137 lei20212022: 9.246.953 lei20222023: 10.321.957 lei20232024: 12.512.812 lei20242025: 14.947.694 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 14.947.694 lei 912.520 lei 46
2024 12.512.812 lei 1.024.438 lei 46
2023 10.321.957 lei 1.856.864 lei 46
2022 9.246.953 lei 2.077.396 lei 46
2021 6.395.137 lei 1.082.667 lei 46
2020 5.453.977 lei 811.185 lei 49
2019 8.009.352 lei 1.889.627 lei 49
2018 7.138.395 lei 1.487.626 lei 49
2017 6.708.749 lei 778.654 lei 50
2016 6.355.084 lei 910.384 lei 48
2015 3.998.530 lei 702.499 lei 35
2014 2.625.365 lei 9.758 lei 27
2013 1.628.551 lei 14.643 lei 27
2012 1.614.259 lei 21.780 lei 27
2011 1.386.382 lei 15.621 lei 19
2010 1.143.638 lei 22.429 lei 18
2009 1.132.081 lei 35.366 lei 18
2008 555.037 lei 6.236 lei 15

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 186 de zile+8 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 29 de zile+10 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 6,1%−2,09 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 106,15%+38,34 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,94×−0,53 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 5,28×+3,17 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 63,32%+28,06 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 12,74%+1,39 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 20,12%−12,07 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 324.950 lei+52.932 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,09×+0,7 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 27,7×+7,86 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 13 zile−5 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 7,64%−2,31 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 193 din 11.102 firme active cu bilanț depus (CAEN 5611)
Vechime relativămai veche decât 87% dintre cele 16.428 de firme active din sector
SectorCAEN 5611 · Restaurante →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MAROTIS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MAROTIS SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

MAROTIS SRL, cu sediul în Mun. Râmnicu Vâlcea, are codul unic de înregistrare (CUI) 22826314, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2007001180384. Firma a fost înființată la data de 28 noiembrie 2007 și are ca obiect principal de activitate Restaurante (CAEN 5611).

La ultima verificare, MAROTIS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 14.947.694 lei și un rezultat net de 912.520 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MAROTIS SRL?

MAROTIS SRL (CUI 22826314) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 26 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MAROTIS SRL în sectorul său?

MAROTIS SRL ocupă locul 193 din 11.102 firme active cu bilanț depus în CAEN 5611 (Restaurante), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MAROTIS SRL față de firmele din același domeniu?

MAROTIS SRL este mai veche decât 87% dintre cele 16.428 de firme active cu CAEN 5611.

Este MAROTIS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MAROTIS SRL (CUI 22826314) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MAROTIS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MAROTIS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MAROTIS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MAROTIS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MAROTIS SRL plătitoare de TVA?

Da, MAROTIS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MAROTIS SRL?

În anul 2025, MAROTIS SRL a raportat o cifră de afaceri de 14.947.694 lei și un număr mediu de 46 de angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MAROTIS SRL?

Firmoscop analizează MAROTIS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vâlcea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Restaurante & HoReCa în Vâlcea →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 5611 din Vâlcea, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Vâlcea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.