Sari la conținut
FirmoscopFirmeHarghita › LARIX STUDIO SRL

LARIX STUDIO SRL

Înființată în 2007 · 18 ani vechime · Mun. Gheorgheni
CUI 22841209 · J2007001095198
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LARIX STUDIO SRL
Cod fiscal (CIF) RO22841209
Nr. Reg. Comerțului J2007001095198
Sediu social Pţa. Libertăţii nr. 8, ap. 3 CAM. 2, Mun. Gheorgheni, jud. HARGHITA, 535500
Telefon 0748917839

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

HUSZÁR CSILLA-ANNA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.11.2007
CAEN7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LARIX STUDIO SRL după CUI 22841209 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.643.770 lei
+6.0% vs 2024
Profit net 2025
219.942 lei
+53.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă13.4%
Față de sectorpeste 32% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 13.328 de firme din Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 29,7%.

Mărime față de sector8 angajați · peste 93% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 13.474 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 395.037 lei20142015: 279.441 lei20152016: 434.734 lei20162017: 493.117 lei20172018: 615.983 lei20182019: 859.377 lei20192020: 1.060.647 lei20202021: 1.022.624 lei20212022: 1.773.530 lei20222023: 1.141.942 lei20232024: 1.551.095 lei20242025: 1.643.770 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.643.770 lei 219.942 lei 8
2024 1.551.095 lei 143.313 lei 8
2023 1.141.942 lei 94.278 lei 8
2022 1.773.530 lei 434.618 lei 8
2021 1.022.624 lei 147.197 lei 8
2020 1.060.647 lei 377.428 lei 8
2019 859.377 lei 62.928 lei 9
2018 615.983 lei 155.851 lei 8
2017 493.117 lei 90.100 lei 9
2016 434.734 lei 88.445 lei 10
2015 279.441 lei 717 lei 10
2014 395.037 lei 62.510 lei 11
2013 752.534 lei 92.162 lei 11
2012 428.072 lei 239 lei 13
2011 411.440 lei 1.356 lei 12
2010 346.053 lei -1.149 lei 12
2009 361.484 lei 12.706 lei 6
2008 274.881 lei 232 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 54 zile+13 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 24 zile−44 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 13,38%+4,14 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 32,45%+7,9 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,08×−0,99 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,48×+0,15 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 43,64%+17,08 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 29,48%+9,44 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 67,55%−7,9 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 205.471 lei+11.584 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,2× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 18,24%+6,14 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.750 din 18.420 firme active cu bilanț depus (CAEN 7112)
Vechime relativămai veche decât 81% dintre cele 32.755 firme active din sector
SectorCAEN 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)7
Valoare totală (2024–2025)208.880 lei

Cumpărători: MUZEUL ORASENESC TARISZNYAS MARTON, COMUNA CIUMANI, Comuna Lazarea

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2025.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LARIX STUDIO SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LARIX STUDIO SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru LARIX STUDIO SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LARIX STUDIO SRL, cu sediul în Mun. Gheorgheni, are codul unic de înregistrare (CUI) 22841209, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2007001095198. Firma a fost înființată la data de 30 noiembrie 2007 și are ca obiect principal de activitate Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112).

La ultima verificare, LARIX STUDIO SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.643.770 lei și un rezultat net de 219.942 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LARIX STUDIO SRL?

LARIX STUDIO SRL (CUI 22841209) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă LARIX STUDIO SRL în sectorul său?

LARIX STUDIO SRL ocupă locul 1.750 din 18.420 firme active cu bilanț depus în CAEN 7112 (Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LARIX STUDIO SRL față de firmele din același domeniu?

LARIX STUDIO SRL este mai veche decât 81% dintre cele 32.755 firme active cu CAEN 7112.

Este LARIX STUDIO SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare LARIX STUDIO SRL (CUI 22841209) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este LARIX STUDIO SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, LARIX STUDIO SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în LARIX STUDIO SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LARIX STUDIO SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LARIX STUDIO SRL plătitoare de TVA?

Da, LARIX STUDIO SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LARIX STUDIO SRL?

În anul 2025, LARIX STUDIO SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.643.770 lei și un număr mediu de 8 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LARIX STUDIO SRL?

Firmoscop analizează LARIX STUDIO SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Harghita

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Harghita

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.