Sari la conținut
FirmoscopFirmeOlt › ENDOCLAT MED SRL

ENDOCLAT MED SRL

Înființată în 2007 · 18 ani vechime · Mun. Slatina
CUI 22842832 · J2007001010285
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ENDOCLAT MED SRL
CUI 22842832
Nr. Reg. Comerțului J2007001010285
Sediu social Aleea Rozelor nr. 11, bl. GA22, sc. A, ap. 3, Mun. Slatina, jud. OLT, 230041
Telefon 0768881882

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

TRIŢĂ CLAUDIA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 30.11.2007
CAEN8622 · Activități de asistență medicală specializată
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ENDOCLAT MED SRL după CUI 22842832 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
272.968 lei
+105.0% vs 2024
Profit net 2025
106.518 lei
+142.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă39.0%
Față de sectorpeste 48% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 12.413 de firme din Activități de asistență medicală specializată care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 40,5%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 31% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 11.804 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 10.640 lei20142015: 11.560 lei20152016: 60.738 lei20162017: 81.753 lei20172018: 57.135 lei20182019: 70.527 lei20192020: 98.637 lei20202021: 89.326 lei20212022: 109.263 lei20222023: 144.249 lei20232024: 132.874 lei20242025: 272.968 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 272.968 lei 106.518 lei 1
2024 132.874 lei 43.908 lei 1
2023 144.249 lei 54.751 lei 1
2022 109.263 lei 60.825 lei 1
2021 89.326 lei 50.875 lei 1
2020 98.637 lei 51.629 lei 1
2019 70.527 lei 27.654 lei
2018 57.135 lei 29.810 lei 1
2017 81.753 lei 50.136 lei 1
2016 60.738 lei 31.374 lei 1
2015 11.560 lei -14.059 lei
2014 10.640 lei 459 lei 1
2013 20.530 lei 3.069 lei 1
2012 24.035 lei 1.054 lei 1
2011 37.030 lei 6.738 lei 1
2010 39.560 lei 2.196 lei 1
2009 22.437 lei 277 lei 1
2008 40.841 lei 32.248 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 36 zile+4 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 102 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 39,02%+5,98 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 13,48%+4,77 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 7,42×−4,06 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,16×+0,06 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 61,59%+26,01 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 53,29%+20,81 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 86,52%−4,77 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 272.968 lei+140.094 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,37×+0,39 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 85,3×+43,78 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 4 zile−5 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 72,04%+16,77 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 6.632 din 13.075 firme active cu bilanț depus (CAEN 8622)
Vechime relativămai veche decât 88% dintre cele 16.306 firme active din sector
SectorCAEN 8622 · Activități de asistență medicală specializată →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ENDOCLAT MED SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ENDOCLAT MED SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ENDOCLAT MED SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ENDOCLAT MED SRL, cu sediul în Mun. Slatina, are codul unic de înregistrare (CUI) 22842832, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2007001010285. Firma a fost înființată la data de 30 noiembrie 2007 și are ca obiect principal de activitate Activități de asistență medicală specializată (CAEN 8622).

La ultima verificare, ENDOCLAT MED SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 272.968 lei și un rezultat net de 106.518 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ENDOCLAT MED SRL?

ENDOCLAT MED SRL (CUI 22842832) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ENDOCLAT MED SRL în sectorul său?

ENDOCLAT MED SRL ocupă locul 6.632 din 13.075 firme active cu bilanț depus în CAEN 8622 (Activități de asistență medicală specializată), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ENDOCLAT MED SRL față de firmele din același domeniu?

ENDOCLAT MED SRL este mai veche decât 88% dintre cele 16.306 firme active cu CAEN 8622.

Este ENDOCLAT MED SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ENDOCLAT MED SRL (CUI 22842832) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ENDOCLAT MED SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ENDOCLAT MED SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ENDOCLAT MED SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ENDOCLAT MED SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ENDOCLAT MED SRL plătitoare de TVA?

Nu, ENDOCLAT MED SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ENDOCLAT MED SRL?

În anul 2025, ENDOCLAT MED SRL a raportat o cifră de afaceri de 272.968 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ENDOCLAT MED SRL?

Firmoscop analizează ENDOCLAT MED SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Olt

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Sănătate în Olt →

Mergi mai departe

Firme din Olt

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.