Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › ANCOS ROMGRAD SRL

ANCOS ROMGRAD SRL

Înființată în 2007 · 18 ani vechime · Sector 5 Mun. Bucureşti
CUI 22956845 · J40/23927/2007
Fără probleme găsite Re-verificat · 2 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ANCOS ROMGRAD SRL
Cod fiscal (CIF) RO22956845
Nr. Reg. Comerțului J40/23927/2007
Sediu social Str. Portiţa nr. 34, Sector 5 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 52015

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 2 septembrie 2026.

Reprezentanți

MARIN CONSTANTIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 19.12.2007
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 2 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 2 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 2 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 2 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 2 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 2 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ANCOS ROMGRAD SRL după CUI 22956845 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
417.315 lei
+10.0% vs 2024
Profit net 2025
-68.259 lei
+23.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-16.4%
Față de sectorpeste 10% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 27.681 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 58% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 25.689 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.076.245 lei20142015: 1.008.255 lei20152016: 985.465 lei20162017: 726.469 lei20172018: 573.334 lei20182019: 706.446 lei20192020: 522.452 lei20202021: 417.714 lei20212022: 549.583 lei20222023: 536.307 lei20232024: 378.762 lei20242025: 417.315 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 417.315 lei -68.259 lei 2
2024 378.762 lei -89.685 lei 2
2023 536.307 lei -31.102 lei 2
2022 549.583 lei -34.106 lei 2
2021 417.714 lei -41.317 lei 2
2020 522.452 lei -14.348 lei 2
2019 706.446 lei 121.871 lei 2
2018 573.334 lei 78.142 lei 2
2017 726.469 lei 105.708 lei 2
2016 985.465 lei 165.864 lei 3
2015 1.008.255 lei 72.989 lei 4
2014 1.076.245 lei 57.055 lei 4
2013 1.107.222 lei 62.324 lei 4
2012 868.908 lei 68.311 lei 3
2011 996.442 lei 143.007 lei 3
2010 1.068.432 lei 152.668 lei 3
2008 442.380 lei 27.356 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 179 zile+5 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1 zi creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -16,36%+7,32 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 70,83%+15,28 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,41×−0,39 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,42×+1,24 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -80,84%−22,11 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -23,67%+3,97 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 29,28%−17,78 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 208.658 lei+19.277 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,45×+0,28 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 8,1×−4,32 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 45 zile+16 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -13,95%+5,06 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 14.997 din 47.593 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 64% dintre cele 91.177 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume123
Dintre care în procedură de insolvență1
Dintre care radiate (închise)54

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ANCOS ROMGRAD SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ANCOS ROMGRAD SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ANCOS ROMGRAD SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ANCOS ROMGRAD SRL, cu sediul în Sector 5 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 22956845, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/23927/2007. Firma a fost înființată la data de 19 decembrie 2007 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, ANCOS ROMGRAD SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 417.315 lei și un rezultat net de -68.259 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 2 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ANCOS ROMGRAD SRL?

ANCOS ROMGRAD SRL (CUI 22956845) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 2 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ANCOS ROMGRAD SRL în sectorul său?

ANCOS ROMGRAD SRL ocupă locul 14.997 din 47.593 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ANCOS ROMGRAD SRL față de firmele din același domeniu?

ANCOS ROMGRAD SRL este mai veche decât 64% dintre cele 91.177 firme active cu CAEN 4711.

Este ANCOS ROMGRAD SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ANCOS ROMGRAD SRL (CUI 22956845) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ANCOS ROMGRAD SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ANCOS ROMGRAD SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ANCOS ROMGRAD SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ANCOS ROMGRAD SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ANCOS ROMGRAD SRL plătitoare de TVA?

Da, ANCOS ROMGRAD SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ANCOS ROMGRAD SRL?

În anul 2025, ANCOS ROMGRAD SRL a raportat o cifră de afaceri de 417.315 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ANCOS ROMGRAD SRL?

Firmoscop analizează ANCOS ROMGRAD SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 2 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.