Sari la conținut
FirmoscopFirmeMaramureș › DIVIZIA TOP SRL

DIVIZIA TOP SRL

Înființată în 2007 · 18 ani vechime · Sat Dumbrăviţa Com. Dumbrăviţa
CUI 22994482 · J2007002282243
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DIVIZIA TOP SRL
Cod fiscal (CIF) RO22994482
Nr. Reg. Comerțului J2007002282243
Sediu social G DUMBRĂVIŢA nr. 88/B, Sat Dumbrăviţa Com. Dumbrăviţa, jud. MARAMUREŞ, 437145
Telefon 0740030277

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MAN DANIEL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 28.12.2007
CAEN5210 · Depozitări
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DIVIZIA TOP SRL după CUI 22994482 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 78/100
Cifră de afaceri 2025
739.101 lei
-34.0% vs 2024
Profit net 2025
31.795 lei
-67.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă4.3%
Față de sectorpeste 50% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 376 de firme din Depozitări care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,2%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 49% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 392 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 525.607 lei20122013: 1.270.058 lei20132014: 1.842.124 lei20142015: 1.007.250 lei20152016: 565.315 lei20162017: 1.286.202 lei20172018: 534.940 lei20182020: 907.222 lei20202022: 1.308.783 lei20222023: 982.993 lei20232024: 1.128.038 lei20242025: 739.101 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 739.101 lei 31.795 lei 2
2024 1.128.038 lei 96.265 lei 1
2023 982.993 lei 398.366 lei 1
2022 1.308.783 lei 331.344 lei 1
2020 907.222 lei 7.918 lei 2
2018 534.940 lei 31.452 lei 3
2017 1.286.202 lei 3.736 lei 2
2016 565.315 lei 148.346 lei 1
2015 1.007.250 lei 482.519 lei 1
2014 1.842.124 lei 101.761 lei 2
2013 1.270.058 lei 49.568 lei 3
2012 525.607 lei 3.358 lei 1
2011 158.080 lei 1.189 lei 0
2010 220.741 lei 5.578 lei
2009 57.000 lei 7.456 lei
2008 -143 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.448 zile−269 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 567 zile−481 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 4,3%−4,23 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 34,34%−13,16 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,91×+0,8 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,99×−0,82 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 1,07%−2,22 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,37%−0,49 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 34,7%+8,47 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 369.551 lei−758.487 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,09× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,44×−0,33 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 830 zile+358 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,74%−3,51 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 500 din 4.860 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 2,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 241 din 566 firme active cu bilanț depus (CAEN 5210)
Vechime relativămai veche decât 81% dintre cele 1.106 firme active din sector
SectorCAEN 5210 · Depozitări →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume16
Dintre care radiate (închise)6

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DIVIZIA TOP SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DIVIZIA TOP SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru DIVIZIA TOP SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DIVIZIA TOP SRL, cu sediul în Sat Dumbrăviţa Com. Dumbrăviţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 22994482, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2007002282243. Firma a fost înființată la data de 31 decembrie 2007 și are ca obiect principal de activitate Depozitări (CAEN 5210).

La ultima verificare, DIVIZIA TOP SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 739.101 lei și un rezultat net de 31.795 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DIVIZIA TOP SRL?

DIVIZIA TOP SRL (CUI 22994482) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă DIVIZIA TOP SRL în sectorul său?

DIVIZIA TOP SRL ocupă locul 241 din 566 firme active cu bilanț depus în CAEN 5210 (Depozitări), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DIVIZIA TOP SRL față de firmele din același domeniu?

DIVIZIA TOP SRL este mai veche decât 81% dintre cele 1.106 firme active cu CAEN 5210.

Este DIVIZIA TOP SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare DIVIZIA TOP SRL (CUI 22994482) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DIVIZIA TOP SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DIVIZIA TOP SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DIVIZIA TOP SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DIVIZIA TOP SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DIVIZIA TOP SRL plătitoare de TVA?

Da, DIVIZIA TOP SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DIVIZIA TOP SRL?

În anul 2025, DIVIZIA TOP SRL a raportat o cifră de afaceri de 739.101 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DIVIZIA TOP SRL?

Firmoscop analizează DIVIZIA TOP SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Maramureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Maramureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.