Sari la conținut
FirmoscopFirmeDolj › COMRANADO SRL

COMRANADO SRL

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Mun. Craiova
CUI 2308253 · J1992000136162
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire COMRANADO SRL
Cod fiscal (CIF) RO2308253
Nr. Reg. Comerțului J1992000136162
Sediu social Aleea Drumul Corneşului nr. 31M, Mun. Craiova, jud. DOLJ, 200718
Telefon 0251418220

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

COMBEI PETRE · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 28.11.1992
CAEN3320 · Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută COMRANADO SRL după CUI 2308253 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
48.226.876 lei
+8.0% vs 2024
Profit net 2025
5.591.088 lei
+15.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă11.6%
Față de sectorpeste 45% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 6.685 de firme din Lucrări de instalații electrice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,8%.

Mărime față de sector150 angajați · peste 99% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 7.030 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 4.485.561 lei20142015: 7.411.378 lei20152016: 8.548.304 lei20162017: 10.944.422 lei20172018: 21.188.835 lei20182019: 23.908.627 lei20192020: 19.795.439 lei20202021: 18.252.362 lei20212022: 34.502.875 lei20222023: 58.104.218 lei20232024: 44.763.334 lei20242025: 48.226.876 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 48.226.876 lei 5.591.088 lei 150
2024 44.763.334 lei 4.834.510 lei 146
2023 58.104.218 lei 4.577.539 lei 133
2022 34.502.875 lei 1.209.562 lei 129
2021 18.252.362 lei 486.047 lei 130
2020 19.795.439 lei 1.045.381 lei 110
2019 23.908.627 lei 1.061.453 lei 97
2018 21.188.835 lei 3.413.050 lei 75
2017 10.944.422 lei 576.240 lei 64
2016 8.548.304 lei 925.220 lei 73
2015 7.411.378 lei 721.727 lei 82
2014 4.485.561 lei 771.732 lei 63
2013 3.120.215 lei 367.802 lei 48
2012 2.689.355 lei -461.456 lei 35
2011 3.781.610 lei -566.658 lei 55
2010 10.612.005 lei 65.615 lei 54
2009 9.093.973 lei 248.052 lei 52
2008 8.074.731 lei 410.123 lei 48

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 228 zile+54 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 91 zile+25 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 11,59%+0,79 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 62,29%+3,47 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,61×−0,09 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,64×+0,2 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 30,52%−2,09 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 11,56%−1,79 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 37,87%−3,08 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 321.513 lei+14.915 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor −0,24 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,76×−1,8 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 132 zile+52 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 13,29%−0,15 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 7 din 905 firme active cu bilanț depus (CAEN 3320)
Vechime relativămai veche decât 99% dintre cele 1.427 firme active din sector
SectorCAEN 3320 · Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)29
Valoare totală (2024–2026)112.650.072 lei
Acorduri-cadru plafon, nu bani încasați3 · 40.248.473 lei

Autorități: DISTRIBUTIE ENERGIE OLTENIA S.A., SPEEH HIDROELECTRICA SA

Achiziții directe (SEAP)3
Valoare totală (2024–2025)112.097 lei

Cumpărători: INSPECTORATUL DE POLITIE JUDETEAN DOLJ, R.A. ROMATSA - ADMINISTRATIA ROMANA A SERVICIILOR DE TRAFIC AERIAN, Autoritatea Vamala Romana

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru COMRANADO SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți COMRANADO SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru COMRANADO SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

COMRANADO SRL, cu sediul în Mun. Craiova, are codul unic de înregistrare (CUI) 2308253, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1992000136162. Firma a fost înființată la data de 28 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale (CAEN 3320).

La ultima verificare, COMRANADO SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 48.226.876 lei și un rezultat net de 5.591.088 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are COMRANADO SRL?

COMRANADO SRL (CUI 2308253) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă COMRANADO SRL în sectorul său?

COMRANADO SRL ocupă locul 7 din 905 firme active cu bilanț depus în CAEN 3320 (Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este COMRANADO SRL față de firmele din același domeniu?

COMRANADO SRL este mai veche decât 99% dintre cele 1.427 firme active cu CAEN 3320.

Este COMRANADO SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare COMRANADO SRL (CUI 2308253) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este COMRANADO SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, COMRANADO SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în COMRANADO SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru COMRANADO SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este COMRANADO SRL plătitoare de TVA?

Da, COMRANADO SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a COMRANADO SRL?

În anul 2025, COMRANADO SRL a raportat o cifră de afaceri de 48.226.876 lei și un număr mediu de 150 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu COMRANADO SRL?

Firmoscop analizează COMRANADO SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Dolj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Dolj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.