Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › UNIART S.R.L.

UNIART S.R.L.

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Sat Călăraşi Com. Călăraşi
CUI 231234 · J1991002779122
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire UNIART S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO231234
Nr. Reg. Comerțului J1991002779122
Sediu social CĂLĂRAŞI nr. 460/C, Sat Călăraşi Com. Călăraşi, jud. CLUJ, 407130
Telefon 0747979151

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MARK ALBERT · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 27.11.1992
CAEN1625 · Fabricarea de uși și ferestre din lemn
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută UNIART S.R.L. după CUI 231234 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 74/100
Cifră de afaceri 2025
85.489 lei
+53.0% vs 2024
Profit net 2025
-8.491 lei
+88.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-9.9%
Față de sectorpeste 16% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 2.395 de firme din Lucrări de tâmplărie și dulgherie care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 5,6%.

Datorii / capital7.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 23.442 lei20142015: 3.168 lei20152016: 2.000 lei20162017: 6.924 lei20172018: 5.000 lei20182019: 5.000 lei20192020: 47.515 lei20202021: 316.718 lei20212022: 222.567 lei20222023: 276.891 lei20232024: 55.807 lei20242025: 85.489 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 85.489 lei -8.491 lei
2024 55.807 lei -70.641 lei 1
2023 276.891 lei 62.099 lei 1
2022 222.567 lei -14.664 lei 1
2021 316.718 lei 24.021 lei 1
2020 47.515 lei 15.336 lei
2019 5.000 lei 2.780 lei
2018 5.000 lei 3.810 lei
2017 6.924 lei 5.834 lei
2016 2.000 lei 1.184 lei
2015 3.168 lei -156.717 lei 3
2014 23.442 lei -36.503 lei 6
2013 53.981 lei -19.121 lei 5
2012 49.386 lei -10.811 lei 6
2011 47.294 lei -5.771 lei 5
2010 85.603 lei -47.201 lei 5
2009 106.469 lei 34.218 lei 6
2008 107.104 lei 19.983 lei 6

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 65 zile−63 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 60 zile−131 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -9,93%+116,65 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 87,72%+22,87 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,14×−0,4 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 7,14×+5,29 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -400,33%+265,34 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -49,18%+184,78 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 12,28%−22,87 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 4,95×+3,1 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -8,22%+47,47 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 51 din 60 firme active cu bilanț depus (CAEN 1625)
Vechime relativămai veche decât 99% dintre cele 117 firme active din sector
SectorCAEN 1625 · Fabricarea de uși și ferestre din lemn →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru UNIART S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți UNIART S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru UNIART S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

UNIART S.R.L., cu sediul în Sat Călăraşi Com. Călăraşi, are codul unic de înregistrare (CUI) 231234, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1991002779122. Firma a fost înființată la data de 27 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de uși și ferestre din lemn (CAEN 1625).

La ultima verificare, UNIART S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 85.489 lei și un rezultat net de -8.491 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are UNIART S.R.L.?

UNIART S.R.L. (CUI 231234) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă UNIART S.R.L. în sectorul său?

UNIART S.R.L. ocupă locul 51 din 60 firme active cu bilanț depus în CAEN 1625 (Fabricarea de uși și ferestre din lemn), după cifra de afaceri.

Cât de veche este UNIART S.R.L. față de firmele din același domeniu?

UNIART S.R.L. este mai veche decât 99% dintre cele 117 firme active cu CAEN 1625.

Este UNIART S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare UNIART S.R.L. (CUI 231234) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este UNIART S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, UNIART S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în UNIART S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru UNIART S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este UNIART S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, UNIART S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a UNIART S.R.L.?

În anul 2025, UNIART S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 85.489 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu UNIART S.R.L.?

Firmoscop analizează UNIART S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.