Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › ROMETAL CO SRL

ROMETAL CO SRL

Înființată în 2008 · 18 ani vechime · Sat Popeşti Leordeni Orş. Popeşti-Leordeni
CUI 23124806 · J2008000175232
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ROMETAL CO SRL
Cod fiscal (CIF) RO23124806
Nr. Reg. Comerțului J2008000175232
Sediu social Şos. OLTENITEI nr. 202A, camera 4, Sat Popeşti Leordeni Orş. Popeşti-Leordeni, jud. ILFOV, 77160

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MITU CONSTANTIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 28.01.2008
CAEN3821 · Recuperarea materialelor reciclabile
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ROMETAL CO SRL după CUI 23124806 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 63/100
Cifră de afaceri 2025
29.960 lei
-94.0% vs 2024
Profit net 2025
-337.015 lei
-267.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-1124.9%
Mărime față de sector4 angajați · peste 59% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 864 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 951.713 lei20142015: 193.423 lei20152016: 223.644 lei20162017: 183.438 lei20172018: 2.020.598 lei20182019: 808.039 lei20192020: 886.049 lei20202021: 889.371 lei20212022: 898.401 lei20222023: 841.849 lei20232024: 483.759 lei20242025: 29.960 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 29.960 lei -337.015 lei 4
2024 483.759 lei 201.059 lei 3
2023 841.849 lei 492.167 lei 4
2022 898.401 lei 533.739 lei 5
2021 889.371 lei 527.536 lei 5
2020 886.049 lei 572.034 lei 5
2019 808.039 lei 578.077 lei 5
2018 2.020.598 lei 1.804.958 lei 5
2017 183.438 lei -115.388 lei 5
2016 223.644 lei -71.743 lei 5
2015 193.423 lei -121.595 lei 5
2014 951.713 lei 597.077 lei 5
2013 1.305.332 lei -171.339 lei 5
2012 135.643 lei -223.223 lei 4
2011 481.108 lei 29.904 lei 6
2010 459.359 lei 12.395 lei 14
2009 158.012 lei -128.797 lei 2
2008 27.600 lei -202.459 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 2.428 zile+2.309 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 18.504 zile+16.971 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -1.124,88%−1.166,44 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 5,29%+1,4 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 18,92×−6,77 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,06× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -9,44%−14,59 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -8,94%−13,89 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 94,71%−1,4 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 7.490 lei−153.763 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,01×−0,11 cifra de afaceri ÷ active totale
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -91,83%−168,51 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 785 din 849 firme active cu bilanț depus (CAEN 3821)
Vechime relativămai veche decât 76% dintre cele 1.168 firme active din sector
SectorCAEN 3821 · Recuperarea materialelor reciclabile →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume12
Dintre care radiate (închise)5

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Loc. Popeşti Leordeni, Oraş Popeşti Leordeni → Sat Popeşti Leordeni Orş. Popeşti-Leordeni

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ROMETAL CO SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ROMETAL CO SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ROMETAL CO SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ROMETAL CO SRL, cu sediul în Sat Popeşti Leordeni Orş. Popeşti-Leordeni, are codul unic de înregistrare (CUI) 23124806, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2008000175232. Firma a fost înființată la data de 28 ianuarie 2008 și are ca obiect principal de activitate Recuperarea materialelor reciclabile (CAEN 3821).

La ultima verificare, ROMETAL CO SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 29.960 lei și un rezultat net de -337.015 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ROMETAL CO SRL?

ROMETAL CO SRL (CUI 23124806) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ROMETAL CO SRL în sectorul său?

ROMETAL CO SRL ocupă locul 785 din 849 firme active cu bilanț depus în CAEN 3821 (Recuperarea materialelor reciclabile), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ROMETAL CO SRL față de firmele din același domeniu?

ROMETAL CO SRL este mai veche decât 76% dintre cele 1.168 firme active cu CAEN 3821.

Este ROMETAL CO SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ROMETAL CO SRL (CUI 23124806) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ROMETAL CO SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ROMETAL CO SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ROMETAL CO SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ROMETAL CO SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ROMETAL CO SRL plătitoare de TVA?

Da, ROMETAL CO SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ROMETAL CO SRL?

În anul 2025, ROMETAL CO SRL a raportat o cifră de afaceri de 29.960 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ROMETAL CO SRL?

Firmoscop analizează ROMETAL CO SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.