Sari la conținut
FirmoscopFirmeIași › FOCALITY SRL

FOCALITY SRL

Înființată în 2008 · 18 ani vechime · Mun. Iaşi
CUI 23154424 · J22/299/2008
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FOCALITY SRL
Cod fiscal (CIF) RO23154424
Nr. Reg. Comerțului J22/299/2008
Sediu social Str. Sulfinei nr. 18, Mun. Iaşi, 700456

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

RUSU CEZAR-DUMITRU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 31.01.2008
CAEN6110 · Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FOCALITY SRL după CUI 23154424 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
147.819.478 lei
+29.0% vs 2024
Profit net 2025
11.355.558 lei
+34.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă7.7%
Față de sectorpeste 39% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 577 de firme din Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 14,8%.

Mărime față de sector46 angajați · peste 97% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 576 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 45.501.559 lei20142015: 44.100.238 lei20152016: 34.481.755 lei20162017: 33.410.895 lei20172018: 39.136.681 lei20182019: 49.179.458 lei20192020: 54.470.907 lei20202021: 67.872.058 lei20212022: 93.620.308 lei20222023: 125.000.711 lei20232024: 114.962.280 lei20242025: 147.819.478 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 147.819.478 lei 11.355.558 lei 46
2024 114.962.280 lei 8.462.340 lei 51
2023 125.000.711 lei 8.154.701 lei 53
2022 93.620.308 lei 3.517.985 lei 56
2021 67.872.058 lei 4.127.358 lei 57
2020 54.470.907 lei 3.513.268 lei 59
2019 49.179.458 lei 1.414.029 lei 50
2018 39.136.681 lei 812.800 lei 50
2017 33.410.895 lei 247.341 lei 44
2016 34.481.755 lei 619.813 lei 44
2015 44.100.238 lei 3.129.540 lei 35
2014 45.501.559 lei 5.007.639 lei 37
2013 21.863.753 lei 1.282.444 lei 27
2012 25.827.136 lei 1.653.874 lei 22
2011 15.089.675 lei 646.986 lei 18
2010 4.127.960 lei 6.164 lei 11
2009 2.185.604 lei 148.843 lei 11
2008 4.099.866 lei 866.242 lei 7

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50danu

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 113 zile−57 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 78 zile−49 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 7,68%+0,32 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 67,75%−9,66 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,48×+0,19 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,1×−1,3 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 52,05%−1,55 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 16,78%+4,57 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 32,24%+9,46 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 3.213.467 lei+959.305 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,18×+0,52 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 318,45×+303,6 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1 zi−24 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 9,9%+0,48 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 9 din 1.199 firme active cu bilanț depus (CAEN 6110)
Vechime relativămai veche decât 65% dintre cele 1.984 firme active din sector
SectorCAEN 6110 · Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)205
Valoare totală (2024–2026)1.326.180.951 lei
Acorduri-cadru plafon, nu bani încasați11 · 63.861.172 lei

Autorități: BAZA DE APROVIZIONARE, GOSPODARIRE SI REPARATII, DISTRIBUȚIE ENERGIE ELECTRICĂ ROMANIA S.A., SPEEH HIDROELECTRICA SA

Achiziții directe (SEAP)34
Valoare totală (2024–2026)1.265.794 lei

Cumpărători: SALUBRIS S.A., UNIVERSITATEA TEHNICA GHEORGHE ASACHI DIN IASI, Municipiul Iasi

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FOCALITY SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FOCALITY SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru FOCALITY SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

FOCALITY SRL, cu sediul în Mun. Iaşi, are codul unic de înregistrare (CUI) 23154424, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J22/299/2008. Firma a fost înființată la data de 1 februarie 2008 și are ca obiect principal de activitate Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu (CAEN 6110).

La ultima verificare, FOCALITY SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 147.819.478 lei și un rezultat net de 11.355.558 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FOCALITY SRL?

FOCALITY SRL (CUI 23154424) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă FOCALITY SRL în sectorul său?

FOCALITY SRL ocupă locul 9 din 1.199 firme active cu bilanț depus în CAEN 6110 (Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FOCALITY SRL față de firmele din același domeniu?

FOCALITY SRL este mai veche decât 65% dintre cele 1.984 firme active cu CAEN 6110.

Este FOCALITY SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare FOCALITY SRL (CUI 23154424) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este FOCALITY SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, FOCALITY SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în FOCALITY SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FOCALITY SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FOCALITY SRL plătitoare de TVA?

Da, FOCALITY SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FOCALITY SRL?

În anul 2025, FOCALITY SRL a raportat o cifră de afaceri de 147.819.478 lei și un număr mediu de 46 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FOCALITY SRL?

Firmoscop analizează FOCALITY SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Iaşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Iași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.