Sari la conținut
FirmoscopFirmeMehedinți › COM ALPIN SRL

COM ALPIN SRL

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Sat Crivina Com. Burila Mare
CUI 2332626 · J1992003057167
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire COM ALPIN SRL
Cod fiscal (CIF) RO2332626
Nr. Reg. Comerțului J1992003057167
Sediu social Str. Iederei nr. 14, Sat Crivina Com. Burila Mare, jud. MEHEDINŢI
Telefon 0723650198

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

PÎRVU CONSTANTIN-VERGIL · administrator

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 06.06.2025
CAEN4649 · Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută COM ALPIN SRL după CUI 2332626 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
2.260.711 lei
+1.0% vs 2024
Profit net 2025
122.591 lei
-23.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă5.4%
Față de sectorpeste 58% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 1.274 de firme din Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,5%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 74% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.215 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital3.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 845.628 lei20142015: 957.283 lei20152016: 1.211.509 lei20162017: 1.337.436 lei20172018: 1.467.838 lei20182019: 1.497.491 lei20192020: 1.582.272 lei20202021: 2.123.988 lei20212022: 2.219.562 lei20222023: 2.225.790 lei20232024: 2.230.232 lei20242025: 2.260.711 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.260.711 lei 122.591 lei 5
2024 2.230.232 lei 159.814 lei 5
2023 2.225.790 lei 124.896 lei 6
2022 2.219.562 lei 173.092 lei 5
2021 2.123.988 lei 160.625 lei 5
2020 1.582.272 lei 44.841 lei 4
2019 1.497.491 lei 73.322 lei 5
2018 1.467.838 lei 107.389 lei 5
2017 1.337.436 lei 75.140 lei 5
2016 1.211.509 lei 85.020 lei 4
2015 957.283 lei 60.546 lei 4
2014 845.628 lei 39.385 lei 4
2013 818.071 lei 21.301 lei 4
2012 768.798 lei 11.910 lei 4
2011 759.767 lei 2.086 lei 3
2010 862.853 lei -20.756 lei 4
2009 906.499 lei -24.509 lei 6
2008 1.332.012 lei 17.922 lei 5

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 60 zile+22 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 13 zile−5 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 5,42%−1,75 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 74,96%+15,89 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,33×−0,36 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,99×+1,55 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,32%−0,16 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 24,87%−16,01 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 25,04%−16,05 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 452.142 lei+6.096 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 4,59×−1,11 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 7,38×−5,93 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 49 zile+22 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 6,89%−2,49 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 496 din 2.175 firme active cu bilanț depus (CAEN 4649)
Vechime relativămai veche decât 99% dintre cele 3.146 firme active din sector
SectorCAEN 4649 · Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 06.06.2025
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 06.06.2025 → funcțiune

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru COM ALPIN SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți COM ALPIN SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru COM ALPIN SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

COM ALPIN SRL, cu sediul în Sat Crivina Com. Burila Mare, are codul unic de înregistrare (CUI) 2332626, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1992003057167. Firma a fost înființată la data de 28 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc (CAEN 4649).

La ultima verificare, COM ALPIN SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.260.711 lei și un rezultat net de 122.591 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are COM ALPIN SRL?

COM ALPIN SRL (CUI 2332626) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă COM ALPIN SRL în sectorul său?

COM ALPIN SRL ocupă locul 496 din 2.175 firme active cu bilanț depus în CAEN 4649 (Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc), după cifra de afaceri.

Cât de veche este COM ALPIN SRL față de firmele din același domeniu?

COM ALPIN SRL este mai veche decât 99% dintre cele 3.146 firme active cu CAEN 4649.

Este COM ALPIN SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare COM ALPIN SRL (CUI 2332626) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este COM ALPIN SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, COM ALPIN SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în COM ALPIN SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru COM ALPIN SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este COM ALPIN SRL plătitoare de TVA?

Da, COM ALPIN SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a COM ALPIN SRL?

În anul 2025, COM ALPIN SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.260.711 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu COM ALPIN SRL?

Firmoscop analizează COM ALPIN SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mehedinţi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Mehedinți

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.