Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › YZY RETAIL TECHNOLOGY SRL

YZY RETAIL TECHNOLOGY SRL

Înființată în 2008 · 18 ani vechime · Sector 4 Mun. Bucureşti
CUI 23359047 · J40/3223/2008
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire YZY RETAIL TECHNOLOGY SRL
Cod fiscal (CIF) RO23359047
Nr. Reg. Comerțului J40/3223/2008
Sediu social Str. Bucur nr. 4-6, et. 1, ap. 5, CAMERA NR.2, Sector 4 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 40292
Telefon 0723513070

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

BANICA ANDREEA - DANIELA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 19.10.2017
CAEN7022 · Activități de consultanță pentru afaceri și management
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută YZY RETAIL TECHNOLOGY SRL după CUI 23359047 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 75/100
Cifră de afaceri 2025
24.619 lei
-27.0% vs 2024
Profit net 2025
-35.916 lei
-67.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-145.9%
Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 896.203 lei20132014: 478.498 lei20142015: 1.624.944 lei20152016: 673.929 lei20162017: 397.105 lei20172018: 699.840 lei20182019: 699.840 lei20192020: 699.840 lei20202022: 9.964 lei20222023: 19.094 lei20232024: 33.838 lei20242025: 24.619 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 24.619 lei -35.916 lei
2024 33.838 lei -21.500 lei
2023 19.094 lei -159.439 lei 1
2022 9.964 lei -131.758 lei 1
2021 -112.347 lei 1
2020 699.840 lei 576.581 lei 1
2019 699.840 lei 594.612 lei 1
2018 699.840 lei 410.659 lei 2
2017 397.105 lei -3.917 lei 2
2016 673.929 lei 207.122 lei 3
2015 1.624.944 lei 1.062.748 lei 2
2014 478.498 lei 147.315 lei 3
2013 896.203 lei 543.710 lei 6
2012 664.345 lei 332.928 lei 7
2011 912.669 lei 562.509 lei 5
2010 427.447 lei 159.715 lei 3
2009 184.578 lei -123.878 lei 2
2008 260.539 lei -77.477 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 7.229 zile+2.319 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 49.844 zile+13.473 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -145,89%−82,35 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 14,03%+0,94 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 7,13×−0,51 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,16× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -1,2%−0,49 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -1,03%−0,41 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 86,06%−0,94 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,01× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 7,69×−2,88 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 47 zile+12 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -59,33%−24,06 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 7.719 din 12.245 firme active cu bilanț depus (CAEN 7022)
Vechime relativămai veche decât 79% dintre cele 31.442 firme active din sector
SectorCAEN 7022 · Activități de consultanță pentru afaceri și management →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 19.10.2017
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 19.10.2017 → funcțiune
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 19.10.2017

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru YZY RETAIL TECHNOLOGY SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți YZY RETAIL TECHNOLOGY SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru YZY RETAIL TECHNOLOGY SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

YZY RETAIL TECHNOLOGY SRL, cu sediul în Sector 4 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 23359047, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/3223/2008. Firma a fost înființată la data de 25 februarie 2008 și are ca obiect principal de activitate Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN 7022).

La ultima verificare, YZY RETAIL TECHNOLOGY SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 24.619 lei și un rezultat net de -35.916 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are YZY RETAIL TECHNOLOGY SRL?

YZY RETAIL TECHNOLOGY SRL (CUI 23359047) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă YZY RETAIL TECHNOLOGY SRL în sectorul său?

YZY RETAIL TECHNOLOGY SRL ocupă locul 7.719 din 12.245 firme active cu bilanț depus în CAEN 7022 (Activități de consultanță pentru afaceri și management), după cifra de afaceri.

Cât de veche este YZY RETAIL TECHNOLOGY SRL față de firmele din același domeniu?

YZY RETAIL TECHNOLOGY SRL este mai veche decât 79% dintre cele 31.442 firme active cu CAEN 7022.

Este YZY RETAIL TECHNOLOGY SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare YZY RETAIL TECHNOLOGY SRL (CUI 23359047) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este YZY RETAIL TECHNOLOGY SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, YZY RETAIL TECHNOLOGY SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în YZY RETAIL TECHNOLOGY SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru YZY RETAIL TECHNOLOGY SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este YZY RETAIL TECHNOLOGY SRL plătitoare de TVA?

Da, YZY RETAIL TECHNOLOGY SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a YZY RETAIL TECHNOLOGY SRL?

În anul 2025, YZY RETAIL TECHNOLOGY SRL a raportat o cifră de afaceri de 24.619 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu YZY RETAIL TECHNOLOGY SRL?

Firmoscop analizează YZY RETAIL TECHNOLOGY SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Consultanță în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.