Sari la conținut
FirmoscopFirmeSatu Mare › MAXMAN SRL

MAXMAN SRL

Înființată în 2008 · 18 ani vechime · Sector 3 Mun. Bucureşti
CUI 23387659 · J2012002648403
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MAXMAN SRL
Cod fiscal (CIF) RO23387659
Nr. Reg. Comerțului J2012002648403
Sediu social Str. Dristorului nr. 81-88, bl. B13, sc. 1, et. 8, ap. 32, Sector 3 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Telefon 0261-761788

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

MANŢA ZITA MIHAELA LILIANA · administrator

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 09.03.2012
CAEN4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MAXMAN SRL după CUI 23387659 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 93/100
Cifră de afaceri 2025
6.185.280 lei
-49.0% vs 2024
Profit net 2025
905.038 lei
-62.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă14.6%
Față de sectorpeste 49% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 5.400 de firme din Intermedieri în comerțul cu produse diverse care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 14,9%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 89% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 5.295 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 941.312 lei20142015: 882.477 lei20152016: 3.651.927 lei20162017: 3.126.880 lei20172018: 1.545.925 lei20182019: 2.869.242 lei20192020: 1.868.159 lei20202021: 4.183.368 lei20212022: 9.086.857 lei20222023: 9.789.522 lei20232024: 12.205.091 lei20242025: 6.185.280 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 6.185.280 lei 905.038 lei 4
2024 12.205.091 lei 2.441.173 lei
2023 9.789.522 lei 2.286.869 lei 4
2022 9.086.857 lei 1.738.909 lei 2
2021 4.183.368 lei 769.113 lei 2
2020 1.868.159 lei 386.425 lei 2
2019 2.869.242 lei 299.893 lei 2
2018 1.545.925 lei 140.283 lei
2017 3.126.880 lei 407.122 lei 3
2016 3.651.927 lei 704.863 lei 3
2015 882.477 lei 19.874 lei 3
2014 941.312 lei -35.706 lei 3
2013 627.941 lei -136.706 lei 1
2012 219.655 lei -63.425 lei 1
2011 837.871 lei 30.498 lei 1
2010 136.551 lei -61.802 lei 1
2009 38.704 lei -65.683 lei 1
2008 313.657 lei -20.105 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 161 zile+51 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 157 zile+48 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 14,63%−5,37 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 21,3%−7,42 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,7×+1,22 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,27×−0,13 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 9%−17,8 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 7,09%−12,01 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 78,7%+7,42 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.546.320 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,48×−0,48 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,3×−1 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 281 zile+122 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 19,74%−11,48 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

7,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă medie sau mare — 61 din 772 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 0,8% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 462 din 9.637 firme active cu bilanț depus (CAEN 4619)
Vechime relativămai veche decât 82% dintre cele 20.938 firme active din sector
SectorCAEN 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)123
Valoare totală (2024–2026)46.455.996 lei
Acorduri-cadru plafon, nu bani încasați36 · 67.498.243 lei

Autorități: SNTFC "CFR CALATORI" S.A., SNTFC ,,CFR CALATORI" SA, SOCIETATEA DE REPARATII LOCOMOTIVE C.F.R. S.C.R.L. BRASOV S.A.

Achiziții directe (SEAP)8
Valoare totală (2024–2025)118.897 lei

Cumpărători: SNTFC "CFR CALATORI" S.A., SOCIETATEA DE REPARATII LOCOMOTIVE C.F.R. S.C.R.L. BRASOV S.A.

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 29 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Satu Mare → Sector 3 Mun. Bucureşti
  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 09.03.2012
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J30/314/2008 → J2012002648403
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 09.03.2012 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Satu Mare
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 3 → Municipiul Satu Mare
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2012002648403 → J30/314/2008
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Satu Mare → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Satu Mare → Bucureşti Sectorul 3
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J30/314/2008 → J2012002648403
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Satu Mare
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 3 → Municipiul Satu Mare
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2012002648403 → J30/314/2008
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Satu Mare → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Satu Mare → Bucureşti Sectorul 3
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 09.03.2012
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J30/314/2008 → J2012002648403

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MAXMAN SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MAXMAN SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MAXMAN SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MAXMAN SRL, cu sediul în Sector 3 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 23387659, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2012002648403. Firma a fost înființată la data de 28 februarie 2008 și are ca obiect principal de activitate Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN 4619).

La ultima verificare, MAXMAN SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 6.185.280 lei și un rezultat net de 905.038 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MAXMAN SRL?

MAXMAN SRL (CUI 23387659) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MAXMAN SRL în sectorul său?

MAXMAN SRL ocupă locul 462 din 9.637 firme active cu bilanț depus în CAEN 4619 (Intermedieri în comerțul cu produse diverse), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MAXMAN SRL față de firmele din același domeniu?

MAXMAN SRL este mai veche decât 82% dintre cele 20.938 firme active cu CAEN 4619.

Este MAXMAN SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MAXMAN SRL (CUI 23387659) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MAXMAN SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MAXMAN SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MAXMAN SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MAXMAN SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MAXMAN SRL plătitoare de TVA?

Da, MAXMAN SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MAXMAN SRL?

În anul 2025, MAXMAN SRL a raportat o cifră de afaceri de 6.185.280 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MAXMAN SRL?

Firmoscop analizează MAXMAN SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Satu Mare

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Satu Mare

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.