Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › IRIMIA CONSTRUCT SRL

IRIMIA CONSTRUCT SRL

Înființată în 2008 · 18 ani vechime · Orş. Voluntari
CUI 23435926 · J23/697/2008
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire IRIMIA CONSTRUCT SRL
CUI 23435926
Nr. Reg. Comerțului J23/697/2008
Sediu social Str. CRAIOVEI nr. 75, Orş. Voluntari, jud. ILFOV, 77190

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

IRIMIA IONEL - DUMITRU · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 05.03.2008
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută IRIMIA CONSTRUCT SRL după CUI 23435926 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
394.996 lei
+660.0% vs 2024
Profit net 2025
239.360 lei
+341.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă60.6%
Față de sectorpeste 90% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 28.633 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,9%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 55% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 0 lei20142015: 50.435 lei20152016: 6.800 lei20162017: 100.750 lei20172018: 273.736 lei20182019: 279.803 lei20192020: 117.158 lei20202021: 130.000 lei20212022: 271.476 lei20222023: 90.572 lei20232024: 52.000 lei20242025: 394.996 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 394.996 lei 239.360 lei 2
2024 52.000 lei -99.246 lei 2
2023 90.572 lei -99.033 lei 2
2022 271.476 lei 135.897 lei 2
2021 130.000 lei 45.083 lei 2
2020 117.158 lei 25.621 lei 2
2019 279.803 lei 196.149 lei 2
2018 273.736 lei 208.194 lei 2
2017 100.750 lei 52.734 lei 2
2016 6.800 lei -61.193 lei 4
2015 50.435 lei 3.344 lei 3
2014 0 lei -40.516 lei 3
2013 0 lei -16.702 lei 3
2012 15.980 lei 15.154 lei 3
2011 19.900 lei -27.290 lei 5
2010 13.500 lei -33.465 lei 4
2009 -43.781 lei 4
2008 68.299 lei 22.213 lei 5

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 16 zile−1.487 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 0 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 60,6%+251,46 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 30,09%−1.419,53 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,32×+3,25 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,43× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 599,3% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 418,98%+1.090,65 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 69,91%+1.419,53 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 197.498 lei+171.498 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 6,91×+3,39 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 168,79%+234,29 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 8.032 din 32.088 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 84% dintre cele 67.240 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru IRIMIA CONSTRUCT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți IRIMIA CONSTRUCT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru IRIMIA CONSTRUCT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

IRIMIA CONSTRUCT SRL, cu sediul în Orş. Voluntari, are codul unic de înregistrare (CUI) 23435926, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J23/697/2008. Firma a fost înființată la data de 5 martie 2008 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, IRIMIA CONSTRUCT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 394.996 lei și un rezultat net de 239.360 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are IRIMIA CONSTRUCT SRL?

IRIMIA CONSTRUCT SRL (CUI 23435926) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă IRIMIA CONSTRUCT SRL în sectorul său?

IRIMIA CONSTRUCT SRL ocupă locul 8.032 din 32.088 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este IRIMIA CONSTRUCT SRL față de firmele din același domeniu?

IRIMIA CONSTRUCT SRL este mai veche decât 84% dintre cele 67.240 firme active cu CAEN 4120.

Este IRIMIA CONSTRUCT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare IRIMIA CONSTRUCT SRL (CUI 23435926) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este IRIMIA CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, IRIMIA CONSTRUCT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în IRIMIA CONSTRUCT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru IRIMIA CONSTRUCT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este IRIMIA CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Nu, IRIMIA CONSTRUCT SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a IRIMIA CONSTRUCT SRL?

În anul 2025, IRIMIA CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 394.996 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu IRIMIA CONSTRUCT SRL?

Firmoscop analizează IRIMIA CONSTRUCT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Ilfov →

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.