Sari la conținut
FirmoscopFirmeVaslui › UPGRADE SERVICE SRL

UPGRADE SERVICE SRL

Înființată în 2008 · 18 ani vechime · Mun. Vaslui
CUI 23521857 · J2008000230379
Verifică înainte Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire UPGRADE SERVICE SRL
CUI 23521857
Nr. Reg. Comerțului J2008000230379
Sediu social Str. Avîntului, bl. 47, sc. B, et. 1, ap. 14, Mun. Vaslui
Telefon 0745632617

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

CHIRIAC GABRIEL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 17.03.2008
CAEN7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută UPGRADE SERVICE SRL după CUI 23521857 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 36/100
Cifră de afaceri 2025
63.500 lei
-78.0% vs 2024
Profit net 2025
-20.920 lei
-109.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-32.9%
Față de sectorpeste 4% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 13.328 de firme din Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 29,7%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 34% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 13.474 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital132.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 197.053 lei20142015: 215.152 lei20152016: 182.617 lei20162017: 149.924 lei20172018: 37.250 lei20182019: 0 lei20192020: 4.500 lei20202021: 33.239 lei20212022: 13.500 lei20222023: 8.500 lei20232024: 286.900 lei20242025: 63.500 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 63.500 lei -20.920 lei 1
2024 286.900 lei 214.281 lei 2
2023 8.500 lei -58.911 lei 2
2022 13.500 lei -37.461 lei 1
2021 33.239 lei -8.361 lei 1
2020 4.500 lei -7.696 lei 1
2019 0 lei -25.099 lei 1
2018 37.250 lei -24.078 lei 2
2017 149.924 lei 40.236 lei 2
2016 182.617 lei 70.748 lei 2
2015 215.152 lei 121.216 lei 2
2014 197.053 lei 83.608 lei 2
2013 183.693 lei 83.956 lei 1
2012 162.602 lei 84.874 lei 1
2011 113.117 lei 87.662 lei 1
2010 107.847 lei 64.839 lei 1
2009 99.701 lei 77.568 lei 1
2008 86.026 lei 57.484 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 757 zile+727 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 48 zile+13 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -32,94%−107,63 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 99,25%+87,92 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,01×−7,81 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 132,01×+131,88 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -2.098,29%−2.216,08 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -15,78%−120,22 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 0,75%−87,92 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 63.500 lei−79.950 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,48×−0,92 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -24,15%−334,88 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 13.952 din 18.422 firme active cu bilanț depus (CAEN 7112)
Vechime relativămai veche decât 80% dintre cele 32.770 firme active din sector
SectorCAEN 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)12
Valoare totală (2024–2026)90.200 lei

Cumpărători: MUNICIPIUL VASLUI, SCOALA GIMNAZIALA NR 1 SAT VALENI, LICEUL STEFAN CEL MARE CODAESTI

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume25
Dintre care radiate (închise)9

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru UPGRADE SERVICE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți UPGRADE SERVICE SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

UPGRADE SERVICE SRL, cu sediul în Mun. Vaslui, are codul unic de înregistrare (CUI) 23521857, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2008000230379. Firma a fost înființată la data de 18 martie 2008 și are ca obiect principal de activitate Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112).

La ultima verificare, UPGRADE SERVICE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 63.500 lei și un rezultat net de -20.920 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are UPGRADE SERVICE SRL?

UPGRADE SERVICE SRL (CUI 23521857) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă UPGRADE SERVICE SRL în sectorul său?

UPGRADE SERVICE SRL ocupă locul 13.952 din 18.422 firme active cu bilanț depus în CAEN 7112 (Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea), după cifra de afaceri.

Cât de veche este UPGRADE SERVICE SRL față de firmele din același domeniu?

UPGRADE SERVICE SRL este mai veche decât 80% dintre cele 32.770 firme active cu CAEN 7112.

Este UPGRADE SERVICE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare UPGRADE SERVICE SRL (CUI 23521857) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este UPGRADE SERVICE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, UPGRADE SERVICE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în UPGRADE SERVICE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru UPGRADE SERVICE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este UPGRADE SERVICE SRL plătitoare de TVA?

Nu, UPGRADE SERVICE SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a UPGRADE SERVICE SRL?

În anul 2025, UPGRADE SERVICE SRL a raportat o cifră de afaceri de 63.500 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu UPGRADE SERVICE SRL?

Firmoscop analizează UPGRADE SERVICE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vaslui

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Vaslui

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.