Sari la conținut
FirmoscopFirmeTulcea › CONFECTIA SA

CONFECTIA SA

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Mun. Tulcea
CUI 2362597 · J36/275/1991
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CONFECTIA SA
Cod fiscal (CIF) RO2362597
Nr. Reg. Comerțului J36/275/1991
Sediu social Str. Victoriei nr. 57, Mun. Tulcea, 820150
Telefon 0240512410

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 02.12.1992
CAEN1422 · Fabricarea de articole de lenjerie de corp
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CONFECTIA SA după CUI 2362597 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2024
12.199.404 lei
-26.0% vs 2023
Profit net 2024
-651.883 lei
-148.7% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă-5.3%
Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 14.133.485 lei20132014: 16.011.977 lei20142015: 15.337.068 lei20152016: 14.538.694 lei20162017: 14.518.060 lei20172018: 14.995.121 lei20182019: 16.025.236 lei20192020: 13.233.010 lei20202021: 10.753.196 lei20212022: 15.178.350 lei20222023: 16.459.152 lei20232024: 12.199.404 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 12.199.404 lei -651.883 lei 188
2023 16.459.152 lei 1.338.839 lei 230
2022 15.178.350 lei 674.929 lei 256
2021 10.753.196 lei -201.954 lei 274
2020 13.233.010 lei 412.048 lei 298
2019 16.025.236 lei 1.184.897 lei 346
2018 14.995.121 lei 1.581.942 lei 364
2017 14.518.060 lei 1.583.465 lei 381
2016 14.538.694 lei 225.906 lei 416
2015 15.337.068 lei 362.987 lei 427
2014 16.011.977 lei 1.143.661 lei 431
2013 14.133.485 lei 536.271 lei 431
2012 9.779.666 lei -1.460.141 lei 500
2011 13.187.070 lei 457.451 lei 581
2010 14.001.066 lei -445.479 lei 640
2009 15.542.109 lei 1.042.157 lei 738
2008 17.700.025 lei 1.558.187 lei 907

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2012 și 2013, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20122013
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leinunu
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 23 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 21 zile+2 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -5,34%−13,47 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 8,36%−0,52 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 11,96×+0,7 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,09× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -7,66%−20,41 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -7,02%−18,64 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 91,64%+0,52 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 64.890 lei−6.672 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,31×−0,12 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 9,33×−1,88 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 39 zile+6 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -4,95%−15,35 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 136 din 1.249 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 3,8% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 8 din 71 firme active cu bilanț depus (CAEN 1422)
Vechime relativămai veche decât 89% dintre cele 94 firme active din sector
SectorCAEN 1422 · Fabricarea de articole de lenjerie de corp →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: este menționată o hotărâre a adunării generale privind dizolvarea → INREGISTRAT din data 02.12.1992
  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J1991000275367 → J36/275/1991
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 02.12.1992 → este menționată o hotărâre a adunării generale privind dizolvarea
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J36/275/1991 → J1991000275367

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CONFECTIA SA

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CONFECTIA SA? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CONFECTIA SA

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CONFECTIA SA, cu sediul în Mun. Tulcea, are codul unic de înregistrare (CUI) 2362597, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J36/275/1991. Firma a fost înființată la data de 2 decembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de articole de lenjerie de corp (CAEN 1422).

La ultima verificare, CONFECTIA SA figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 12.199.404 lei și un rezultat net de -651.883 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CONFECTIA SA?

CONFECTIA SA (CUI 2362597) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CONFECTIA SA în sectorul său?

CONFECTIA SA ocupă locul 8 din 71 firme active cu bilanț depus în CAEN 1422 (Fabricarea de articole de lenjerie de corp), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CONFECTIA SA față de firmele din același domeniu?

CONFECTIA SA este mai veche decât 89% dintre cele 94 firme active cu CAEN 1422.

Este CONFECTIA SA o firmă activă?

Da, la ultima verificare CONFECTIA SA (CUI 2362597) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CONFECTIA SA în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CONFECTIA SA nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CONFECTIA SA?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CONFECTIA SA, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CONFECTIA SA plătitoare de TVA?

Da, CONFECTIA SA este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CONFECTIA SA?

În anul 2024, CONFECTIA SA a raportat o cifră de afaceri de 12.199.404 lei și un număr mediu de 188 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CONFECTIA SA?

Firmoscop analizează CONFECTIA SA pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Tulcea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Textile & Confecții în Tulcea →

Mergi mai departe

Firme din Tulcea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.