Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Constanța › ROTRUCK PERFORMANCE SRL

ROTRUCK PERFORMANCE SRL

Înființată în 2008 · 18 ani vechime · Mun. Constanţa
CUI 23639837 · J2009000830130
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 26 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ROTRUCK PERFORMANCE SRL
Cod fiscal (CIF) RO23639837
Nr. Reg. Comerțului J2009000830130
Sediu social Str. FRUNZELOR nr. 106A, BIROUL 2, Municipiul Constanţa
Telefon 0724333

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Reprezentanți

PANAIT RADU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4672 · Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 26 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ROTRUCK PERFORMANCE SRL după CUI 23639837 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
4.848.958 lei
+5,0% vs 2024
Profit net 2025
776.305 lei
+190,7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă16.0%
Față de sectorpeste 83% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 2.027 de firme din Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,5%.

Mărime față de sector9 angajați · peste 83% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.898 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 2.009.151 lei20142015: 2.424.804 lei20152016: 2.610.282 lei20162017: 2.949.174 lei20172018: 3.409.454 lei20182019: 3.074.151 lei20192020: 3.465.164 lei20202021: 4.104.413 lei20212022: 5.103.955 lei20222023: 4.504.553 lei20232024: 4.625.150 lei20242025: 4.848.958 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 4.848.958 lei 776.305 lei 9
2024 4.625.150 lei 267.087 lei 9
2023 4.504.553 lei 374.754 lei 9
2022 5.103.955 lei 913.245 lei 10
2021 4.104.413 lei 702.281 lei 10
2020 3.465.164 lei 612.278 lei 9
2019 3.074.151 lei 360.097 lei 8
2018 3.409.454 lei 185.235 lei 9
2017 2.949.174 lei 274.320 lei 9
2016 2.610.282 lei 246.936 lei 9
2015 2.424.804 lei 347.040 lei 8
2014 2.009.151 lei 165.868 lei 6
2013 2.054.432 lei 124.776 lei 6
2012 1.751.102 lei -269.027 lei 6
2011 1.497.240 lei -159.059 lei 6
2010 851.235 lei -104.021 lei 2
2009 684.752 lei 19.772 lei 1
2008 404.627 lei 36.370 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 153 de zile+125 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 113 zile+53 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 16,01%+10,24 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 72,07%+43,64 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,39×−2,13 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,58×+2,18 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 98,48%+68,74 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 27,51%+6,22 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 27,93%−43,64 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 538.773 lei+24.867 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,72×−1,97 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 5,11×−19,48 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 71 de zile+56 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 23,11%+15,92 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 306 din 1.634 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4672)
Vechime relativămai veche decât 66% dintre cele 2.258 de firme active din sector
SectorCAEN 4672 · Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)171
Valoare totală (2024–2026)811.032 lei

Cumpărători: RAJA S.A CONSTANTA, CT BUS S.A., UTILITATI PUBLICE-GOSPODARIA COMUNALA SRL

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Timiş → Constanţa
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Timişoara → Municipiul Constanţa
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J35/1290/2008 → J2009000830130
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Constanţa → Timiş
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Constanţa → Municipiul Timişoara
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2009000830130 → J35/1290/2008

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ROTRUCK PERFORMANCE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ROTRUCK PERFORMANCE SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

ROTRUCK PERFORMANCE SRL, cu sediul în Mun. Constanţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 23639837, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2009000830130. Firma a fost înființată la data de 2 aprilie 2008 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN 4672).

La ultima verificare, ROTRUCK PERFORMANCE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4.848.958 lei și un rezultat net de 776.305 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ROTRUCK PERFORMANCE SRL?

ROTRUCK PERFORMANCE SRL (CUI 23639837) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 26 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ROTRUCK PERFORMANCE SRL în sectorul său?

ROTRUCK PERFORMANCE SRL ocupă locul 306 din 1.634 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4672 (Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ROTRUCK PERFORMANCE SRL față de firmele din același domeniu?

ROTRUCK PERFORMANCE SRL este mai veche decât 66% dintre cele 2.258 de firme active cu CAEN 4672.

Este ROTRUCK PERFORMANCE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ROTRUCK PERFORMANCE SRL (CUI 23639837) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ROTRUCK PERFORMANCE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ROTRUCK PERFORMANCE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ROTRUCK PERFORMANCE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ROTRUCK PERFORMANCE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ROTRUCK PERFORMANCE SRL plătitoare de TVA?

Da, ROTRUCK PERFORMANCE SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ROTRUCK PERFORMANCE SRL?

În anul 2025, ROTRUCK PERFORMANCE SRL a raportat o cifră de afaceri de 4.848.958 lei și un număr mediu de 9 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ROTRUCK PERFORMANCE SRL?

Firmoscop analizează ROTRUCK PERFORMANCE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Constanţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4672 din Constanța, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Constanța

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.