Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › YES PROMOTION SRL

YES PROMOTION SRL

Înființată în 2008 · 18 ani vechime · Sat Voluntari Orş. Voluntari
CUI 23771373 · J2019002805236
Verifică înainte Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire YES PROMOTION SRL
Cod fiscal (CIF) RO23771373
Nr. Reg. Comerțului J2019002805236
Sediu social Str. Alexandru cel Bun nr. 22A, sc. B, et. 4 RETRAS, ap. B-41, camera 1, LOT 1/1, Orş. Voluntari, jud. ILFOV, 77190
Telefon 0723688006

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 26.06.2019
CAEN7311 · Activități ale agențiilor de publicitate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută YES PROMOTION SRL după CUI 23771373 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 44/100
Cifră de afaceri 2025
269.826 lei
+74.0% vs 2024
Profit net 2025
30.517 lei
+189.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă11.3%
Față de sectorpeste 31% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 9.599 de firme din Activități ale agențiilor de publicitate care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 26,0%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 41% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 9.297 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 268.739 lei20142015: 108.126 lei20152016: 53.261 lei20162017: 83.877 lei20172018: 112.094 lei20182019: 111.595 lei20192020: 27.368 lei20202021: 31.100 lei20212022: 98.882 lei20222023: 142.413 lei20232024: 155.241 lei20242025: 269.826 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 269.826 lei 30.517 lei 1
2024 155.241 lei 10.526 lei 1
2023 142.413 lei -11.593 lei 1
2022 98.882 lei -15.668 lei 1
2021 31.100 lei -2.027 lei
2020 27.368 lei -9.995 lei
2019 111.595 lei 2.255 lei
2018 112.094 lei 3.235 lei
2017 83.877 lei -10.184 lei 1
2016 53.261 lei 7.473 lei 1
2015 108.126 lei -139.676 lei 1
2014 268.739 lei 26.866 lei 1
2013 223.567 lei 25.005 lei 1
2012 331.673 lei -35.634 lei 1
2011 342.268 lei -20.010 lei 1
2010 293.112 lei 12.065 lei 1
2009 378.799 lei 72.052 lei 1
2008 125.526 lei -7.500 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 525 zile−385 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 318 zile−175 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 11,31%+4,53 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 120,13%−12,64 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,83×+0,08 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 9,45%+5,84 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -19,23%+12,54 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 269.826 lei+114.585 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,84×+0,31 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 14,04%+5,6 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5.480 din 15.356 firme active cu bilanț depus (CAEN 7311)
Vechime relativămai veche decât 87% dintre cele 25.819 firme active din sector
SectorCAEN 7311 · Activități ale agențiilor de publicitate →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 25 august 2026Schimbare număr de înmatriculare: J23/2805/2019 → J2019002805236
  • 29 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 2 → Orş. Voluntari
  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 26.06.2019
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/7312/2008 → J23/2805/2019
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 26.06.2019 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Loc. Voluntari, Oraş Voluntari → Bucureşti Sectorul 2
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J23/2805/2019 → J40/7312/2008
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 26.06.2019
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Ilfov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 2 → Loc. Voluntari, Oraş Voluntari
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/7312/2008 → J23/2805/2019

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru YES PROMOTION SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți YES PROMOTION SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

YES PROMOTION SRL, cu sediul în Sat Voluntari Orş. Voluntari, are codul unic de înregistrare (CUI) 23771373, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2019002805236. Firma a fost înființată la data de 22 aprilie 2008 și are ca obiect principal de activitate Activități ale agențiilor de publicitate (CAEN 7311).

La ultima verificare, YES PROMOTION SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 269.826 lei și un rezultat net de 30.517 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are YES PROMOTION SRL?

YES PROMOTION SRL (CUI 23771373) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă YES PROMOTION SRL în sectorul său?

YES PROMOTION SRL ocupă locul 5.480 din 15.356 firme active cu bilanț depus în CAEN 7311 (Activități ale agențiilor de publicitate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este YES PROMOTION SRL față de firmele din același domeniu?

YES PROMOTION SRL este mai veche decât 87% dintre cele 25.819 firme active cu CAEN 7311.

Este YES PROMOTION SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare YES PROMOTION SRL (CUI 23771373) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este YES PROMOTION SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, YES PROMOTION SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în YES PROMOTION SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru YES PROMOTION SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este YES PROMOTION SRL plătitoare de TVA?

Da, YES PROMOTION SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a YES PROMOTION SRL?

În anul 2025, YES PROMOTION SRL a raportat o cifră de afaceri de 269.826 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu YES PROMOTION SRL?

Firmoscop analizează YES PROMOTION SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Marketing & Publicitate în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.