Sari la conținut
FirmoscopFirmeArgeș › DENISA SAMSIERA SRL

DENISA SAMSIERA SRL

Înființată în 2008 · 18 ani vechime · Sat Măniceşti Com. Băiculeşti
CUI 23948190 · J03/1107/2008
Verifică înainte Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DENISA SAMSIERA SRL
CUI 23948190
Nr. Reg. Comerțului J03/1107/2008
Sediu Sat Măniceşti Com. Băiculeşti, Argeş
Telefon 0747066289

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

DUŢĂ ION · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 26.05.2008
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DENISA SAMSIERA SRL după CUI 23948190 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 50/100
Cifră de afaceri 2025
195.678 lei
+1.0% vs 2024
Profit net 2025
11.419 lei
+91.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă5.8%
Față de sectorpeste 34% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 5.400 de firme din Intermedieri în comerțul cu produse diverse care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 14,9%.

Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 82.373 lei20142015: 80.854 lei20152016: 97.189 lei20162017: 105.541 lei20172018: 134.770 lei20182019: 119.418 lei20192020: 99.641 lei20202021: 148.025 lei20212022: 154.441 lei20222023: 207.896 lei20232024: 192.837 lei20242025: 195.678 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 195.678 lei 11.419 lei
2024 192.837 lei 5.980 lei 1
2023 207.896 lei -5.689 lei 1
2022 154.441 lei -4.206 lei 1
2021 148.025 lei -9.187 lei 1
2020 99.641 lei -8.594 lei 1
2019 119.418 lei -10.529 lei 1
2018 134.770 lei -2.879 lei 1
2017 105.541 lei -6.982 lei 1
2016 97.189 lei 5.060 lei 1
2015 80.854 lei 816 lei 1
2014 82.373 lei 2.846 lei
2013 114.731 lei 4.424 lei
2012 118.960 lei 9.134 lei
2011 126.576 lei 1.769 lei
2010 114.103 lei 5.112 lei
2009 56.389 lei -5.234 lei
2008 33.440 lei 406 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 74 zile−42 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 5,84%+2,74 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 138,55%−18,84 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,72×+0,08 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 39,89%+24,58 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -36,07%+19,59 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 6,84×+1,9 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 11,47×+1,42 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 32 zile−4 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 7,97%+3,29 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 23.857 din 47.591 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 63% dintre cele 91.148 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume23
Dintre care radiate (închise)12

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DENISA SAMSIERA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DENISA SAMSIERA SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DENISA SAMSIERA SRL, cu sediul în Sat Măniceşti Com. Băiculeşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 23948190, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J03/1107/2008. Firma a fost înființată la data de 27 mai 2008 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, DENISA SAMSIERA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 195.678 lei și un rezultat net de 11.419 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DENISA SAMSIERA SRL?

DENISA SAMSIERA SRL (CUI 23948190) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 29 august 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă DENISA SAMSIERA SRL în sectorul său?

DENISA SAMSIERA SRL ocupă locul 23.857 din 47.591 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DENISA SAMSIERA SRL față de firmele din același domeniu?

DENISA SAMSIERA SRL este mai veche decât 63% dintre cele 91.148 firme active cu CAEN 4711.

Este DENISA SAMSIERA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare DENISA SAMSIERA SRL (CUI 23948190) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DENISA SAMSIERA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DENISA SAMSIERA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DENISA SAMSIERA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DENISA SAMSIERA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DENISA SAMSIERA SRL plătitoare de TVA?

Nu, DENISA SAMSIERA SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DENISA SAMSIERA SRL?

În anul 2025, DENISA SAMSIERA SRL a raportat o cifră de afaceri de 195.678 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DENISA SAMSIERA SRL?

Firmoscop analizează DENISA SAMSIERA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Argeş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Argeș →

Mergi mai departe

Firme din Argeș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.