Sari la conținut
FirmoscopFirmeIalomița › TECHNOCONS SRL

TECHNOCONS SRL

Înființată în 2008 · 18 ani vechime · Mun. Slobozia
CUI 24013059 · J2008000402213
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TECHNOCONS SRL
Cod fiscal (CIF) RO24013059
Nr. Reg. Comerțului J2008000402213
Sediu social Str. Vasile Alecsandri, bl. MB1, sc. B, et. 1, ap. 8, Mun. Slobozia, jud. IALOMIŢA, 920094
Telefon 0765251395

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 06.06.2008
CAEN4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TECHNOCONS SRL după CUI 24013059 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
1.822.528 lei
-12.0% vs 2024
Profit net 2025
-50.831 lei
-538.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-2.8%
Față de sectorpeste 26% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 8.918 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,2%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 76% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 8.701 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 593.916 lei20142015: 787.280 lei20152016: 875.181 lei20162017: 1.096.092 lei20172018: 901.432 lei20182019: 1.103.154 lei20192020: 1.342.877 lei20202021: 1.513.521 lei20212022: 1.780.484 lei20222023: 1.843.988 lei20232024: 2.078.997 lei20242025: 1.822.528 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.822.528 lei -50.831 lei 3
2024 2.078.997 lei 11.600 lei 3
2023 1.843.988 lei 18.624 lei 3
2022 1.780.484 lei 23.284 lei 3
2021 1.513.521 lei 3.038 lei 4
2020 1.342.877 lei 11.899 lei 4
2019 1.103.154 lei 128.414 lei 4
2018 901.432 lei 1.431 lei 3
2017 1.096.092 lei 40.745 lei 2
2016 875.181 lei 19.432 lei 2
2015 787.280 lei 21.100 lei 2
2014 593.916 lei 17.430 lei 2
2013 472.122 lei 5.109 lei 1
2012 824.099 lei -5.910 lei 3
2011 771.398 lei 1.172 lei 4
2010 979.979 lei 31.695 lei 4
2009 618.830 lei 18.793 lei 3
2008 267.491 lei 6.890 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 67 zile+8 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 19 zile−2 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -2,79%−3,35 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 52,39%+3,57 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,91×−0,14 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,1×+0,15 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -16,72%−19,99 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -7,96%−9,64 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 47,61%−3,64 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 607.509 lei−85.490 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,85×−0,15 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4,56×−0,68 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 80 zile+10 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -2,71%−3,49 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

9,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 544 din 5.862 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.241 din 10.645 firme active cu bilanț depus (CAEN 4712)
Vechime relativămai veche decât 79% dintre cele 19.824 firme active din sector
SectorCAEN 4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 8 august 2026Schimbare număr de înmatriculare: J21/402/2008 → J2008000402213

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TECHNOCONS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TECHNOCONS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru TECHNOCONS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TECHNOCONS SRL, cu sediul în Mun. Slobozia, are codul unic de înregistrare (CUI) 24013059, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2008000402213. Firma a fost înființată la data de 6 iunie 2008 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4712).

La ultima verificare, TECHNOCONS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.822.528 lei și un rezultat net de -50.831 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TECHNOCONS SRL?

TECHNOCONS SRL (CUI 24013059) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă TECHNOCONS SRL în sectorul său?

TECHNOCONS SRL ocupă locul 1.241 din 10.645 firme active cu bilanț depus în CAEN 4712 (Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TECHNOCONS SRL față de firmele din același domeniu?

TECHNOCONS SRL este mai veche decât 79% dintre cele 19.824 firme active cu CAEN 4712.

Este TECHNOCONS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare TECHNOCONS SRL (CUI 24013059) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TECHNOCONS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TECHNOCONS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TECHNOCONS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TECHNOCONS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TECHNOCONS SRL plătitoare de TVA?

Da, TECHNOCONS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TECHNOCONS SRL?

În anul 2025, TECHNOCONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.822.528 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TECHNOCONS SRL?

Firmoscop analizează TECHNOCONS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ialomiţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Ialomița →

Mergi mai departe

Firme din Ialomița

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.