Sari la conținut
FirmoscopFirmeNeamț › FRIVAS TRANS CONSTRUCT SRL

FRIVAS TRANS CONSTRUCT SRL

Înființată în 2008 · 18 ani vechime · Sat Horia Com. Horia
CUI 24035995 · J2008000895275
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FRIVAS TRANS CONSTRUCT SRL
Cod fiscal (CIF) RO24035995
Nr. Reg. Comerțului J2008000895275
Sediu social Str. Luncii nr. 25A, Sat Horia Com. Horia, jud. NEAMŢ, 617245
Telefon 0746347628

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

GURĂ-MARE VASILICĂ · administratorGURĂ-MARE FRIDA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 11.06.2008
CAEN4752 · Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FRIVAS TRANS CONSTRUCT SRL după CUI 24035995 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
16.674.565 lei
-2.0% vs 2024
Profit net 2025
40.510 lei
-97.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.2%
Față de sectorpeste 28% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 29.905 de firme din Transporturi rutiere de mărfuri care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,2%.

Mărime față de sector18 angajați · peste 95% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 31.583 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 323.588 lei20142015: 1.363.581 lei20152016: 1.768.338 lei20162017: 2.206.741 lei20172018: 4.837.290 lei20182019: 5.079.259 lei20192020: 8.731.649 lei20202021: 11.985.010 lei20212022: 13.753.115 lei20222023: 12.262.358 lei20232024: 16.964.269 lei20242025: 16.674.565 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 16.674.565 lei 40.510 lei 18
2024 16.964.269 lei 1.531.378 lei 16
2023 12.262.358 lei 913.226 lei 13
2022 13.753.115 lei 838.052 lei 15
2021 11.985.010 lei 712.950 lei 15
2020 8.731.649 lei 563.378 lei 15
2019 5.079.259 lei 252.135 lei 11
2018 4.837.290 lei 465.274 lei 8
2017 2.206.741 lei 78.040 lei 7
2016 1.768.338 lei 96.871 lei 6
2015 1.363.581 lei 7.388 lei 4
2014 323.588 lei 4.627 lei 3
2013 96.547 lei 4.476 lei 3
2012 38.672 lei -26.089 lei 3
2011 85.897 lei -1.084 lei 3
2010 22.584 lei -137.145 lei 1
2008 27.689 lei -13.132 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 164 zile+69 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 19 zile+16 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,24%−8,79 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 61,72%+14,95 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,62×−0,52 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,5×+0,62 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 0,81%−29,53 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,33%−15,82 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 41,21%−12,02 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 926.365 lei−133.902 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,37×−0,42 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,22×−0,81 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 113 zile+22 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,3%−11 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 98 din 3.410 firme active cu bilanț depus (CAEN 4752)
Vechime relativămai veche decât 66% dintre cele 5.082 firme active din sector
SectorCAEN 4752 · Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)48
Valoare totală (2024–2026)568.682 lei

Cumpărători: COMUNA HORIA (Primaria Horia), Scoala Gimnaziala "Carmen Sylva" Horia, LICEUL TEHNOLOGIC "ION IONESCU DE LA BRAD"

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FRIVAS TRANS CONSTRUCT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FRIVAS TRANS CONSTRUCT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru FRIVAS TRANS CONSTRUCT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

FRIVAS TRANS CONSTRUCT SRL, cu sediul în Sat Horia Com. Horia, are codul unic de înregistrare (CUI) 24035995, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2008000895275. Firma a fost înființată la data de 12 iunie 2008 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit (CAEN 4752).

La ultima verificare, FRIVAS TRANS CONSTRUCT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 16.674.565 lei și un rezultat net de 40.510 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FRIVAS TRANS CONSTRUCT SRL?

FRIVAS TRANS CONSTRUCT SRL (CUI 24035995) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă FRIVAS TRANS CONSTRUCT SRL în sectorul său?

FRIVAS TRANS CONSTRUCT SRL ocupă locul 98 din 3.410 firme active cu bilanț depus în CAEN 4752 (Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FRIVAS TRANS CONSTRUCT SRL față de firmele din același domeniu?

FRIVAS TRANS CONSTRUCT SRL este mai veche decât 66% dintre cele 5.082 firme active cu CAEN 4752.

Este FRIVAS TRANS CONSTRUCT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare FRIVAS TRANS CONSTRUCT SRL (CUI 24035995) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este FRIVAS TRANS CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, FRIVAS TRANS CONSTRUCT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în FRIVAS TRANS CONSTRUCT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FRIVAS TRANS CONSTRUCT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FRIVAS TRANS CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da, FRIVAS TRANS CONSTRUCT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FRIVAS TRANS CONSTRUCT SRL?

În anul 2025, FRIVAS TRANS CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 16.674.565 lei și un număr mediu de 18 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FRIVAS TRANS CONSTRUCT SRL?

Firmoscop analizează FRIVAS TRANS CONSTRUCT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Neamţ

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Neamț →

Mergi mai departe

Firme din Neamț

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.