Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Bacău › LOREDRAG 2008 SRL

LOREDRAG 2008 SRL

Înființată în 2008 · 18 ani vechime · Mun. Bacău
CUI 24060441 · J2008001146040
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 1 noiembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LOREDRAG 2008 SRL
Cod fiscal (CIF) RO24060441
Nr. Reg. Comerțului J2008001146040
Sediu social Calea REPUBLICII nr. 44, bl. 44, sc. A, ap. 33, Municipiul Bacău, 600300
Telefon 0746062710

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 1 noiembrie 2026.

Reprezentanți

MOROŞANU LENUŢA · administratorMOROŞANU GHEORGHE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4725 · Comerț cu amănuntul al băuturilor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 1 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LOREDRAG 2008 SRL după CUI 24060441 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.248.499 lei
+33,0% vs 2024
Profit net 2025
45.880 lei
+220,2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă3.7%
Față de sectorpeste 59% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 496 de firme din Comerț cu ridicata al băuturilor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 1,9%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 50% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 478 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 149.084 lei20142015: 274.318 lei20152016: 345.950 lei20162017: 176.214 lei20172018: 267.908 lei20182019: 147.540 lei20192020: 250.127 lei20202021: 225.886 lei20212022: 166.812 lei20222023: 207.634 lei20232024: 936.649 lei20242025: 1.248.499 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.248.499 lei 45.880 lei 2
2024 936.649 lei -38.166 lei 2
2023 207.634 lei -4.076 lei 3
2022 166.812 lei -1.043 lei 2
2021 225.886 lei 244.031 lei 2
2020 250.127 lei 19.112 lei 2
2019 147.540 lei -38.377 lei 2
2018 267.908 lei 7.510 lei 2
2017 176.214 lei -47.114 lei 2
2016 345.950 lei -27.562 lei 2
2015 274.318 lei -40.484 lei 2
2014 149.084 lei -13.500 lei 2
2013 234.885 lei 22.952 lei 2
2012 427.542 lei 47.649 lei 2
2011 148.883 lei -30.421 lei 2
2010 132.989 lei -35.440 lei 1
2009 279.401 lei -24.131 lei 1
2008 143.166 lei -7.294 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 10 zile−2 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 3,67%+7,74 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 29,39%−17,24 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,4×+1,26 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,42×−0,45 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 57,25%+168,67 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 40,43%+99,89 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 70,61%+17,24 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 624.250 lei+155.925 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 11×−3,59 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 11,47×−8,89 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 32 de zile+14 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 4,57%+5,92 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 65 din 754 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4725)
Vechime relativămai veche decât 77% dintre cele 1.389 de firme active din sector
SectorCAEN 4725 · Comerț cu amănuntul al băuturilor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume7
Dintre care radiate (închise)4

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 21 august 2026Schimbare obiect de activitate (CAEN): 4634 · Comerț cu ridicata al băuturilor → 4725 · Comerț cu amănuntul al băuturilor

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LOREDRAG 2008 SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LOREDRAG 2008 SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

LOREDRAG 2008 SRL, cu sediul în Mun. Bacău, are codul unic de înregistrare (CUI) 24060441, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2008001146040. Firma a fost înființată la data de 17 iunie 2008 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al băuturilor (CAEN 4725).

La ultima verificare, LOREDRAG 2008 SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.248.499 lei și un rezultat net de 45.880 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 1 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LOREDRAG 2008 SRL?

LOREDRAG 2008 SRL (CUI 24060441) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 noiembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă LOREDRAG 2008 SRL în sectorul său?

LOREDRAG 2008 SRL ocupă locul 65 din 754 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4725 (Comerț cu amănuntul al băuturilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LOREDRAG 2008 SRL față de firmele din același domeniu?

LOREDRAG 2008 SRL este mai veche decât 77% dintre cele 1.389 de firme active cu CAEN 4725.

Este LOREDRAG 2008 SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare LOREDRAG 2008 SRL (CUI 24060441) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este LOREDRAG 2008 SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, LOREDRAG 2008 SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în LOREDRAG 2008 SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LOREDRAG 2008 SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LOREDRAG 2008 SRL plătitoare de TVA?

Da, LOREDRAG 2008 SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LOREDRAG 2008 SRL?

În anul 2025, LOREDRAG 2008 SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.248.499 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LOREDRAG 2008 SRL?

Firmoscop analizează LOREDRAG 2008 SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bacău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Bacău →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4725 din Bacău, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Bacău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 1 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.