Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Constanța › NAVALINK SHIP REPAIR & MAINTENANCE SRL

NAVALINK SHIP REPAIR & MAINTENANCE SRL

Înființată în 2008 · 18 ani vechime · Orş. Năvodari
CUI 24162336 · J13/2420/2008
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 3 noiembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NAVALINK SHIP REPAIR & MAINTENANCE SRL
Cod fiscal (CIF) RO24162336
Nr. Reg. Comerțului J13/2420/2008
Sediu social NĂVODARI, et. 2, PORTUL MIDIA, INCINTĂ ȘANTIER NAVAL, CLĂDIREA C45, CAMERA 3B, Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, jud. Constanţa, 905700

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN3315 · Repararea și întreținerea navelor și bărcilor, civile
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 3 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 3 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NAVALINK SHIP REPAIR & MAINTENANCE SRL după CUI 24162336 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
12.043.441 lei
+70,0% vs 2024
Profit net 2025
98.304 lei
-91,9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.8%
Datorii / capital2.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2015: 128.330 lei20152016: 2.987.454 lei20162017: 2.680.462 lei20172018: 8.100.793 lei20182019: 6.991.746 lei20192020: 5.462.610 lei20202021: 7.926.292 lei20212022: 10.118.897 lei20222023: 7.900.132 lei20232024: 7.093.765 lei20242025: 12.043.441 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 12.043.441 lei 98.304 lei 28
2024 7.093.765 lei 1.219.777 lei 31
2023 7.900.132 lei 365.114 lei 32
2022 10.118.897 lei 67.132 lei 37
2021 7.926.292 lei 115.480 lei 32
2020 5.462.610 lei 24.785 lei 30
2019 6.991.746 lei 216.237 lei 29
2018 8.100.793 lei 803.724 lei 48
2017 2.680.462 lei 448.618 lei 48
2016 2.987.454 lei 305.912 lei 54
2015 128.330 lei 106.957 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 11 ani (2015–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 110 zile−89 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 150 de zile−103 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,82%−16,38 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 66,53%−2,64 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,5×+0,05 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,15×−0,29 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 5,83%−70,97 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,81%−19,99 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 30,97%+2,58 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 430.123 lei+201.292 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,21×+0,94 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 138,68×+100,86 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 3 zile−7 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,07%−23,73 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 12 din 313 firme active cu bilanț depus (CAEN 3315)
Vechime relativămai veche decât 81% dintre cele 508 firme active din sector
SectorCAEN 3315 · Repararea și întreținerea navelor și bărcilor, civile →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NAVALINK SHIP REPAIR & MAINTENANCE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NAVALINK SHIP REPAIR & MAINTENANCE SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

NAVALINK SHIP REPAIR & MAINTENANCE SRL, cu sediul în Orş. Năvodari, are codul unic de înregistrare (CUI) 24162336, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J13/2420/2008. Firma a fost înființată la data de 9 iulie 2008 și are ca obiect principal de activitate Repararea și întreținerea navelor și bărcilor, civile (CAEN 3315).

La ultima verificare, NAVALINK SHIP REPAIR & MAINTENANCE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 12.043.441 lei și un rezultat net de 98.304 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NAVALINK SHIP REPAIR & MAINTENANCE SRL?

NAVALINK SHIP REPAIR & MAINTENANCE SRL (CUI 24162336) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 3 noiembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă NAVALINK SHIP REPAIR & MAINTENANCE SRL în sectorul său?

NAVALINK SHIP REPAIR & MAINTENANCE SRL ocupă locul 12 din 313 firme active cu bilanț depus în CAEN 3315 (Repararea și întreținerea navelor și bărcilor, civile), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NAVALINK SHIP REPAIR & MAINTENANCE SRL față de firmele din același domeniu?

NAVALINK SHIP REPAIR & MAINTENANCE SRL este mai veche decât 81% dintre cele 508 firme active cu CAEN 3315.

Este NAVALINK SHIP REPAIR & MAINTENANCE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare NAVALINK SHIP REPAIR & MAINTENANCE SRL (CUI 24162336) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este NAVALINK SHIP REPAIR & MAINTENANCE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, NAVALINK SHIP REPAIR & MAINTENANCE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în NAVALINK SHIP REPAIR & MAINTENANCE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NAVALINK SHIP REPAIR & MAINTENANCE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NAVALINK SHIP REPAIR & MAINTENANCE SRL plătitoare de TVA?

Da, NAVALINK SHIP REPAIR & MAINTENANCE SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NAVALINK SHIP REPAIR & MAINTENANCE SRL?

În anul 2025, NAVALINK SHIP REPAIR & MAINTENANCE SRL a raportat o cifră de afaceri de 12.043.441 lei și un număr mediu de 28 de angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NAVALINK SHIP REPAIR & MAINTENANCE SRL?

Firmoscop analizează NAVALINK SHIP REPAIR & MAINTENANCE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Constanţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 3315 din Constanța, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Constanța

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.