Sari la conținut
FirmoscopFirmeArad › MABE & MABE HOUSE SRL

MABE & MABE HOUSE SRL

Înființată în 2008 · 18 ani vechime · Sat Şiştarovăţ Com. Şiştarovăţ
CUI 24177396 · J2008001248021
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MABE & MABE HOUSE SRL
Cod fiscal (CIF) RO24177396
Nr. Reg. Comerțului J2008001248021
Sediu social ŞIŞTAROVĂŢ nr. 282, Ferma 17 - ovine, Sat Şiştarovăţ Com. Şiştarovăţ, jud. ARAD, 317345

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BASARAB CRISTINA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 10.07.2008
CAEN5520 · Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MABE & MABE HOUSE SRL după CUI 24177396 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
352.578 lei
-16.0% vs 2024
Profit net 2025
3.800 lei
-31.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.1%
Față de sectorpeste 35% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 3.715 de firme din Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 6,3%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 41% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 3.855 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital4.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 73.326 lei20142015: 72.868 lei20152016: 179.802 lei20162017: 254.739 lei20172018: 318.548 lei20182019: 439.208 lei20192020: 248.494 lei20202021: 77.628 lei20212022: 216.775 lei20222023: 404.363 lei20232024: 419.015 lei20242025: 352.578 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 352.578 lei 3.800 lei 1
2024 419.015 lei 5.536 lei 1
2023 404.363 lei 195.416 lei 1
2022 216.775 lei 9.244 lei 1
2021 77.628 lei -291.150 lei 1
2020 248.494 lei -90.917 lei 1
2019 439.208 lei 41.671 lei 2
2018 318.548 lei 28.203 lei 4
2017 254.739 lei 95.803 lei 4
2016 179.802 lei 37.870 lei 3
2015 72.868 lei 523.502 lei
2014 73.326 lei 1.353 lei
2013 0 lei -311.324 lei
2012 0 lei -46.453 lei 3
2011 0 lei 9.740 lei
2010 -27.554 lei
2009 -52.015 lei
2008 -25.850 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 323 zile+18 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 148 zile+26 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,08%−0,24 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 80,45%−2,51 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,24× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 4,12×−0,75 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 5,02%−2,68 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,98%−0,33 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 19,55%+2,51 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 352.578 lei−66.437 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,91×−0,08 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 99,09×−23,5 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 4 zile+1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 4,19%−0,26 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.308 din 6.712 firme active cu bilanț depus (CAEN 5520)
Vechime relativămai veche decât 88% dintre cele 16.116 firme active din sector
SectorCAEN 5520 · Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MABE & MABE HOUSE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MABE & MABE HOUSE SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MABE & MABE HOUSE SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MABE & MABE HOUSE SRL, cu sediul în Sat Şiştarovăţ Com. Şiştarovăţ, are codul unic de înregistrare (CUI) 24177396, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2008001248021. Firma a fost înființată la data de 11 iulie 2008 și are ca obiect principal de activitate Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată (CAEN 5520).

La ultima verificare, MABE & MABE HOUSE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 352.578 lei și un rezultat net de 3.800 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MABE & MABE HOUSE SRL?

MABE & MABE HOUSE SRL (CUI 24177396) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MABE & MABE HOUSE SRL în sectorul său?

MABE & MABE HOUSE SRL ocupă locul 1.308 din 6.712 firme active cu bilanț depus în CAEN 5520 (Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MABE & MABE HOUSE SRL față de firmele din același domeniu?

MABE & MABE HOUSE SRL este mai veche decât 88% dintre cele 16.116 firme active cu CAEN 5520.

Este MABE & MABE HOUSE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MABE & MABE HOUSE SRL (CUI 24177396) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MABE & MABE HOUSE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MABE & MABE HOUSE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MABE & MABE HOUSE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MABE & MABE HOUSE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MABE & MABE HOUSE SRL plătitoare de TVA?

Da, MABE & MABE HOUSE SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MABE & MABE HOUSE SRL?

În anul 2025, MABE & MABE HOUSE SRL a raportat o cifră de afaceri de 352.578 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MABE & MABE HOUSE SRL?

Firmoscop analizează MABE & MABE HOUSE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Arad

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Hoteluri & Cazare în Arad →

Mergi mai departe

Firme din Arad

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.