Sari la conținut
FirmoscopFirmeTeleorman › NETRA IMPEX SRL

NETRA IMPEX SRL

Înființată în 2008 · 18 ani vechime · Mun. Roşiori de Vede
CUI 24328308 · J2008000694340
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NETRA IMPEX SRL
Cod fiscal (CIF) RO24328308
Nr. Reg. Comerțului J2008000694340
Sediu social Str. LT.BĂLĂCESCU nr. 28A, Mun. Roşiori de Vede, jud. TELEORMAN, 145100
Telefon 076238818

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

TRAŞCĂ IONEL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 14.08.2008
CAEN4683 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NETRA IMPEX SRL după CUI 24328308 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
5.764.526 lei
-17.0% vs 2024
Profit net 2025
826.779 lei
+13.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă14.3%
Față de sectorpeste 84% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 4.804 de firme din Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,5%.

Mărime față de sector8 angajați · peste 84% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 4.666 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 2.280.506 lei20142015: 2.501.205 lei20152016: 3.359.910 lei20162017: 5.940.717 lei20172018: 8.092.336 lei20182019: 10.377.028 lei20192020: 11.669.503 lei20202021: 13.567.166 lei20212022: 13.945.286 lei20222023: 9.550.748 lei20232024: 6.971.129 lei20242025: 5.764.526 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 5.764.526 lei 826.779 lei 8
2024 6.971.129 lei 728.842 lei 8
2023 9.550.748 lei 833.892 lei 10
2022 13.945.286 lei 518.224 lei 13
2021 13.567.166 lei 133.139 lei 13
2020 11.669.503 lei 1.310.141 lei 10
2019 10.377.028 lei 8.302 lei 8
2018 8.092.336 lei 1.566 lei 7
2017 5.940.717 lei 6.303 lei 6
2016 3.359.910 lei 6.624 lei 5
2015 2.501.205 lei 3.159 lei 4
2014 2.280.506 lei 68.332 lei 3
2013 1.345.231 lei 28.136 lei 4
2012 1.383.106 lei 50.269 lei 4
2011 1.303.899 lei 24.810 lei 4
2010 1.011.110 lei 69.531 lei 2
2009 489.556 lei 38.890 lei 2
2008 55.422 lei 1.522 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 442 zile+209 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 8 zile−9 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 14,34%+3,88 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 57,5%+8,93 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,74×−0,32 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,21×+0,3 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 14,38%−0,42 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 6,81%−1,13 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 47,37%−6,29 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 720.566 lei−150.825 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,47×−0,29 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,82×−0,69 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 444 zile+203 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 17,83%+6,01 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 778 din 3.913 firme active cu bilanț depus (CAEN 4683)
Vechime relativămai veche decât 71% dintre cele 5.005 firme active din sector
SectorCAEN 4683 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NETRA IMPEX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NETRA IMPEX SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru NETRA IMPEX SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

NETRA IMPEX SRL, cu sediul în Mun. Roşiori de Vede, are codul unic de înregistrare (CUI) 24328308, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2008000694340. Firma a fost înființată la data de 14 august 2008 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN 4683).

La ultima verificare, NETRA IMPEX SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 5.764.526 lei și un rezultat net de 826.779 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NETRA IMPEX SRL?

NETRA IMPEX SRL (CUI 24328308) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă NETRA IMPEX SRL în sectorul său?

NETRA IMPEX SRL ocupă locul 778 din 3.913 firme active cu bilanț depus în CAEN 4683 (Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NETRA IMPEX SRL față de firmele din același domeniu?

NETRA IMPEX SRL este mai veche decât 71% dintre cele 5.005 firme active cu CAEN 4683.

Este NETRA IMPEX SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare NETRA IMPEX SRL (CUI 24328308) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este NETRA IMPEX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, NETRA IMPEX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în NETRA IMPEX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NETRA IMPEX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NETRA IMPEX SRL plătitoare de TVA?

Da, NETRA IMPEX SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NETRA IMPEX SRL?

În anul 2025, NETRA IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 5.764.526 lei și un număr mediu de 8 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NETRA IMPEX SRL?

Firmoscop analizează NETRA IMPEX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Teleorman

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Teleorman

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.