Sari la conținut
FirmoscopFirmeVâlcea › PETRUT SI MITRU SRL

PETRUT SI MITRU SRL

Înființată în 2008 · 18 ani vechime · Orş. Ocnele Mari
CUI 24333142 · J38/869/2008
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PETRUT SI MITRU SRL
Cod fiscal (CIF) RO24333142
Nr. Reg. Comerțului J38/869/2008
Sediu social Str. 22 Decembrie nr. 60, Orş. Ocnele Mari, jud. VÂLCEA, 245900
Telefon 0748845103

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

IONCEA ADINA · administratorIONCEA PETRE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRELUARE ACTIVITATE din data 25.06.2012
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PETRUT SI MITRU SRL după CUI 24333142 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 90/100
Cifră de afaceri 2025
184.485 lei
-23.0% vs 2024
Profit net 2025
12.726 lei
+5.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă6.9%
Față de sectorpeste 54% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 5.004 de firme din Alte transporturi terestre de călători n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,7%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 34% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 4.919 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital6.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 67.751 lei20142015: 93.502 lei20152016: 91.191 lei20162017: 270.466 lei20172018: 477.806 lei20182019: 64.837 lei20192020: 125.002 lei20202021: 298.131 lei20212022: 345.304 lei20222023: 184.756 lei20232024: 238.448 lei20242025: 184.485 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 184.485 lei 12.726 lei 1
2024 238.448 lei 12.039 lei 1
2023 184.756 lei 2.216 lei 1
2022 345.304 lei 28.378 lei 2
2021 298.131 lei 64.127 lei 2
2020 125.002 lei 26.083 lei 0
2019 64.837 lei -25.822 lei 1
2018 477.806 lei 14.047 lei 2
2017 270.466 lei 43.424 lei 2
2016 91.191 lei 1.069 lei 1
2015 93.502 lei 3.310 lei 1
2014 67.751 lei 1.007 lei 1
2013 124.272 lei 3.017 lei 1
2012 22.223 lei -8.122 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2012–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 160 zile+64 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 67 zile+29 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 6,9%+1,85 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 86,64%+6,34 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,15×−0,1 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 6,23×+2,29 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 98,15%+22,3 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 13,66%−1,78 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 13,91%−6,45 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 184.485 lei−53.963 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,98×−1,08 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 8,87%+2,75 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 27.675 din 45.273 firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 82% dintre cele 74.241 firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: ***localitatea negasita*** → Orş. Ocnele Mari

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PETRUT SI MITRU SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PETRUT SI MITRU SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PETRUT SI MITRU SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PETRUT SI MITRU SRL, cu sediul în Orş. Ocnele Mari, are codul unic de înregistrare (CUI) 24333142, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J38/869/2008. Firma a fost înființată la data de 14 august 2008 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, PETRUT SI MITRU SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 184.485 lei și un rezultat net de 12.726 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PETRUT SI MITRU SRL?

PETRUT SI MITRU SRL (CUI 24333142) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PETRUT SI MITRU SRL în sectorul său?

PETRUT SI MITRU SRL ocupă locul 27.675 din 45.273 firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PETRUT SI MITRU SRL față de firmele din același domeniu?

PETRUT SI MITRU SRL este mai veche decât 82% dintre cele 74.241 firme active cu CAEN 4941.

Este PETRUT SI MITRU SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PETRUT SI MITRU SRL (CUI 24333142) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PETRUT SI MITRU SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PETRUT SI MITRU SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PETRUT SI MITRU SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PETRUT SI MITRU SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PETRUT SI MITRU SRL plătitoare de TVA?

Da, PETRUT SI MITRU SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PETRUT SI MITRU SRL?

În anul 2025, PETRUT SI MITRU SRL a raportat o cifră de afaceri de 184.485 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PETRUT SI MITRU SRL?

Firmoscop analizează PETRUT SI MITRU SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vâlcea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Vâlcea →

Mergi mai departe

Firme din Vâlcea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.