Sari la conținut
FirmoscopFirmeDâmbovița › GREEN ARIS SRL

GREEN ARIS SRL

Înființată în 2008 · 18 ani vechime · Sat Moţăieni Com. Moţăieni
CUI 24335941 · J2008001086155
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GREEN ARIS SRL
Cod fiscal (CIF) RO24335941
Nr. Reg. Comerțului J2008001086155
Sediu social Str. Principală nr. 241, et. PARTER, COMPLEX COMERCIAL MOȚĂIENI, Sat Moţăieni Com. Moţăieni, jud. DÂMBOVIŢA
Telefon 0730072115

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

NĂSTĂSESCU MIHAI · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRELUARE ACTIVITATE din data 30.08.2011
CAEN4664 · Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GREEN ARIS SRL după CUI 24335941 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 63/100
Cifră de afaceri 2025
416.121 lei
-16.0% vs 2024
Profit net 2025
14.760 lei
+192.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă3.5%
Față de sectorpeste 31% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 1.630 de firme din Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 8,3%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 51% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.577 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital170.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 981.549 lei20142015: 681.210 lei20152016: 918.263 lei20162017: 910.123 lei20172018: 459.726 lei20182019: 468.590 lei20192020: 291.754 lei20202021: 648.402 lei20212022: 534.081 lei20222023: 652.171 lei20232024: 497.003 lei20242025: 416.121 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 416.121 lei 14.760 lei 2
2024 497.003 lei -15.889 lei 2
2023 652.171 lei 285 lei 2
2022 534.081 lei 441 lei 2
2021 648.402 lei -41.500 lei 2
2020 291.754 lei 2.147 lei 2
2019 468.590 lei 28.263 lei 1
2018 459.726 lei -39.934 lei 1
2017 910.123 lei 27.078 lei 1
2016 918.263 lei -15.152 lei 1
2015 681.210 lei -5.580 lei 1
2014 981.549 lei 6.011 lei 2
2013 606.577 lei 8.420 lei 2
2012 615.492 lei 43.311 lei
2011 118.747 lei -6.914 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 733 zile+125 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 314 zile+62 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 3,55%+6,75 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 99,42%−1,78 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,01× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 170,27× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 300,61% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,76%+3,7 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 0,58%+1,78 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 208.061 lei−40.441 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,49×−0,12 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,04×−0,27 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 350 zile+72 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 5,93%+7,36 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.048 din 1.409 firme active cu bilanț depus (CAEN 4664)
Vechime relativămai veche decât 66% dintre cele 1.725 firme active din sector
SectorCAEN 4664 · Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume6
Dintre care radiate (închise)4

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GREEN ARIS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GREEN ARIS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru GREEN ARIS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GREEN ARIS SRL, cu sediul în Sat Moţăieni Com. Moţăieni, are codul unic de înregistrare (CUI) 24335941, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2008001086155. Firma a fost înființată la data de 15 august 2008 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente (CAEN 4664).

La ultima verificare, GREEN ARIS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 416.121 lei și un rezultat net de 14.760 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GREEN ARIS SRL?

GREEN ARIS SRL (CUI 24335941) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă GREEN ARIS SRL în sectorul său?

GREEN ARIS SRL ocupă locul 1.048 din 1.409 firme active cu bilanț depus în CAEN 4664 (Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GREEN ARIS SRL față de firmele din același domeniu?

GREEN ARIS SRL este mai veche decât 66% dintre cele 1.725 firme active cu CAEN 4664.

Este GREEN ARIS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare GREEN ARIS SRL (CUI 24335941) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este GREEN ARIS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GREEN ARIS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GREEN ARIS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GREEN ARIS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GREEN ARIS SRL plătitoare de TVA?

Da, GREEN ARIS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GREEN ARIS SRL?

În anul 2025, GREEN ARIS SRL a raportat o cifră de afaceri de 416.121 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GREEN ARIS SRL?

Firmoscop analizează GREEN ARIS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Dâmboviţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Dâmbovița

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.