COMPLEX SACIOVA S.R.L.
Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.
Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.
sau cu emailul:
Confirmarea din email îți creează un cont Firmoscop gratuit — accepți Termenii și Confidențialitatea. Renunți oricând.
Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului
Date de facturare
Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.
Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026.
Reprezentanți
SÁRKÁNY ARPAD · administratorVezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.
Identitate
Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026.
Ce am verificat și când
Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.
| Registrul Comerțului | În funcțiune | 19 octombrie 2026 |
| Inactivitate fiscală (ANAF) | Nu figurează ca inactivă | 2 noiembrie 2026 |
| Insolvență (Registrul Comerțului) | Nicio procedură în snapshotul ONRC | 19 octombrie 2026 |
| Dosare în instanță | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Buletinul Procedurilor de Insolvență | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Gajuri și garanții (RNPM) | Nu avem încă datele — caută COMPLEX SACIOVA S.R.L. după CUI 24367315 | se verifică la cerere |
Bonitate financiară
Comparat cu 2.120 de firme din Hoteluri și alte facilități de cazare similare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,9%.
Mediana sectorului: 4 angajați, din 2.223 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.
Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.
Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.
Evoluție financiară
| An | Cifră de afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2025 | 844.787 lei | 6.321 lei | 4 |
| 2024 | 1.621.411 lei | 71.829 lei | 4 |
| 2023 | 836.427 lei | 296.205 lei | 4 |
| 2022 | 1.127.529 lei | 66.160 lei | 4 |
| 2021 | 637.905 lei | 138.595 lei | 5 |
| 2020 | 354.251 lei | -368.694 lei | 3 |
| 2019 | 744.729 lei | -168.254 lei | 4 |
| 2018 | 321.956 lei | 287.265 lei | 4 |
| 2017 | 198.766 lei | -271.806 lei | 5 |
| 2016 | 189.566 lei | 802 lei | 5 |
| 2015 | 41.497 lei | -175.510 lei | 4 |
| 2014 | 18.284 lei | -303.234 lei | 4 |
| 2013 | 1.811 lei | -133.842 lei | 4 |
| 2012 | 0 lei | -8.721 lei | 1 |
| 2011 | 0 lei | -692 lei | 1 |
Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.
Indicatori financiari
Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.
Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.
Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel
Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 500 din 4.860 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.
Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.
Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 2,7% mai mult
Poziția în sector
| Rang după cifra de afaceri | locul 1.251 din 2.895 de firme active cu bilanț depus (CAEN 5510) |
| Vechime relativă | mai veche decât 58% dintre cele 4.443 de firme active din sector |
| Sector | CAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare → |
Contracte publice
Autorități: REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RA
Cumpărători: REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RA
Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.
SEAP — contracte atribuite · 2024–2025.
Grup de firme
Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.
Istoric modificări (Registrul Comerțului)
- 11 septembrie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 22.05.2009 → radiată
- 11 septembrie 2026Schimbare sediu: Sat Saciova, Comuna Reci → Sat Simon, Comuna Bran
- 11 septembrie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2009000143148 → J08/2237/2008
- 28 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Simon, Comuna Bran → Sat Saciova Com. Reci
- 14 iulie 2026Redenumire: DINO PARC SRL → COMPLEX SACIOVA S.R.L.
- 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → INREGISTRAT din data 22.05.2009
- 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J08/2237/2008 → J2009000143148
- 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 22.05.2009 → radiată
- 13 iulie 2026Redenumire: COMPLEX SACIOVA S.R.L. → DINO PARC SRL
- 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Covasna → Braşov
- 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Saciova, Comuna Reci → Sat Simon, Comuna Bran
- 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2009000143148 → J08/2237/2008
- 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Braşov → Covasna
- 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Simon, Comuna Bran → Sat Saciova, Comuna Reci
Întreabă Firmoscop beta
Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.
Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.
Vezi raportul complet de risc pentru COMPLEX SACIOVA S.R.L.
Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.
Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.
Confirmarea îți creează un cont Firmoscop (accepți Termenii și Confidențialitatea) și pune firma sub urmărire — te anunțăm gratuit dacă verdictul se schimbă. Poți renunța oricând.
Reprezinți COMPLEX SACIOVA S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.
Obligații fiscale recurente
Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.
Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →
Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.
Verifică altă firmă
Despre firmă
COMPLEX SACIOVA S.R.L., cu sediul în Sat Saciova Com. Reci, are codul unic de înregistrare (CUI) 24367315, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2009000143148. Firma a fost înființată la data de 22 august 2008 și are ca obiect principal de activitate Hoteluri și alte facilități de cazare similare (CAEN 5510).
La ultima verificare, COMPLEX SACIOVA S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 844.787 lei și un rezultat net de 6.321 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.
Întrebări frecvente
Ce verdict are COMPLEX SACIOVA S.R.L.?
COMPLEX SACIOVA S.R.L. (CUI 24367315) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 2 noiembrie 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.
Ce loc ocupă COMPLEX SACIOVA S.R.L. în sectorul său?
COMPLEX SACIOVA S.R.L. ocupă locul 1.251 din 2.895 de firme active cu bilanț depus în CAEN 5510 (Hoteluri și alte facilități de cazare similare), după cifra de afaceri.
Cât de veche este COMPLEX SACIOVA S.R.L. față de firmele din același domeniu?
COMPLEX SACIOVA S.R.L. este mai veche decât 58% dintre cele 4.443 de firme active cu CAEN 5510.
Este COMPLEX SACIOVA S.R.L. o firmă activă?
Da, la ultima verificare COMPLEX SACIOVA S.R.L. (CUI 24367315) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.
Este COMPLEX SACIOVA S.R.L. în insolvență?
Nu — la ultima verificare, COMPLEX SACIOVA S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.
Pot avea încredere în COMPLEX SACIOVA S.R.L.?
Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru COMPLEX SACIOVA S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.
Este COMPLEX SACIOVA S.R.L. plătitoare de TVA?
Da, COMPLEX SACIOVA S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.
Care este cifra de afaceri a COMPLEX SACIOVA S.R.L.?
În anul 2025, COMPLEX SACIOVA S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 844.787 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu COMPLEX SACIOVA S.R.L.?
Firmoscop analizează COMPLEX SACIOVA S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.
Cele mai mari firme din același domeniu, în Covasna
Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.
- IMPERIAL HOTEL MANAGEMENT SRL · Mun. Târgu Secuiesc · CA 67.002.688 lei
- TURISM COVASNA SA · Orş. Covasna · CA 26.921.031 lei
- TOP STAR 2000 SRL · Orş. Covasna · CA 19.017.145 lei
- TTS COVASNA S.R.L. · Orş. Covasna · CA 8.113.413 lei
- PRODUCTIE DARAGUS SRL · Sat Turia Com. Turia · CA 4.996.232 lei
- HOTEL HOSTEL PARK SRL · Mun. Sfântu Gheorghe · CA 2.793.971 lei
Vezi topul: Hoteluri & Cazare în Covasna →
Firmele active cu codul CAEN 5510 din Covasna, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.
Mergi mai departe
Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.