Sari la conținut
FirmoscopFirmeBacău › CONSTRUTEAM SRL

CONSTRUTEAM SRL

Înființată în 2008 · 17 ani vechime · Mun. Bacău
CUI 24467551 · J04/1639/2008
Fără probleme găsite Re-verificat · 5 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CONSTRUTEAM SRL
CUI 24467551
Nr. Reg. Comerțului J04/1639/2008
Sediu social Str. Vasile Alecsandri nr. 39, sc. G, ap. 5, Mun. Bacău, 600009

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 5 septembrie 2026.

Reprezentanți

DOROBĂŢ MIRELA-NUŢA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 15.09.2008
CAEN3109 · Fabricarea de mobilă n.c.a.
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 5 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 5 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 5 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 5 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 5 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 5 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CONSTRUTEAM SRL după CUI 24467551 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 95/100
Cifră de afaceri 2024
374.390 lei
+1.0% vs 2023
Profit net 2024
56.363 lei
+272.1% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă15.1%
Față de sectorpeste 81% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 4.300 de firme din Fabricarea de mobilă care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 2,2%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 51% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 4.672 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital1.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 661.525 lei20132014: 709.696 lei20142015: 862.389 lei20152016: 890.966 lei20162017: 806.262 lei20172018: 445.772 lei20182019: 472.299 lei20192020: 222.980 lei20202021: 353.438 lei20212022: 477.218 lei20222023: 370.500 lei20232024: 374.390 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 374.390 lei 56.363 lei 2
2023 370.500 lei -32.748 lei 3
2022 477.218 lei 55.255 lei 2
2021 353.438 lei 35.344 lei 1
2020 222.980 lei 34.532 lei 1
2019 472.299 lei 44.714 lei 2
2018 445.772 lei 41.601 lei 2
2017 806.262 lei 420.109 lei 2
2016 890.966 lei 11.932 lei 2
2015 862.389 lei 3.289 lei 1
2014 709.696 lei 1.256 lei 1
2013 661.525 lei 1.092 lei 1
2012 1.127.113 lei 10.307 lei 1
2011 1.457.019 lei 38.418 lei 1
2010 27.265 lei -32.081 lei 1
2009 326.935 lei 4.510 lei 1
2008 294.733 lei 1.083 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 441 zile+188 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 839 zile+108 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 15,05%+23,89 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 51,63%+22,99 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,94×−1,55 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,07×+0,67 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 13,29%+18,42 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 6,43%+10,09 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 48,37%−22,99 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 187.195 lei+63.695 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,43× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 21,69%+28,96 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 561 din 2.494 firme active cu bilanț depus (CAEN 3109)
Vechime relativămai veche decât 78% dintre cele 5.114 firme active din sector
SectorCAEN 3109 · Fabricarea de mobilă n.c.a. →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CONSTRUTEAM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CONSTRUTEAM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CONSTRUTEAM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CONSTRUTEAM SRL, cu sediul în Mun. Bacău, are codul unic de înregistrare (CUI) 24467551, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J04/1639/2008. Firma a fost înființată la data de 16 septembrie 2008 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de mobilă n.c.a. (CAEN 3109).

La ultima verificare, CONSTRUTEAM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 374.390 lei și un rezultat net de 56.363 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 5 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CONSTRUTEAM SRL?

CONSTRUTEAM SRL (CUI 24467551) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 5 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CONSTRUTEAM SRL în sectorul său?

CONSTRUTEAM SRL ocupă locul 561 din 2.494 firme active cu bilanț depus în CAEN 3109 (Fabricarea de mobilă n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CONSTRUTEAM SRL față de firmele din același domeniu?

CONSTRUTEAM SRL este mai veche decât 78% dintre cele 5.114 firme active cu CAEN 3109.

Este CONSTRUTEAM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CONSTRUTEAM SRL (CUI 24467551) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CONSTRUTEAM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CONSTRUTEAM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CONSTRUTEAM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CONSTRUTEAM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CONSTRUTEAM SRL plătitoare de TVA?

Nu, CONSTRUTEAM SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CONSTRUTEAM SRL?

În anul 2024, CONSTRUTEAM SRL a raportat o cifră de afaceri de 374.390 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CONSTRUTEAM SRL?

Firmoscop analizează CONSTRUTEAM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bacău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Mobilă în Bacău →

Mergi mai departe

Firme din Bacău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 5 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.