Sari la conținut
FirmoscopFirmeIași › TWINKLE STAR SRL

TWINKLE STAR SRL

Înființată în 2008 · 17 ani vechime · Mun. Iaşi
CUI 24548079 · J22/2942/2008
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TWINKLE STAR SRL
Cod fiscal (CIF) RO24548079
Nr. Reg. Comerțului J22/2942/2008
Sediu social Şos. Naţională nr. 5, Mun. Iaşi, 700634
Telefon 0232261462

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 02.10.2008
CAEN8552 · Învățământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TWINKLE STAR SRL după CUI 24548079 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
9.812.534 lei
+9.0% vs 2024
Profit net 2025
2.244.895 lei
+4.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă22.9%
Față de sectorpeste 68% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 1.125 de firme din Învățământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.) care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 9,3%.

Mărime față de sector53 angajați · peste 99% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.122 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 277.294 lei20142015: 714.950 lei20152016: 1.415.316 lei20162017: 2.518.673 lei20172018: 3.025.690 lei20182019: 4.098.436 lei20192020: 3.903.110 lei20202021: 3.905.407 lei20212022: 5.256.758 lei20222023: 7.501.441 lei20232024: 9.014.082 lei20242025: 9.812.534 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 9.812.534 lei 2.244.895 lei 53
2024 9.014.082 lei 2.157.949 lei 53
2023 7.501.441 lei 1.536.692 lei 47
2022 5.256.758 lei 519.773 lei 38
2021 3.905.407 lei 1.109.488 lei 35
2020 3.903.110 lei 1.004.693 lei 32
2019 4.098.436 lei 1.303.027 lei 33
2018 3.025.690 lei 380.890 lei 34
2017 2.518.673 lei 596.769 lei 20
2016 1.415.316 lei 383.504 lei 12
2015 714.950 lei 173.949 lei 6
2014 277.294 lei 13.403 lei 10
2013 218.445 lei 48.891 lei 5
2012 89.238 lei 14.410 lei 3
2011 19.631 lei 259 lei 3
2010 16.320 lei 1.211 lei 1
2009 20.910 lei 1.496 lei 1
2008 1.905 lei -2.336 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Finanțări publice încasate

SchemăPlătitPlățiPerioada
PNRR 286.898 lei 1 21 iunie 2026

Sume plătite din fonduri europene, fără cofinanțarea națională și fără TVA, deci valoarea proiectului e mai mare. Un grant încasat nu spune nimic despre puterea de plată de azi: verifică bilanțul și restanțele înainte de a stabili termenul.

Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene, tabloul PNRR, date la 30 iulie 2026

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 149 zile−55 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 23 zile+18 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 22,88%−1,06 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 34,27%−8,14 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,92×+0,56 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,6×−0,2 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 33,73%−0,54 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 19,26%+1,12 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 57,09%+4,17 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 185.142 lei+15.065 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,84×+0,08 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 329,62×−310,18 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1 zi stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 35,64%−0,33 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2 din 1.892 firme active cu bilanț depus (CAEN 8552)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 5.329 firme active din sector
SectorCAEN 8552 · Învățământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.) →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)1
Valoare totală (2025)7.800 lei

Cumpărători: Asociatia "Grupul de Actiune Locala Cetatea Bucovinei"

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2025.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2008002942225 → J22/2942/2008
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J22/2942/2008 → J2008002942225

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TWINKLE STAR SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TWINKLE STAR SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru TWINKLE STAR SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TWINKLE STAR SRL, cu sediul în Mun. Iaşi, are codul unic de înregistrare (CUI) 24548079, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J22/2942/2008. Firma a fost înființată la data de 3 octombrie 2008 și are ca obiect principal de activitate Învățământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.) (CAEN 8552).

La ultima verificare, TWINKLE STAR SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 9.812.534 lei și un rezultat net de 2.244.895 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TWINKLE STAR SRL?

TWINKLE STAR SRL (CUI 24548079) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă TWINKLE STAR SRL în sectorul său?

TWINKLE STAR SRL ocupă locul 2 din 1.892 firme active cu bilanț depus în CAEN 8552 (Învățământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TWINKLE STAR SRL față de firmele din același domeniu?

TWINKLE STAR SRL este mai veche decât 97% dintre cele 5.329 firme active cu CAEN 8552.

Este TWINKLE STAR SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare TWINKLE STAR SRL (CUI 24548079) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TWINKLE STAR SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TWINKLE STAR SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TWINKLE STAR SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TWINKLE STAR SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TWINKLE STAR SRL plătitoare de TVA?

Da, TWINKLE STAR SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TWINKLE STAR SRL?

În anul 2025, TWINKLE STAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 9.812.534 lei și un număr mediu de 53 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TWINKLE STAR SRL?

Firmoscop analizează TWINKLE STAR SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Iaşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Educație în Iași →

Mergi mai departe

Firme din Iași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.