Sari la conținut
FirmoscopFirmeSibiu › PE-RO-STAMPILE SRL

PE-RO-STAMPILE SRL

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Mun. Sibiu
CUI 2454810 · J32/1868/1991
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PE-RO-STAMPILE SRL
CUI 2454810
Nr. Reg. Comerțului J32/1868/1991
Sediu social Str. Şcoala de Înot nr. 12, Mun. Sibiu, 550005
Telefon 269215187

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

ROŞU INGO ALEXANDER · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 30.10.1992
CAEN3299 · Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PE-RO-STAMPILE SRL după CUI 2454810 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
99.977 lei
-7.0% vs 2024
Profit net 2025
28.031 lei
+50.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă28.0%
Față de sectorpeste 81% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 700 de firme din Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 6,9%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 40% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 766 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 28.412 lei20142015: 27.658 lei20152016: 38.141 lei20162017: 41.775 lei20172018: 52.424 lei20182019: 54.565 lei20192020: 40.834 lei20202021: 63.748 lei20212022: 73.686 lei20222023: 77.568 lei20232024: 107.560 lei20242025: 99.977 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 99.977 lei 28.031 lei 1
2024 107.560 lei 18.687 lei 1
2023 77.568 lei 5.351 lei 1
2022 73.686 lei 5.912 lei 1
2021 63.748 lei 2.394 lei 1
2020 40.834 lei -12.143 lei 1
2019 54.565 lei -155 lei 1
2018 52.424 lei -1.273 lei 1
2017 41.775 lei -672 lei 1
2016 38.141 lei 8.881 lei 1
2015 27.658 lei 5.844 lei 1
2014 28.412 lei 9.132 lei 1
2013 28.113 lei 3.570 lei 1
2012 24.478 lei 435 lei 1
2011 23.940 lei -1.323 lei 1
2010 23.063 lei -7.007 lei 1
2009 28.087 lei -2.434 lei 1
2008 53.028 lei 14.165 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 0 zile−44 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 0 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 28,04%+10,67 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 0%−20,73 datorii totale ÷ active totale × 100
Rata de levier −0,26 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 64,01%+26,43 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 64,01%+34,22 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 100%+20,73 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 99.977 lei−7.583 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,28×+0,57 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 11,59×−6,45 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 31 zile+11 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 40,72%+18,49 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 613 din 1.561 firme active cu bilanț depus (CAEN 3299)
Vechime relativămai veche decât 100% dintre cele 5.026 firme active din sector
SectorCAEN 3299 · Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a. →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)39
Valoare totală (2024–2025)12.883 lei

Cumpărători: Colegiul Economic "George Baritiu", Spitalul de Pneumoftiziologie Sibiu, CASA JUDETEANA DE PENSII SIBIU

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2025.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PE-RO-STAMPILE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PE-RO-STAMPILE SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PE-RO-STAMPILE SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PE-RO-STAMPILE SRL, cu sediul în Mun. Sibiu, are codul unic de înregistrare (CUI) 2454810, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J32/1868/1991. Firma a fost înființată la data de 30 octombrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a. (CAEN 3299).

La ultima verificare, PE-RO-STAMPILE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 99.977 lei și un rezultat net de 28.031 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PE-RO-STAMPILE SRL?

PE-RO-STAMPILE SRL (CUI 2454810) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PE-RO-STAMPILE SRL în sectorul său?

PE-RO-STAMPILE SRL ocupă locul 613 din 1.561 firme active cu bilanț depus în CAEN 3299 (Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PE-RO-STAMPILE SRL față de firmele din același domeniu?

PE-RO-STAMPILE SRL este mai veche decât 100% dintre cele 5.026 firme active cu CAEN 3299.

Este PE-RO-STAMPILE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PE-RO-STAMPILE SRL (CUI 2454810) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PE-RO-STAMPILE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PE-RO-STAMPILE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PE-RO-STAMPILE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PE-RO-STAMPILE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PE-RO-STAMPILE SRL plătitoare de TVA?

Nu, PE-RO-STAMPILE SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PE-RO-STAMPILE SRL?

În anul 2025, PE-RO-STAMPILE SRL a raportat o cifră de afaceri de 99.977 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PE-RO-STAMPILE SRL?

Firmoscop analizează PE-RO-STAMPILE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sibiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Sibiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.