Sari la conținut
FirmoscopFirmeSatu Mare › GRENERG SRL

GRENERG SRL

Înființată în 2008 · 17 ani vechime · Mun. Satu Mare
CUI 24562545 · J2008001317309
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GRENERG SRL
Cod fiscal (CIF) RO24562545
Nr. Reg. Comerțului J2008001317309
Sediu social Str. Nicolae Bălcescu nr. 28, ap. 1, Mun. Satu Mare, 440039
Telefon 0261710075

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

REIZER SZBOLCS GABOR · reprezentant al persoanei juridiceCHINCEA DAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 06.10.2008
CAEN3511 · Producția de energie electrică
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GRENERG SRL după CUI 24562545 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
79.544.841 lei
+22.0% vs 2024
Profit net 2025
6.974.322 lei
+73.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă8.8%
Față de sectorpeste 43% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 916 de firme din Producția de energie electrică din resurse regenerabile care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 17,4%.

Mărime față de sector20 angajați · peste 98% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.484 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 2.069.989 lei20142015: 2.465.993 lei20152016: 15.054.726 lei20162017: 35.089.394 lei20172018: 51.439.725 lei20182019: 57.248.324 lei20192020: 50.659.593 lei20202021: 54.058.644 lei20212022: 79.381.093 lei20222023: 55.715.727 lei20232024: 65.287.869 lei20242025: 79.544.841 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 79.544.841 lei 6.974.322 lei 20
2024 65.287.869 lei 4.026.168 lei 20
2023 55.715.727 lei 6.075.842 lei 17
2022 79.381.093 lei 15.031.210 lei 12
2021 54.058.644 lei 2.588.683 lei 2
2020 50.659.593 lei 2.200.055 lei 2
2019 57.248.324 lei 2.198.508 lei 3
2018 51.439.725 lei 1.247.924 lei 3
2017 35.089.394 lei 618.479 lei 3
2016 15.054.726 lei 82.515 lei 4
2015 2.465.993 lei 87.299 lei 7
2014 2.069.989 lei 15.765 lei 5
2013 3.477.190 lei 612.473 lei 6
2012 3.047.257 lei 827.128 lei 6
2011 1.678.102 lei 13.629 lei 6
2010 902.252 lei 8.263 lei 6
2009 237.781 lei 4.300 lei 5
2008 23.713 lei 650 lei 10

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50nunu

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 57 zile−34 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 109 zile−12 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 8,77%+2,6 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 36,55%−12,05 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,74×+0,68 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,59×−0,38 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 32,76%+8,61 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 20,35%+8,27 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 62,12%+12,1 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 3.977.242 lei+712.849 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,32×+0,36 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 35,17×+11,85 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 10 zile−6 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 11,38%+3,19 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 14 din 991 firme active cu bilanț depus (CAEN 3511)
Vechime relativămai veche decât 93% dintre cele 3.893 firme active din sector
SectorCAEN 3511 · Producția de energie electrică →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume6
Dintre care radiate (închise)3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GRENERG SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GRENERG SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru GRENERG SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GRENERG SRL, cu sediul în Mun. Satu Mare, are codul unic de înregistrare (CUI) 24562545, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2008001317309. Firma a fost înființată la data de 7 octombrie 2008 și are ca obiect principal de activitate Producția de energie electrică (CAEN 3511).

La ultima verificare, GRENERG SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 79.544.841 lei și un rezultat net de 6.974.322 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GRENERG SRL?

GRENERG SRL (CUI 24562545) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă GRENERG SRL în sectorul său?

GRENERG SRL ocupă locul 14 din 991 firme active cu bilanț depus în CAEN 3511 (Producția de energie electrică), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GRENERG SRL față de firmele din același domeniu?

GRENERG SRL este mai veche decât 93% dintre cele 3.893 firme active cu CAEN 3511.

Este GRENERG SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare GRENERG SRL (CUI 24562545) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este GRENERG SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GRENERG SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GRENERG SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GRENERG SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GRENERG SRL plătitoare de TVA?

Da, GRENERG SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GRENERG SRL?

În anul 2025, GRENERG SRL a raportat o cifră de afaceri de 79.544.841 lei și un număr mediu de 20 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GRENERG SRL?

Firmoscop analizează GRENERG SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Satu Mare

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Energie în Satu Mare →

Mergi mai departe

Firme din Satu Mare

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.