Sari la conținut
FirmoscopFirmeMehedinți › FARMALINE SRL

FARMALINE SRL

Înființată în 2008 · 17 ani vechime · Sat Bucura Orş. Vânju Mare
CUI 24621170 · J2008000757250
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FARMALINE SRL
Cod fiscal (CIF) RO24621170
Nr. Reg. Comerțului J2008000757250
Sediu social BUCURA nr. 129, Sat Bucura Orş. Vânju Mare, jud. MEHEDINŢI, 225401

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 17.10.2008
CAEN4664 · Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FARMALINE SRL după CUI 24621170 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 63/100
Cifră de afaceri 2025
364.449 lei
-66.0% vs 2024
Profit net 2025
-25.641 lei
-117.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-7.0%
Față de sectorpeste 15% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 546 de firme din Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,8%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 23% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 553 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 1.349.333 lei20122013: 2.346.704 lei20132014: 2.940.042 lei20142015: 2.786.245 lei20152016: 2.890.568 lei20162017: 3.162.129 lei20172018: 5.770.215 lei20182019: 291.720 lei20192020: 866.590 lei20202023: 1.524.180 lei20232024: 1.085.086 lei20242025: 364.449 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 364.449 lei -25.641 lei 1
2024 1.085.086 lei 146.507 lei 1
2023 1.524.180 lei 199.474 lei 1
2020 866.590 lei 113.266 lei 1
2019 291.720 lei -185.749 lei
2018 5.770.215 lei 740.659 lei
2017 3.162.129 lei 13.112 lei 7
2016 2.890.568 lei 15.428 lei 7
2015 2.786.245 lei 126.083 lei 6
2014 2.940.042 lei -8.920 lei 6
2013 2.346.704 lei 151.627 lei 6
2012 1.349.333 lei 54.141 lei 5
2011 585.223 lei 27.349 lei 4
2010 109.138 lei -6.875 lei 2
2009 17.553 lei -15.675 lei 2
2008 -2.059 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 628 zile+407 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 7 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -7,04%−20,54 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 41,91%−0,43 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,39× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,72× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -2,95%−19,33 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -1,71%−11,15 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 58,11%+0,45 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 364.449 lei−720.637 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,24×−0,46 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,2×−2,24 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 304 zile+198 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -5,2%−24,6 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.080 din 1.410 firme active cu bilanț depus (CAEN 4664)
Vechime relativămai veche decât 66% dintre cele 1.726 firme active din sector
SectorCAEN 4664 · Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)3
Valoare totală (2025)10.365 lei

Cumpărători: COMUNA OBREJA, Comuna Zavoi (Consiliul Local), Directia Generala de Asistenta Sociala si Protectia Copilului Constanta

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2025.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 2 august 2026Schimbare obiect de activitate (CAEN): 4643 · Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor → 4664 · Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat
  • 2 august 2026Schimbare număr de înmatriculare: J25/757/2008 → J2008000757250

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FARMALINE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FARMALINE SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru FARMALINE SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

FARMALINE SRL, cu sediul în Sat Bucura Orş. Vânju Mare, are codul unic de înregistrare (CUI) 24621170, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2008000757250. Firma a fost înființată la data de 20 octombrie 2008 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat (CAEN 4664).

La ultima verificare, FARMALINE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 364.449 lei și un rezultat net de -25.641 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FARMALINE SRL?

FARMALINE SRL (CUI 24621170) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă FARMALINE SRL în sectorul său?

FARMALINE SRL ocupă locul 1.080 din 1.410 firme active cu bilanț depus în CAEN 4664 (Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FARMALINE SRL față de firmele din același domeniu?

FARMALINE SRL este mai veche decât 66% dintre cele 1.726 firme active cu CAEN 4664.

Este FARMALINE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare FARMALINE SRL (CUI 24621170) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este FARMALINE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, FARMALINE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în FARMALINE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FARMALINE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FARMALINE SRL plătitoare de TVA?

Da, FARMALINE SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FARMALINE SRL?

În anul 2025, FARMALINE SRL a raportat o cifră de afaceri de 364.449 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FARMALINE SRL?

Firmoscop analizează FARMALINE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mehedinţi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Mehedinți

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.