Sari la conținut
FirmoscopFirmeHarghita › ORHEGYI CONSTR SRL

ORHEGYI CONSTR SRL

Înființată în 2008 · 17 ani vechime · Sat Dealu Com. Dealu
CUI 24656267 · J19/1022/2008
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ORHEGYI CONSTR SRL
Cod fiscal (CIF) RO24656267
Nr. Reg. Comerțului J19/1022/2008
Sediu Sat Dealu Com. Dealu, Harghita
Telefon 0740413035

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BALINT-PAL GABOR · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 24.10.2008
CAEN4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ORHEGYI CONSTR SRL după CUI 24656267 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 73/100
Cifră de afaceri 2025
1.285.222 lei
-35.0% vs 2024
Profit net 2025
-64.400 lei
-110.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-5.0%
Față de sectorpeste 17% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 2.523 de firme din Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,9%.

Mărime față de sector9 angajați · peste 86% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 2.715 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 289.059 lei20142015: 281.277 lei20152016: 266.239 lei20162017: 168.772 lei20172018: 305.907 lei20182019: 535.478 lei20192020: 870.904 lei20202021: 998.626 lei20212022: 839.706 lei20222023: 954.331 lei20232024: 1.984.796 lei20242025: 1.285.222 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.285.222 lei -64.400 lei 9
2024 1.984.796 lei 637.336 lei 12
2023 954.331 lei 179.681 lei 10
2022 839.706 lei 126.823 lei 11
2021 998.626 lei 413.762 lei 9
2020 870.904 lei 249.685 lei 11
2019 535.478 lei 92.626 lei 7
2018 305.907 lei 73.230 lei 5
2017 168.772 lei 27.353 lei 3
2016 266.239 lei 45.804 lei 6
2015 281.277 lei 36.341 lei 5
2014 289.059 lei 63.986 lei 5
2013 235.825 lei 996 lei 4
2012 218.368 lei 1.218 lei 5
2011 262.120 lei 6.596 lei 4
2010 50.434 lei -9.869 lei 3
2009 136.377 lei -29.743 lei 2
2008 16.856 lei 926 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 74 zile+4 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 107 zile−16 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -5,01%−37,12 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 47,71%+10,43 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,1×−0,58 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,91×+0,32 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -22,49%−122,39 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -11,76%−74,42 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 52,29%−10,43 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 142.802 lei−22.598 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,35×+0,4 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -4,77%−57,94 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 207 din 1.277 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 8,6% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 650 din 3.781 firme active cu bilanț depus (CAEN 4399)
Vechime relativămai veche decât 77% dintre cele 8.513 firme active din sector
SectorCAEN 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ORHEGYI CONSTR SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ORHEGYI CONSTR SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ORHEGYI CONSTR SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ORHEGYI CONSTR SRL, cu sediul în Sat Dealu Com. Dealu, are codul unic de înregistrare (CUI) 24656267, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J19/1022/2008. Firma a fost înființată la data de 27 octombrie 2008 și are ca obiect principal de activitate Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN 4399).

La ultima verificare, ORHEGYI CONSTR SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.285.222 lei și un rezultat net de -64.400 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ORHEGYI CONSTR SRL?

ORHEGYI CONSTR SRL (CUI 24656267) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ORHEGYI CONSTR SRL în sectorul său?

ORHEGYI CONSTR SRL ocupă locul 650 din 3.781 firme active cu bilanț depus în CAEN 4399 (Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ORHEGYI CONSTR SRL față de firmele din același domeniu?

ORHEGYI CONSTR SRL este mai veche decât 77% dintre cele 8.513 firme active cu CAEN 4399.

Este ORHEGYI CONSTR SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ORHEGYI CONSTR SRL (CUI 24656267) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ORHEGYI CONSTR SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ORHEGYI CONSTR SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ORHEGYI CONSTR SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ORHEGYI CONSTR SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ORHEGYI CONSTR SRL plătitoare de TVA?

Da, ORHEGYI CONSTR SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ORHEGYI CONSTR SRL?

În anul 2025, ORHEGYI CONSTR SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.285.222 lei și un număr mediu de 9 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ORHEGYI CONSTR SRL?

Firmoscop analizează ORHEGYI CONSTR SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Harghita

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Harghita

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.