Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › MANOLE ZECE SRL

MANOLE ZECE SRL

Înființată în 2008 · 17 ani vechime · Sector 3 Mun. Bucureşti
CUI 24691744 · J2015014195406
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MANOLE ZECE SRL
Cod fiscal (CIF) RO24691744
Nr. Reg. Comerțului J2015014195406
Sediu social Str. Câmpia Libertăţii nr. 33, bl. 21, sc. 5, et. 7, ap. 192, camera 3, Sector 3 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 30365
Telefon 0745544125

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

FRUNZĂ ADRIANA · administratorCSOMOS ALEXANDRU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 18.11.2015
CAEN7111 · Activități de arhitectură
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MANOLE ZECE SRL după CUI 24691744 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 73/100
Cifră de afaceri 2025
668.228 lei
-2.0% vs 2024
Profit net 2025
7.463 lei
-92.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.1%
Față de sectorpeste 21% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 4.867 de firme din Activități de arhitectură care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 21,3%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 85% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 5.082 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital59.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 22.389 lei20142015: 179.378 lei20152016: 156.153 lei20162017: 241.544 lei20172018: 350.336 lei20182019: 355.303 lei20192020: 388.471 lei20202021: 483.578 lei20212022: 966.355 lei20222023: 724.397 lei20232024: 681.746 lei20242025: 668.228 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 668.228 lei 7.463 lei 3
2024 681.746 lei 93.183 lei 3
2023 724.397 lei 367.099 lei 3
2022 966.355 lei 479.666 lei 4
2021 483.578 lei 232.465 lei 3
2020 388.471 lei 178.332 lei 2
2019 355.303 lei 116.600 lei 2
2018 350.336 lei 98.216 lei 3
2017 241.544 lei 82.501 lei 3
2016 156.153 lei -5.860 lei 2
2015 179.378 lei 67.338 lei 1
2014 22.389 lei 287 lei 1
2013 6.930 lei -6.053 lei 1
2012 18.654 lei 229 lei
2011 4.000 lei 109 lei
2010 839 lei -4.595 lei
2009 16.184 lei -866 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2009–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 260 zile−55 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 122 zile+18 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,12%−12,55 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 98,42%+12,06 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,02×−0,14 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 59,84×+53,55 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 93,96%−5,53 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,55%−12,12 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 1,64%−12,1 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 222.743 lei−4.506 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,38×+0,38 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 3,88%−15,48 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.000 din 6.896 firme active cu bilanț depus (CAEN 7111)
Vechime relativămai veche decât 69% dintre cele 8.960 firme active din sector
SectorCAEN 7111 · Activități de arhitectură →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 18.11.2015
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 18.11.2015 → funcțiune
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Argeş → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Piteşti → Bucureşti Sectorul 3
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J03/2265/2008 → J2015014195406
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Argeş
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 3 → Municipiul Piteşti
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2015014195406 → J03/2265/2008
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Argeş → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Piteşti → Bucureşti Sectorul 3
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J03/2265/2008 → J2015014195406
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Argeş
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 3 → Municipiul Piteşti
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2015014195406 → J03/2265/2008

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MANOLE ZECE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MANOLE ZECE SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MANOLE ZECE  SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MANOLE ZECE SRL, cu sediul în Sector 3 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 24691744, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2015014195406. Firma a fost înființată la data de 3 noiembrie 2008 și are ca obiect principal de activitate Activități de arhitectură (CAEN 7111).

La ultima verificare, MANOLE ZECE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 668.228 lei și un rezultat net de 7.463 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MANOLE ZECE SRL?

MANOLE ZECE SRL (CUI 24691744) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MANOLE ZECE SRL în sectorul său?

MANOLE ZECE SRL ocupă locul 1.000 din 6.896 firme active cu bilanț depus în CAEN 7111 (Activități de arhitectură), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MANOLE ZECE SRL față de firmele din același domeniu?

MANOLE ZECE SRL este mai veche decât 69% dintre cele 8.960 firme active cu CAEN 7111.

Este MANOLE ZECE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MANOLE ZECE SRL (CUI 24691744) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MANOLE ZECE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MANOLE ZECE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MANOLE ZECE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MANOLE ZECE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MANOLE ZECE SRL plătitoare de TVA?

Da, MANOLE ZECE SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MANOLE ZECE SRL?

În anul 2025, MANOLE ZECE SRL a raportat o cifră de afaceri de 668.228 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MANOLE ZECE SRL?

Firmoscop analizează MANOLE ZECE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.