Sari la conținut
FirmoscopFirmeSuceava › TECHNIQUE DEXIM SRL

TECHNIQUE DEXIM SRL

Înființată în 2008 · 17 ani vechime · Sat Lăpuşel Com. Recea
CUI 24712642 · J2016001017248
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TECHNIQUE DEXIM SRL
Cod fiscal (CIF) RO24712642
Nr. Reg. Comerțului J2016001017248
Sediu social Str. Primăverii nr. 55, Sat Lăpuşel Com. Recea, jud. MARAMUREŞ, 437227
Telefon 0740474642

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

POP CIPRIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 12.08.2016
CAEN4661 · Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TECHNIQUE DEXIM SRL după CUI 24712642 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.220.896 lei
-5.0% vs 2024
Profit net 2025
3.986 lei
+274.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.3%
Față de sectorpeste 23% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 587 de firme din Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 5,5%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 54% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 559 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 0 lei20132014: 0 lei20142016: 3.245 lei20162017: 1.082.008 lei20172018: 915.322 lei20182019: 1.179.913 lei20192020: 1.156.276 lei20202021: 882.479 lei20212022: 1.186.516 lei20222023: 1.164.746 lei20232024: 1.290.174 lei20242025: 1.220.896 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.220.896 lei 3.986 lei 2
2024 1.290.174 lei 1.065 lei 2
2023 1.164.746 lei 1.911 lei 4
2022 1.186.516 lei 83.964 lei 3
2021 882.479 lei 82.394 lei 1
2020 1.156.276 lei 149.692 lei 1
2019 1.179.913 lei 127.972 lei
2018 915.322 lei 88.050 lei
2017 1.082.008 lei 139.003 lei 3
2016 3.245 lei -676 lei
2015 0 lei
2014 0 lei 0 lei
2013 0 lei 0 lei
2012 49.936 lei 1.323 lei
2011 103.585 lei 6.111 lei
2010 115.289 lei 7.778 lei
2009 119.446 lei 8.098 lei
2008 -644 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 117 zile+11 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 2 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,33%+0,25 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 29,24%+0,83 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,42×−0,1 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,41× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 0,42%+0,31 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,3%+0,22 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 71,43%−0,92 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 610.448 lei−34.639 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,91×−0,07 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,44×+0,2 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 254 zile−41 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,52%−2,26 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 302 din 862 firme active cu bilanț depus (CAEN 4661)
Vechime relativămai veche decât 75% dintre cele 1.327 firme active din sector
SectorCAEN 4661 · Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)5
Valoare totală (2025)36.738 lei

Cumpărători: Consiliul Local Baia Mare Serviciul Public Ambient Urban

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2025.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume22
Dintre care radiate (închise)7

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Suceava → Sat Lăpuşel Com. Recea
  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 12.08.2016
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J33/1718/2008 → J2016001017248
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 12.08.2016 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Maramureş → Suceava
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Lăpusel, Comuna Recea → Municipiul Suceava
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2016001017248 → J33/1718/2008
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Suceava → Maramureş
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Suceava → Sat Lăpusel, Comuna Recea
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 12.08.2016
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J33/1718/2008 → J2016001017248

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TECHNIQUE DEXIM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TECHNIQUE DEXIM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru TECHNIQUE DEXIM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TECHNIQUE DEXIM SRL, cu sediul în Sat Lăpuşel Com. Recea, are codul unic de înregistrare (CUI) 24712642, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2016001017248. Firma a fost înființată la data de 7 noiembrie 2008 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor (CAEN 4661).

La ultima verificare, TECHNIQUE DEXIM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.220.896 lei și un rezultat net de 3.986 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TECHNIQUE DEXIM SRL?

TECHNIQUE DEXIM SRL (CUI 24712642) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă TECHNIQUE DEXIM SRL în sectorul său?

TECHNIQUE DEXIM SRL ocupă locul 302 din 862 firme active cu bilanț depus în CAEN 4661 (Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TECHNIQUE DEXIM SRL față de firmele din același domeniu?

TECHNIQUE DEXIM SRL este mai veche decât 75% dintre cele 1.327 firme active cu CAEN 4661.

Este TECHNIQUE DEXIM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare TECHNIQUE DEXIM SRL (CUI 24712642) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TECHNIQUE DEXIM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TECHNIQUE DEXIM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TECHNIQUE DEXIM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TECHNIQUE DEXIM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TECHNIQUE DEXIM SRL plătitoare de TVA?

Da, TECHNIQUE DEXIM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TECHNIQUE DEXIM SRL?

În anul 2025, TECHNIQUE DEXIM SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.220.896 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TECHNIQUE DEXIM SRL?

Firmoscop analizează TECHNIQUE DEXIM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Suceava

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Suceava

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.