Sari la conținut
FirmoscopFirmeArgeș › MENTAAL FACTORY SRL

MENTAAL FACTORY SRL

Înființată în 2008 · 17 ani vechime · Sat Bălileşti Com. Bălileşti
CUI 24736544 · J2008002321035
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MENTAAL FACTORY SRL
Cod fiscal (CIF) RO24736544
Nr. Reg. Comerțului J2008002321035
Sediu Sat Bălileşti Com. Bălileşti, Argeş
Telefon 0745007300

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ILINCA GEORGE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRELUARE ACTIVITATE din data 09.11.2010
CAEN6210 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MENTAAL FACTORY SRL după CUI 24736544 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 80/100
Cifră de afaceri 2025
336.957 lei
-18.0% vs 2024
Profit net 2025
170.668 lei
-13.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă50.6%
Față de sectorpeste 92% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 9.639 de firme din Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 7,8%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 47% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 8.541 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital3.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2011: 8.545 lei20112012: 0 lei20122013: 0 lei20132014: 0 lei20142017: 1.132.335 lei20172018: 591.936 lei20182019: 653.374 lei20192020: 548.920 lei20202021: 426.457 lei20212023: 322.583 lei20232024: 410.346 lei20242025: 336.957 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 336.957 lei 170.668 lei 1
2024 410.346 lei 198.239 lei 1
2023 322.583 lei 168.339 lei 1
2021 426.457 lei 343.510 lei 1
2020 548.920 lei 455.569 lei 1
2019 653.374 lei 606.202 lei 1
2018 591.936 lei 553.781 lei 1
2017 1.132.335 lei 1.020.494 lei 1
2015 0 lei
2014 0 lei 0 lei
2013 0 lei 0 lei
2012 0 lei 0 lei
2011 8.545 lei 457 lei
2010
2009 -692 lei 1
2008 760 lei -753 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 711 zile+539 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 426 zile+317 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 50,65%+2,34 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 79,35%+44,89 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,26×−1,64 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,84×+3,31 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,88%+45,85 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 20,63%−14,78 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 20,65%−44,89 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 336.957 lei−73.389 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,41×−0,32 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 6,47×−3,97 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 56 zile+21 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 161,58%+56,2 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 6.985 din 14.274 firme active cu bilanț depus (CAEN 6210)
Vechime relativămai veche decât 95% dintre cele 25.925 firme active din sector
SectorCAEN 6210 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MENTAAL FACTORY SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MENTAAL FACTORY SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MENTAAL FACTORY SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MENTAAL FACTORY SRL, cu sediul în Sat Bălileşti Com. Bălileşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 24736544, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2008002321035. Firma a fost înființată la data de 13 noiembrie 2008 și are ca obiect principal de activitate Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210).

La ultima verificare, MENTAAL FACTORY SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 336.957 lei și un rezultat net de 170.668 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MENTAAL FACTORY SRL?

MENTAAL FACTORY SRL (CUI 24736544) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MENTAAL FACTORY SRL în sectorul său?

MENTAAL FACTORY SRL ocupă locul 6.985 din 14.274 firme active cu bilanț depus în CAEN 6210 (Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MENTAAL FACTORY SRL față de firmele din același domeniu?

MENTAAL FACTORY SRL este mai veche decât 95% dintre cele 25.925 firme active cu CAEN 6210.

Este MENTAAL FACTORY SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MENTAAL FACTORY SRL (CUI 24736544) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MENTAAL FACTORY SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MENTAAL FACTORY SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MENTAAL FACTORY SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MENTAAL FACTORY SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MENTAAL FACTORY SRL plătitoare de TVA?

Da, MENTAAL FACTORY SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MENTAAL FACTORY SRL?

În anul 2025, MENTAAL FACTORY SRL a raportat o cifră de afaceri de 336.957 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MENTAAL FACTORY SRL?

Firmoscop analizează MENTAAL FACTORY SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Argeş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: IT & Software în Argeș →

Mergi mai departe

Firme din Argeș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.