Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › BLOOM LOGISTICS S.R.L.

BLOOM LOGISTICS S.R.L.

Înființată în 2008 · 17 ani vechime · Orş. Voluntari
CUI 24758461 · J2019001481235
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BLOOM LOGISTICS S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO24758461
Nr. Reg. Comerțului J2019001481235
Sediu social Şos. Pipera-Tunari nr. 166-168, bl. D ARIN, et. 5, ap. D56, Orş. Voluntari, jud. ILFOV, 77190
Telefon 0721556545

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MIHAI ALINA-ELENA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 02.04.2019
CAEN4683 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BLOOM LOGISTICS S.R.L. după CUI 24758461 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 68/100
Cifră de afaceri 2025
542.925 lei
-58.0% vs 2024
Profit net 2025
77.677 lei
+14.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă14.3%
Față de sectorpeste 73% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 222 de firme din Comerț cu amănuntul al cărților care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,4%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 28% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 214 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital7.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 0 lei20122013: 27.791 lei20132014: 0 lei20142015: 440 lei20152016: 0 lei20162019: 274.690 lei20192020: 582.920 lei20202021: 824.175 lei20212022: 2.391.549 lei20222023: 1.220.727 lei20232024: 1.305.100 lei20242025: 542.925 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 542.925 lei 77.677 lei 1
2024 1.305.100 lei 67.759 lei 2
2023 1.220.727 lei 116.882 lei 2
2022 2.391.549 lei 194.063 lei 2
2021 824.175 lei 94.076 lei 2
2020 582.920 lei 56.455 lei
2019 274.690 lei 25.196 lei
2018 -2.205 lei
2017 0 lei
2016 0 lei -76 lei 0
2015 440 lei -1.660 lei 0
2014 0 lei -2.742 lei 0
2013 27.791 lei -11.551 lei
2012 0 lei 0 lei
2011 10.869 lei 3.499 lei
2010 8.975 lei -2.070 lei
2009 105.551 lei 28.317 lei
2008 28.327 lei 7.437 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 412 zile+370 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 120 zile+28 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 14,31%+9,12 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 88,62%+65,67 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,13×−3,23 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 7,79×+7,49 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 98,82%+85,4 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 11,24%+0,9 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 11,38%−65,67 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 542.925 lei−109.625 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,79×−1,2 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 8,29× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 44 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 20,65%+13,47 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 500 din 4.860 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 2,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.536 din 3.886 firme active cu bilanț depus (CAEN 4683)
Vechime relativămai veche decât 71% dintre cele 4.970 firme active din sector
SectorCAEN 4683 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume4
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 02.04.2019
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 02.04.2019 → funcțiune
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Ilfov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 6 → Oraş Voluntari
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/19480/2008 → J2019001481235
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Oraş Voluntari → Bucureşti Sectorul 6
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2019001481235 → J40/19480/2008
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Ilfov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 6 → Oraş Voluntari
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/19480/2008 → J2019001481235
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Oraş Voluntari → Bucureşti Sectorul 6
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2019001481235 → J40/19480/2008

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BLOOM LOGISTICS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BLOOM LOGISTICS S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru BLOOM LOGISTICS S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

BLOOM LOGISTICS S.R.L., cu sediul în Orş. Voluntari, are codul unic de înregistrare (CUI) 24758461, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2019001481235. Firma a fost înființată la data de 18 noiembrie 2008 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN 4683).

La ultima verificare, BLOOM LOGISTICS S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 542.925 lei și un rezultat net de 77.677 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BLOOM LOGISTICS S.R.L.?

BLOOM LOGISTICS S.R.L. (CUI 24758461) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă BLOOM LOGISTICS S.R.L. în sectorul său?

BLOOM LOGISTICS S.R.L. ocupă locul 2.536 din 3.886 firme active cu bilanț depus în CAEN 4683 (Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BLOOM LOGISTICS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

BLOOM LOGISTICS S.R.L. este mai veche decât 71% dintre cele 4.970 firme active cu CAEN 4683.

Este BLOOM LOGISTICS S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare BLOOM LOGISTICS S.R.L. (CUI 24758461) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este BLOOM LOGISTICS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, BLOOM LOGISTICS S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în BLOOM LOGISTICS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BLOOM LOGISTICS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BLOOM LOGISTICS S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, BLOOM LOGISTICS S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BLOOM LOGISTICS S.R.L.?

În anul 2025, BLOOM LOGISTICS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 542.925 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BLOOM LOGISTICS S.R.L.?

Firmoscop analizează BLOOM LOGISTICS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.