Sari la conținut
FirmoscopFirmeSuceava › SAOCONS S.R.L.

SAOCONS S.R.L.

Înființată în 2008 · 17 ani vechime · Sat Sfântu Ilie Com. Şcheia
CUI 24840412 · J2008001830332
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SAOCONS S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO24840412
Nr. Reg. Comerțului J2008001830332
Sediu social Str. Victoriei nr. 69, parter. spaţiul comercial 3, Sat Sfântu Ilie Com. Şcheia, jud. SUCEAVA, 727528
Telefon 0742851552

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

SAUCIUC SILVIU CONSTANTIN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 08.12.2008
CAEN7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SAOCONS S.R.L. după CUI 24840412 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 73/100
Cifră de afaceri 2025
90.600 lei
-85.0% vs 2024
Profit net 2025
-50.869 lei
-112.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-56.1%
Față de sectorpeste 2% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 13.328 de firme din Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 29,7%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 34% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 13.474 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 0 lei20142015: 8.000 lei20152016: 45.450 lei20162017: 41.981 lei20172018: 105.750 lei20182019: 355.600 lei20192020: 239.090 lei20202021: 228.990 lei20212022: 141.830 lei20222023: 1.263.250 lei20232024: 585.506 lei20242025: 90.600 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 90.600 lei -50.869 lei 1
2024 585.506 lei 397.568 lei 1
2023 1.263.250 lei 1.032.874 lei 1
2022 141.830 lei 14.339 lei 1
2021 228.990 lei 113.416 lei 1
2020 239.090 lei 150.711 lei 1
2019 355.600 lei 275.214 lei 1
2018 105.750 lei 70.121 lei 1
2017 41.981 lei 16.538 lei 1
2016 45.450 lei 36.121 lei 1
2015 8.000 lei 5.366 lei 1
2014 0 lei 0 lei
2013 0 lei 0 lei
2012 0 lei -4.592 lei 1
2011 0 lei -18.732 lei 1
2010 419.506 lei 189.018 lei 4
2009 294.044 lei 217.021 lei 2
2008

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 32 zile+27 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 5 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -56,15%−124,05 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 1,9%+0,63 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 52,6×−25,98 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,02× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -12,53%−76,26 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -12,29%−75,21 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 98,1%−0,63 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 90.600 lei−494.906 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,22×−0,71 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -34,79%−271,09 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 12.923 din 18.421 firme active cu bilanț depus (CAEN 7112)
Vechime relativămai veche decât 77% dintre cele 32.764 firme active din sector
SectorCAEN 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)8
Valoare totală (2024–2026)155.500 lei

Cumpărători: Comuna Musenita, Comuna Moara (Primaria comunei Moara), COMUNA DARMANESTI

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SAOCONS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SAOCONS S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SAOCONS S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SAOCONS S.R.L., cu sediul în Sat Sfântu Ilie Com. Şcheia, are codul unic de înregistrare (CUI) 24840412, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2008001830332. Firma a fost înființată la data de 9 decembrie 2008 și are ca obiect principal de activitate Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112).

La ultima verificare, SAOCONS S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 90.600 lei și un rezultat net de -50.869 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SAOCONS S.R.L.?

SAOCONS S.R.L. (CUI 24840412) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SAOCONS S.R.L. în sectorul său?

SAOCONS S.R.L. ocupă locul 12.923 din 18.421 firme active cu bilanț depus în CAEN 7112 (Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SAOCONS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

SAOCONS S.R.L. este mai veche decât 77% dintre cele 32.764 firme active cu CAEN 7112.

Este SAOCONS S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare SAOCONS S.R.L. (CUI 24840412) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SAOCONS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SAOCONS S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SAOCONS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SAOCONS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SAOCONS S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, SAOCONS S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SAOCONS S.R.L.?

În anul 2025, SAOCONS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 90.600 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SAOCONS S.R.L.?

Firmoscop analizează SAOCONS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Suceava

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Suceava

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.