Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › AGIL SRL

AGIL SRL

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Mun. Timişoara
CUI 2487817 · J1992003474351
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire AGIL SRL
Cod fiscal (CIF) RO2487817
Nr. Reg. Comerțului J1992003474351
Sediu social Cal. Torontalului, DN 6. KM 564 + 600 STG, Mun. Timişoara, 300756
Telefon 0728285135

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BORDEA IOSIF ALEXANDRU · administratorMUNTEAN ADRIAN-VASILE · administratorBORDEA PAULA-ALEXANDRA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 11.12.1992
CAEN1011 · Prelucrarea și conservarea cărnii
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută AGIL SRL după CUI 2487817 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
118.524.412 lei
-4.0% vs 2024
Profit net 2025
1.217.334 lei
-82.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.0%
Față de sectorpeste 34% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 349 de firme din Prelucrarea și conservarea cărnii care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,9%.

Mărime față de sector376 angajați · peste 97% din sector

Mediana sectorului: 6 angajați, din 360 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 67.023.313 lei20142015: 72.474.858 lei20152016: 79.916.396 lei20162017: 83.902.194 lei20172018: 83.017.688 lei20182019: 90.782.859 lei20192020: 97.120.063 lei20202021: 94.431.887 lei20212022: 98.259.526 lei20222023: 105.924.500 lei20232024: 123.893.615 lei20242025: 118.524.412 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 118.524.412 lei 1.217.334 lei 376
2024 123.893.615 lei 6.933.669 lei 386
2023 105.924.500 lei 8.394.649 lei 371
2022 98.259.526 lei 10.388.046 lei 362
2021 94.431.887 lei 7.995.301 lei 386
2020 97.120.063 lei 10.532.639 lei 376
2019 90.782.859 lei 7.230.815 lei 404
2018 83.017.688 lei 8.044.992 lei 389
2017 83.902.194 lei 5.566.040 lei 407
2016 79.916.396 lei 5.283.752 lei 428
2015 72.474.858 lei 5.131.022 lei 366
2014 67.023.313 lei 4.342.870 lei 351
2013 65.361.785 lei 2.997.019 lei 310
2012 60.006.985 lei 3.319.755 lei 298
2011 56.746.965 lei 1.416.380 lei 310
2010 51.024.072 lei 2.396.573 lei 281
2009 49.692.499 lei 2.317.172 lei 250
2008 42.231.486 lei 138.600 lei 219

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 58 zile−18 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 12 zile−1 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,03%−4,57 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 43,29%−2,56 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,31×+0,13 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,81×−0,08 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 5,22%−18,88 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,8%−9,59 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 53,61%+2,2 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 315.225 lei−5.743 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,73×+0,52 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 8,45×+2,69 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 43 zile−20 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,15%−4,8 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 20 din 559 firme active cu bilanț depus (CAEN 1011)
Vechime relativămai veche decât 95% dintre cele 939 firme active din sector
SectorCAEN 1011 · Prelucrarea și conservarea cărnii →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)257
Valoare totală (2024–2026)352.139 lei

Cumpărători: SPITALUL ORASENESC CAMPENI, C.S.E.I. CHRISTIANA, DIRECTIA DE ASISTENTA SOCIALA A ORASULUI ANINA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume4
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru AGIL SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți AGIL SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru AGIL SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

AGIL SRL, cu sediul în Mun. Timişoara, are codul unic de înregistrare (CUI) 2487817, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1992003474351. Firma a fost înființată la data de 11 decembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Prelucrarea și conservarea cărnii (CAEN 1011).

La ultima verificare, AGIL SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 118.524.412 lei și un rezultat net de 1.217.334 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are AGIL SRL?

AGIL SRL (CUI 2487817) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă AGIL SRL în sectorul său?

AGIL SRL ocupă locul 20 din 559 firme active cu bilanț depus în CAEN 1011 (Prelucrarea și conservarea cărnii), după cifra de afaceri.

Cât de veche este AGIL SRL față de firmele din același domeniu?

AGIL SRL este mai veche decât 95% dintre cele 939 firme active cu CAEN 1011.

Este AGIL SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare AGIL SRL (CUI 2487817) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este AGIL SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, AGIL SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în AGIL SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru AGIL SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este AGIL SRL plătitoare de TVA?

Da, AGIL SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a AGIL SRL?

În anul 2025, AGIL SRL a raportat o cifră de afaceri de 118.524.412 lei și un număr mediu de 376 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu AGIL SRL?

Firmoscop analizează AGIL SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Producție alimentară în Timiș →

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.