Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › LANDO VISION SRL

LANDO VISION SRL

Înființată în 2009 · 17 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 25051336 · J2009000212123
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LANDO VISION SRL
Cod fiscal (CIF) RO25051336
Nr. Reg. Comerțului J2009000212123
Sediu social Str. Bogdan Petriceicu Haşdeu nr. 118, Mun. Cluj-Napoca, 400371
Telefon 0747132291

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

LAZĂR OVIDIU-GEORGE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRELUARE ACTIVITATE din data 03.10.2011
CAEN7311 · Activități ale agențiilor de publicitate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LANDO VISION SRL după CUI 25051336 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 93/100
Cifră de afaceri 2025
463.944 lei
-34.0% vs 2024
Profit net 2025
245.396 lei
-30.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă52.9%
Față de sectorpeste 75% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 9.599 de firme din Activități ale agențiilor de publicitate care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 26,0%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 41% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 9.297 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 93.037 lei20142015: 121.672 lei20152016: 324.009 lei20162017: 515.599 lei20172018: 539.884 lei20182019: 598.102 lei20192020: 1.063.011 lei20202021: 1.290.388 lei20212022: 1.423.675 lei20222023: 1.225.291 lei20232024: 703.193 lei20242025: 463.944 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 463.944 lei 245.396 lei 1
2024 703.193 lei 354.756 lei 1
2023 1.225.291 lei 528.158 lei 1
2022 1.423.675 lei 818.919 lei 1
2021 1.290.388 lei 961.891 lei 1
2020 1.063.011 lei 620.033 lei 1
2019 598.102 lei 158.994 lei 1
2018 539.884 lei 178.548 lei 1
2017 515.599 lei 222.500 lei 1
2016 324.009 lei 173.315 lei 1
2015 121.672 lei 21.770 lei 1
2014 93.037 lei 36.333 lei 1
2013 82.283 lei 29.434 lei 1
2012 40.953 lei 15.559 lei
2011 11.023 lei 3.329 lei
2010 44.205 lei 3.752 lei
2009 3.501 lei -3.572 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2009–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 84 zile+70 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 191 zile+151 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 52,89%+2,44 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 29,51%+23,04 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,39×−12,06 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,43×+0,36 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,9% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 68,15%−19,78 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 68,22%−19,77 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 463.944 lei−239.249 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,29×−0,45 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 111,58%+16,67 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.383 din 15.362 firme active cu bilanț depus (CAEN 7311)
Vechime relativămai veche decât 85% dintre cele 25.818 firme active din sector
SectorCAEN 7311 · Activități ale agențiilor de publicitate →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LANDO VISION SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LANDO VISION SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru LANDO VISION SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LANDO VISION SRL, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 25051336, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2009000212123. Firma a fost înființată la data de 3 februarie 2009 și are ca obiect principal de activitate Activități ale agențiilor de publicitate (CAEN 7311).

La ultima verificare, LANDO VISION SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 463.944 lei și un rezultat net de 245.396 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LANDO VISION SRL?

LANDO VISION SRL (CUI 25051336) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă LANDO VISION SRL în sectorul său?

LANDO VISION SRL ocupă locul 3.383 din 15.362 firme active cu bilanț depus în CAEN 7311 (Activități ale agențiilor de publicitate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LANDO VISION SRL față de firmele din același domeniu?

LANDO VISION SRL este mai veche decât 85% dintre cele 25.818 firme active cu CAEN 7311.

Este LANDO VISION SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare LANDO VISION SRL (CUI 25051336) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este LANDO VISION SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, LANDO VISION SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în LANDO VISION SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LANDO VISION SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LANDO VISION SRL plătitoare de TVA?

Da, LANDO VISION SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LANDO VISION SRL?

În anul 2025, LANDO VISION SRL a raportat o cifră de afaceri de 463.944 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LANDO VISION SRL?

Firmoscop analizează LANDO VISION SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Marketing & Publicitate în Cluj →

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.